Karadeniz Pet

Acil yeni aldığım muhabbet kuşu kendini yemliğe sıkıştırıyor

Swiftie Swizzle

Yeni Üye
Yeni aldığım muhabbet kuşu başka kuşların sesini duyduğunda yada ortamda müzik çaldığında/insanlar konuştuğunda/televizyon açık olduğunda aniden hareketleniyor. Hareketlenmesi çok iyi bence ama gidip kafasını yemliğin ayakları koyma kısmıyla yemliğin arasındaki boşluğa sokuyor. Ters duruyor ve daha sonra tekrar sokuyor, ayaklarının da serbest bırakıyor. Yani tepe taklak hiç tutunacağı bir yer olmadan duruyor. Boğulabilir yada kendine zarar verebilir bu şekilde diye korkuyorum. Genelde de sessiz ve sakin bir şekilde hiç kıpırdamadan bekliyor, boynu öne doğru düşecekmiş gibi eğik duruyor. Ayrıca bazende yemliğe binip kafasını yemlere sokuyor, yemliği oradan çıkarmak istercesine, var gücüyle kenarlardan itiyor. Bazen yemeğini yese de bazen de yemiyor - suyu da içmiyor- ve elimle veriyorum. Aç kalıp ölmesinden korktuğum için neredeyse her gün elimle veriyorum ama bu seferde elimle vermeme alışıp kendisi bidaha hiç kendi yemez diye de korkuyorum. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin..

Benim kuşum da aldığımızda aynısını yapıyordu. Baya şaşırmıştık hala yapmaya devam ediyor.Bu konuda hiçbir sıkıntı olmadı endişelenmene gerek yok bence :)

her hangi birşey yapmanıza gerek yok zamanla bırakacak bu alışkanlığı yavru kuşların çoğunda gözlemleniyor bu durum

Gerçekten sağolun.. Bende bir rahatsızlığı var sanıp endişelenmiştim. Teşekkürler :D
Benim kuşum da aldığımızda aynısını yapıyordu. Baya şaşırmıştık hala yapmaya devam ediyor.Bu konuda hiçbir sıkıntı olmadı endişelenmene gerek yok bence :)
her hangi birşey yapmanıza gerek yok zamanla bırakacak bu alışkanlığı yavru kuşların çoğunda gözlemleniyor bu durum

Kuşun intihara yönelmiş [emoji23][emoji23] ortamı çok sesli veya karanlık sa korkmuştur sevmemiş ortamı

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba kuşunuz yenı geldı ve yavru :) benım kuslar da boyle yapardı eskıden sıze gecıcı cozum mamalıgın o ayak kısmındakı boslugu bant ıle sarın o bosluga gıremesın ne olur ne olmaz :D kusunuz ortama alısınca bu alıskanlıkları bırakacak :)

Aslında bulunduğu ortamda fazla gürültü yok. Ayrıca karanlıkta değil. Bu arada bugün daha da hareketlendi. Artık kafesin demirleri arasına da kafasını sokuyor. Aslında kafesten çıkarmak istiyorum ama yavru olduğu için bir yerlere çarpıp ölmesinden ve kafese bi daha sokamamaktan korktuğum için çıkarmadım. Alalı 4-5 gün oluyor. Elime alışmadı. Elime alışmasını bekliyordum çıkarmak için. Sizce çıkarmalı mıyım? Çünkü gerçekten hiç durmadan kafasını demirlerin arasına sokuyor. Ve hiç bir şekilde durmuyor.. :(

Aslında bulunduğu ortamda fazla gürültü yok. Ayrıca karanlıkta değil. Bu arada bugün daha da hareketlendi. Artık kafesin demirleri arasına da kafasını sokuyor. Aslında kafesten çıkarmak istiyorum ama yavru olduğu için bir yerlere çarpıp ölmesinden ve kafese bi daha sokamamaktan korktuğum için çıkarmadım. Alalı 4-5 gün oluyor. Elime alışmadı. Elime alışmasını bekliyordum çıkarmak için. Sizce çıkarmalı mıyım? Çünkü gerçekten hiç durmadan kafasını demirlerin arasına sokuyor. Ve hiç bir şekilde durmuyor.. :(
Kafesin yerini değiştirmeden 3 4 gün yüksekte dursun evi görsün hesaplasın sonra sal istersen ama elime gelsin diye kuşu kovalayıp korkutup yorma yorulursa kendini saga sola atar istersen biraz daha dursun farketmez canım nasıl isterse ama yakalaması zor olacak

Neyse hala aynı hareketi tekrarlıyor mecburen çıkarıcam içeri sokması zor olsada
Kafesin yerini değiştirmeden 3 4 gün yüksekte dursun evi görsün hesaplasın sonra sal istersen ama elime gelsin diye kuşu kovalayıp korkutup yorma yorulursa kendini saga sola atar istersen biraz daha dursun farketmez canım nasıl isterse ama yakalaması zor olacak

Geri