Karadeniz Pet

acil yardım

• Konbuyu başlatan sebnemrah
  • Başlangıç tarihi
S

sebnemrah

Guest
sk3vc.jpg

merhaba arkadaşlar..

bundan 4-5 ay önce almış olduğum kuşlarım çok iyidiler ama şu aralar dişi olan çok huysuz ve erkeği yanında istemiyor sürekli vuruyor. bu güne kadar hiç bir sıkıntı yoktu. dişi olan ergenliğe mi ulaştı yada menopoza mı girdi anlayamadım kocaman kafeste erkeği yanında istemiyor. çözüm olarak kafeslerini ayırsam biraz birbirlerini özlesinler mi? acil yardım erkeğin sağ bacağındaki tüyler biraz yolunmuş.:confused:
bu arada dişinin olduğu tünek tarafında yuvalık var.

kuş tüyede girmiş olabilir bu durumdada biraz agresif oluyorlar dediğin gibi bir süre ayırabilirsin bir laf var uzak olan daha tatlı olur diye denemekte zarar yoktur

Dostum tüy dönemine girmiş veya girecektir. Ondan dolayı bu hareketi yapıyor olabilir.

Dostum tüy dönemine girmiş veya girecektir. Ondan dolayı bu hareketi yapıyor olabilir.

dişi hep agresif sesler çıkarıyor erkek yanında olsada olmasada, peki erkeği ayrı bir kafese koymam fayda yada zarar? yada sizin önereceğiniz bir şey varmı

Birbirlerini yaralıyacaklarına inanıyorsanız bir süre ayırmanız cok daha iyi olur.

teşekkürler arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler için..

Kavgalar çok sertse ayırın. Ayrıca dişiniz de daha hazır değil yuvalık takmak için erken sayılır. Kuşları birbirlerini görebileceği şekilde ayırın 2-3 hafta 1 ay kadar..

Geri