petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acil !!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Abdulkadir ŞAHİN tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Abdulkadir ŞAHİN

Erkek kusum disiyle ciftlescekti ustune cikti sonra kavga ettiler sonra bi baktim disinin burnu cok az kan var bi sey olurmu

2. Abdulkadir ŞAHİN

Kafesleri ayirdim hemen

3. Mehmet ŞEKER

tekrar birleştirin. ciddi anlamda kavga olmazsa ayırın tekrar

4. Abdulkadir ŞAHİN

Disi erkek yanina gitneye calisiyo

5. Abdulkadir ŞAHİN

Kavga olursa demkmi istedin

6. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    erkek kuşunuz kızışmış dişi ise sanırım henüz çiftleşmeye hazır olmadığı için erkek gücünü göstermek istediğinden dişiye sert davranarak kafeste benim sözüm geçer demek istemiş. oysa kafeste her zaman dişilerin sözü geçer.. resim olursa kuşların kızışıp kızışmadığını hakkında yorum yapabiliriz. erkek kuşlar yetişkin oldukları andan itibaren genelde kızışmış olurlar dişiler ise belli bir zaman içinde kızışırlar.. tabi burada beslenme kafes düzeni hiyjen vitamin takviyesi önemli rol oynar... gözetim altında tutarak kuşları tekrar birleştirin. eğer ki kavga ederlerse kuşları ayırıp dişiyi özel besiye çekin mamalar vitaminler meyvalar felan.. erkeğe gerek yok ayrı kafeste bekletin.. keşke resim olsaydı ... belki de dişi erkeği beğenmiyor.. bu havalar üreme havaları artı tüy mevsimi belkide dişi tüye girdi... kolay gelsin

7. Mehmet ŞEKER

evet yanlış yazmışım

8. Abdulkadir ŞAHİN

Disi daha kucuk ama erkek 5-6-7 aylik galiba gozunun cevresi gri

9. Mehmet ŞEKER

bu kuşlar daha çiftleşmez zaten ikisi de çok küçük yavru

10. Abdulkadir ŞAHİN

Erkek disini surekli kuruguna basiyodu bugunde ustune cikti ve disi uzerinden atti erkek 6 aylik felan

11. Mehmet ŞEKER

eğer bu resim şimdiki halleri ise erkek 2.5 aylık kardeş

12. Abdulkadir ŞAHİN

Erkek olanin Gozunun cevresi gri. Yani 6-7 aylik ama beyaz daha ufak bide beyaz olanin irki nedir

13. Abdulkadir ŞAHİN

Resimde gozunun cevresi gozukmuyoki ben amcama sordum. Goznun cevresi gri olunca 6 aylik oluyo dedi ve gozunun cevresi gri ama beyazinki daha gri degil ama onun kide gri olmaya baslamis

14. Mehmet ŞEKER

kardeşim daha kuşun kafasında çizgiler var. belli ki amcanız bu işten anlamıyor. ona bence bir daha soru sormayın yanılırsınız

Sayfayı Paylaş