Karadeniz Pet

Acil yardım

budgiefriend

Yeni Üye
Acil yardım lazım. Kuşum çok sağlıklıydı. Akşam tüylerini çok kabartmaya başladı. Yemek yemedi. Halsiz ve çırpınıyo. Şimdi durgun sürekli başını yukarı doğru tutuyo vücut ısısı düşük ne yapmalıyım? Kurtarabilir miyim?

Bu söylediklerinizden bir teşhis yapmak çok zor. Hem halsiz hem çırpınıyoyu anlamadım mesela. yaşı kaç?

Kuşun ve dışkısının fotolarını da yükleyin. kanama gibi sıkıntıları varsa bir yerlere çarpmış olabilir. cam açıldıysa üşümüş olabilir. haftasonu neler olmuş olabileceğine dair öncelikle bir düşünün, belirttiğiniz sorunlar kuşlarla ilgili çok genel belirtiler maalesef. özele inilemez ise yardımcı olunması çok zor olur.

Malesef öldü. Çok üzgünüm şu an. Daha bu sabah konuşalım neşeli neşeli oynayan hayvandı. Kuşçudan alırken güçsüzdü ve hastaydı iyileştirdiğimi düşündüm çünkü çok neşeliydi. Tek göz hastalığını filan hep iyileştirmiştim. Ben nasıl olsa iyi bakarım iyileştiririm diye aldım. Ama böyle yapmamak lazımmış sağlıklı hayvan alın üzülmeyin sonra.

Hayvan en fazla 5 aylıktı hemen bize alışmıştı. Neyse, bütün gün iyiydi neşeliydi. 3 saat önce tüylerini çok fazla kabartmaya başladı. Sonrasında vücut ısısı düştü. Yemek filan istemedi. Çırpınmaya başladı öldü. Neden oldu anlamadım... Zehirlenme desem zehirlenmelere karşı da dikkatliydim. Heralde bir hastalığı vardı farkedemedik.

Son düzenleme:
yukarda yazdım. öldü malesef. ölmeden önce yukarı baktı sürekli. biraz çırpındı ve öldü. :( demin aklıma geldi. bu hayvan sağlıklı görünüyodu neşeliydi ama hep kusuyodu. ölmeden önce sık sık çiş yaptı. çişinin rengi su gibiydi. çok üzgün olduğum için parçaları birleştiremedim. evet kuşum ve neşeliydi sağlıklıydı ama hep kusuyodu.

yine de ilgilenen ve yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Geri