Karadeniz Pet

Acil yumurtalarim hakkinda profesyonel yardim gerekli

cikiciki

Meraklı Üye
Ozetlemek gerekirse..
1-Erkek ve disi de eriskin oldular ikisinde yaklasik 1 yasinda, ilk kuluckasinda disi 2 ay once ilk 3 yumurtasindan sonra gordum ki yumurtalar yenmis (toplam 6 taneydi ancak ilk ucu kabuksuz kafes tabanina yumurtladi)
2-Su an 3 yumurta var ancak iki gun once disi yuvaliga surekli girip cikiyordu erkek surekli ciftlesmeye zorluyordu.(Ciftlesiyorlardi)
3-Bugun gordum ki disi yemlikten yem yiyor erkek yine rahat birakmiyor ustelik disi yuvaliktayken erkekte yuvaliga giriyor beraber 10 saniye kadar kaliyorlar ve disi disari cikiyor ,erkek te pesinden..

Sorum,ne oluyor 3 yumurtadan sonra da disi yumurtaya yatmaktan vazgeciyor?(rahatsiz edemiyorum sadece su an yuvalikta ancak yumurtalarin uzerinde mi bilmiyorum.

Yardim edebilecek arkadaslara simdiden cok cok tesekkur ederim..

1-kuşunuz kalsiyum eksikliğinden dolayı yumurtaları yemıs olabilir kafesinize kalamar takmanızı tavsiye ederim ve vitamin takviyesi iyi olur.
2-Kuşunuzun istekli olması güzel yeni mubişlerin belirtisi :) hayırlı olsun
3-kuluçgaya yatmıyorlarsa diğer yumurtalardan da hayır bekleme kardeşim :) dişi normalde sadece dışkısını yapmak için çıkması gerekir
normali budur erkek beslemeli dişiyi ::(

Arkadaşım kuşunuzu daha önceden merakla dahi olsa rahatsız etti isenizz bu sebepden de yatmaya bilir lakin erkeğin bu kadar istekli olmasıda etken olabilir.

Umarım tekrar kuluçgaya yatar.

Hamitcan kardeşim çok teşekkür ederim..Ancak üzüldüğüm koca forumda o kadar üretici var ancak senden başka cevaplayan yok.Konusu 100 defa açılmış kuşum ishal tarzı başlıklara 30 cevap geliyo ama ciddi bir soruna cevap yok..

Geri