petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil Yardım !!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Pravnik tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Merhaba arkadaşlar henüz 20 günlük yavru muhabbet kuşlarım annelerinin saldırısına uğradı. Bir kuşun üst gagası kırıldı çok az bir yer tutuyor. Mama yiyemiyor. Su içemiyor. Gagasında morarmalar oldu. Elimde tam net çekemediğim 3 tane fotoğraf var ne iyi gelir neler yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum bu olay bu akşam 8'de meydana geldi.

http://s1309.hizliresim.com/1f/j/ssgyf.jpg

http://p1309.hizliresim.com/1f/j/ssgyw.jpg

http://s1309.hizliresim.com/1f/j/ssgzg.jpg

ÇOK ACİL ARKADAŞLAR..

2. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Büyük gecmis olsun. Fakat sizin o kusa yapabileceginiz birsey yok. Benim söyleyebilicek birseyim yok umarım diger arkadaslar bir care bulabilirler.

3. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Çok teşekkür ederim. Annesini direk ayırdık. Yuvalıklarından bütün kuşları çıkarttık kafese aldık diğer kuşların tırnaklarından gagalarından ya da herhangi bir zararlarından korumak için. İnşallah diğer arkadaşların yorumlarıyla kendine getirebiliriz bu yavruyu.

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cok gec kalmıslar yuvadan atlamak için. onların suan yem kırabiliyor olması lazım. yem kırmaya baslayan yavruları da ayırmak lazım

5. Lütfi ÖZER
    Gizli

yapacak en iyi şey annesinin yanında ayırıp sıcak bi yere atmak şuan gece vakti eğer imkanınız ver ise eczaneden teramycin alıp gagasına sürün sıvı mama ile besleyin kuşu ..

6. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Bilgisizliğime geldi, haklısınız bunlar ilk aldığımız muhabbet kuşlarını yani şuan ki yavruların babasını yavru diye almıştık ki o zamanda 40 günlüktü bizde kendileri çıkacakları zaman zaten çıkarlar diye beklettik yani bir bakıma bilinçsizdik..

7. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Peki bu yavrunun gagası tekrar çıkar mı henüz yavru olduğundan dolayı böyle birşey mümkün mü birde internette üst gaganın çıkması mümkün olamayacağı yazıyordu. Sizce bu bilgi doğru mu ? Bu sıvı mamayı şırınga ile ağzına mı akıtacaz. Birde Sıvı mamayı hazır mı alıcaz.

#7 Pravnik, 17 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Eylül 2013
  8. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Oncelikle gecmis olsun cere altindan kopmus malasef anne kus birseyden rahatsiz olmus kus icin hayati onem gaga malasef x

9. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Peki bu gaga yeniden çıkar mı. Vitamin sıvı mama yedirerek. Ya da açıkcası biz ne yapabiliriz bu durumda

10. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Cikmaz malasef bence o halde beklemektesse vetenire goturun uyutsunlar ole aci ceker acliktan olmesini bekleme bence :(

11. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

:( Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

12. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Uzgunum dostum

13. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

Arkadaşlar böyle bir talihsizlikle yaşarsanız ki inşallah yaşamazsınız sakın bir veterinere götürüpte uyutmayın. 15-20 gün bisküvi ve süt karışımı sıvı mamayı enjekte ederek elde beslenildi vitamin takviyesi beslenildi. Artık kabuksuz yem yiyiyor aradan geçen bir buçuk ay sonra sonra an itibariyle son durum

14. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    gaga normalde uzar ama kırık tekrar düzelir mi emin olamıyorum. teramisin krem kullan mama ile besle bakalım bir kaç güne nasıl bir gelişme gösterecek.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:40 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

birde kırık gagayı kesip çıkar eğer veterinere gidemiyorsan

15. Pravnik
    Gizli

Pravnik Guest

2 ay önce konuyu açmıştım şuan ki son durumu sizlerle paylaştım böyle bir durum yaşanması halinde yapılacakları yazmıştım resimleri üstüne :) Arkadaşlar böyle bir talihsizlikle yaşarsanız ki inşallah yaşamazsınız sakın bir veterinere götürüpte uyutmayın. 15-20 gün bisküvi ve süt karışımı sıvı mamayı enjekte ederek elde beslenildi vitamin takviyesi beslenildi. Artık kabuksuz yem yiyiyor aradan geçen bir buçuk ay sonra sonra an itibariyle son durum

16. Emre ESKİMEZ
    Gizli

Merhaba arkadaşım, öncelikle kuşun ne durumda iyileşiyor demişsin umarım tamamen düzelmiştir..

Aynı şey dün gece benimde başıma geldi ama benim kuşum 2,5 yaşında. Nasıl bi yol izledin hocam bahsettiğin süt bisküvi karışımı dışında neler verdin hayvana bu süre zarfında, ayrıca kuşum yıkanmayı çok seviyordu bu durumda yıkanmasında zarar var mıdır gagaya bi zarar verir miyiz..

17. tansel canbaz
    Gizli

gerçekten çok üzücü bir durum ama kuşunuzun kurtulmasına sevindim inşallah diğer arkadaşın kuşuda düzelir :(

Sayfayı Paylaş