Karadeniz Pet

Acil yardımmmmm

• Konbuyu başlatan okan korkmaz
  • Başlangıç tarihi
O

okan korkmaz

Guest
1 yaşını aşmış bir dişi muhabbet kuşum var. bu gün akşam tırnakları aşırı uzadı diye, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tırnaklarını kesmeye karar verdik. ben beceremeyeceğimi düşündüğüm için tavsiye veren arkadaşım tırnaklarını kesti, fakat bir tırnağını aşırı derinden kestiği için 3 saate yakın süredir kanıyo damla damla.ne yapacağımı bilemedim, hayvan bildiğin el kadar ama sanki boyutuna vücuduna göre çok kan kaybetti gibi geliyor bana, yapmam gereken tavsiye edebileceğiniz herhangi bir şey varmı. tentirdiyot ve pamukla pansuman yapmalımıyım lütfen acilen yardım edin. kuş çok bitkin görünüyo 3 saattir. yem de yemedi su da içmedi, ölür diye endişeleniyorummmm.:(

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bilir diye dusunuyorum gercekten acil bi konu insallah birsey olmaz kusunuza

Geçmiş olsun. Tentürdiyot olmaz. Batikon sürebilirsin. Gerçi batikon yarayı temizler, kanı durdurma özelliği yok.
Eskiden yara tozları vardı hala satılır mı bilmiyorum. Tetra diye bir ilaç var, kapsül, içinde toz. Kanayan yaraya döküldüğünde kanamayı durdurduğunu duymuştum.

teşekkür ederim, batikon da bulurum revirde vardı, kanı durdu gibi, peçeteyle 15 dk bastırdım şidmi kanamıyor, ama inanılmaz halsizleşti şuan bilgisayarın yanında normalde duramazdı bu hareketlerden ama uyuyo gibi, yaralı ayağına da basmıyo çekiyo sürekli karnına, en azından yarayı temizlicem...

Evet tetra kullanın. Ama hayvan çok kan kaybetmiş. El kadar bişey zaten. Bir damla kan bile onlar için çok fazlayken 3 saat kanadı diyorsunuz. Gözünüz üzerinde olsun. Batikonla bastırın kan durana kadar. Evde yoksa nöbetçi eczaneye koşun. Yarından tezi yok üzüm çekirdeği ekstresi hapı alın kan yapsın biraz.

Fikir olsun diye söylüyorum. Berberlerde bulunur, ben de sakar olduğum için evde bulundururum. Traş olurken yüzümü kesince kan taşı kullanırdım. Kanı durdururdu hemen. Geçmiş olsun, mikrop kapmamasına özen gösterin.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ama onların hiçbirini alabilecek bi yer ve durumda değilim şuan, şırnak gibi bir yerde bu saatte... sadece batikon bulabildim revirden...herkese hayırlı geceler...

Anladım internetten inceliyorum, gelmesi 2-3 günü alır şuan için su içti biraz, uyuyo bu kadar gürültüye rağmen, korkuyorum bişey olur diye ama su içti en azından biraz, teşekkürler

Gelene kadar civanperçemi ve ekinezya alın aktardan demleme usulüyle çay yapın su yerine suluğuna koyun. Sabah çay koyun akşam su.

bunları ancak yarın alabilirim,tavsiyeleriniz için saolun, yapıp koyucam suluğa.

İlknur hanim maşallah hayretle okudum dilinize sağlık arkadasimizin kusunada geçmiş olsun

Geri