Karadeniz Pet

Acil Yardım

• Konbuyu başlatan dupondii
  • Başlangıç tarihi
D

dupondii

Guest
Gayet sağlıklı 9-10 aylık minik kızımızın gaga rengi bir hafta önce kahverengiye dönmeye başladı. Gagadan kastım cinsiyetin belirlendiği renkli burun bölgesi... Bir kaç gündür tüy dökmeye başladı. Pek bir keyifsiz gözüküyor. Devamlı kafesin altında gezinmeye başladı ve sanki karnında şişlik var. Yemeğini yiyor onda bir sıkıntı yok ama sorun nedir merak ediyor. Yardım eden değerli üyelere şimdiden teşekkür ediyorum...

gaga rengi değişmesi kuşun olgunluga eriştiğinin işareti ,tüy dökümü sırasında kuşlarda halsizlik normaldir mama ve vitamin takviyesi yapın korkulacak bir şey yok

Kafesin dibinde yere oturdu kıpırdamıyor. Ayrıca titremesi de var. :( Karnında bir şişlik var bu şişlik neden olabilir ????

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zor da olsa yardım edebilecek arkadaşlar var ise çok sevineceğim. Kuşumuz kafesin tellerine dahi zorla tırmanıyor. Güçsüz düşmüş gibi geldi bana. Ayrıca neredeyse tüm gününü kafesin altında geçiriyor. Hafiften ishali var. Elimize bile fazla tepki vermemeye başladı. Tüyleri kabarık ve karnında hafif bir şişlik var.

gaga rengi kızışma belirtisi olabilir ama anladığım kadarıyla kuşunuz hasta ilaç takviyesi şart bi sorum olacak kuşunuz tekmi çiftmi besliyorsunuz yuvalık takılımı

Geri