Karadeniz Pet

Acil Yardımm.Çok kötüyüm...

• Konbuyu başlatan mesut0322
  • Başlangıç tarihi
M

mesut0322

Guest
Selamlar.Henüz 1.5 aylık yaşlarında Çekoslavak bir muhabbet kuşum var.İlk aldığımda gayet sağlıklıydı.Sbah üniversiteye gittim.Akşam geldiğimde sağ ayağında bir problem gördüm.Ev havası normal.Kafesinide hafif bir örtü ile ön tarafı açık olacak şekılde kapatırım.Neyse dikkatli baktığımda biz evde yokken kendi kendine ayağına bir zarar verdiğini düşünüyorum.Sağ ayak eklem yerini hareket ettiremiyor.Ama tırnaklarını ve diz üstü ksımını kullanıyor.Tırnaklaı ile kafesi rahatça gezezbiliyor.Sağına ve soluna dönüşleri zor yapıyor.Sizce ne yapmalıyım.Lütfen yardım edin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:47 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

tqsj7.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

tqsms.jpg

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Kuşunuz ele alışıksa bir kontrol edebilirsiniz eğer kuş siz dokunduğunuzda çığlık atıyorsa bi kırık çıkık olabilir. Veterinere gozukmenizde fayda var.

Hayır.Az önce baktımda herhangi çığlık hatta ses bile yok.Zaten yürürken üstüne basarak yürüyor.Acısa havaya kaldırır galiba.

İnternette felç hakkıdna araştırma yaptımda sadece beyin felçleri var.Beyin felci olmussa ayağımı sakatlanıyor anlamadım aslında.Kırık değil galiba.İncinme diye düşünüyorum ilaç olarak ne tavsiye edersiniz ?

Geçmiş olsun

Bence kuşunuz felç olmuş.yalnız veterinere götürün elinizden bişey gelmez

Gecmis olsun felcte olabilir inciltmiste olabilir insallah duzelir

Her şeyin neden en kötü ihtimali düşünülüyor anlamış değilim! Kafeste biyere takılmış ve sadece incinmiş de olabilir.. Kuşlar öyle kolay kolay felç olmaz.. Ayağının üstüne basıyor sekiyorsa hiçbir sıkıntısı yok sadece biraz incinmiştir o kadar.

dostum bence ayağını yel almış olabilir.vitamin ve kalsiyum

Her şeyin neden en kötü ihtimali düşünülüyor anlamış değilim! Kafeste biyere takılmış ve sadece incinmiş de olabilir.. Kuşlar öyle kolay kolay felç olmaz.. Ayağının üstüne basıyor sekiyorsa hiçbir sıkıntısı yok sadece biraz incinmiştir o kadar.

Aynen yürürken eklemın ust tarafını kullanıyor.Sadece o dız kısmını kaldıramıyor.Felc olsa neden tırnaklarını kavrayabılsın kı ??Neyse en kısa zamanda veterıner yolu gozuktu.Herkese tesekkur ederım

ne olur ne olmaz bi veterinere gösterin isterseniz..

İyi günler. Acaba kuşunuzu veterinere götürdünüz mü? Kuşunuzun şu anki durumu nasıl acaba?
Aynı olay benim de başıma geldi.

(Kusura bakmayın yeni konu açmaktansa önceki tecrübelerden yararlanmak istiyorum)

Geri