Karadeniz Pet

acil !!!!

• Konbuyu başlatan Abdulkadir ŞAHİN
  • Başlangıç tarihi
A

Abdulkadir ŞAHİN

Guest
Erkek kusum disiyle ciftlescekti ustune cikti sonra kavga ettiler sonra bi baktim disinin burnu cok az kan var bi sey olurmu

tekrar birleştirin. ciddi anlamda kavga olmazsa ayırın tekrar

erkek kuşunuz kızışmış dişi ise sanırım henüz çiftleşmeye hazır olmadığı için erkek gücünü göstermek istediğinden dişiye sert davranarak kafeste benim sözüm geçer demek istemiş. oysa kafeste her zaman dişilerin sözü geçer.. resim olursa kuşların kızışıp kızışmadığını hakkında yorum yapabiliriz. erkek kuşlar yetişkin oldukları andan itibaren genelde kızışmış olurlar dişiler ise belli bir zaman içinde kızışırlar.. tabi burada beslenme kafes düzeni hiyjen vitamin takviyesi önemli rol oynar... gözetim altında tutarak kuşları tekrar birleştirin. eğer ki kavga ederlerse kuşları ayırıp dişiyi özel besiye çekin mamalar vitaminler meyvalar felan.. erkeğe gerek yok ayrı kafeste bekletin.. keşke resim olsaydı ... belki de dişi erkeği beğenmiyor.. bu havalar üreme havaları artı tüy mevsimi belkide dişi tüye girdi... kolay gelsin

Disi daha kucuk ama erkek 5-6-7 aylik galiba gozunun cevresi gri

bu kuşlar daha çiftleşmez zaten ikisi de çok küçük yavru

Erkek disini surekli kuruguna basiyodu bugunde ustune cikti ve disi uzerinden atti erkek 6 aylik felan

eğer bu resim şimdiki halleri ise erkek 2.5 aylık kardeş

Erkek olanin Gozunun cevresi gri. Yani 6-7 aylik ama beyaz daha ufak bide beyaz olanin irki nedir

Resimde gozunun cevresi gozukmuyoki ben amcama sordum. Goznun cevresi gri olunca 6 aylik oluyo dedi ve gozunun cevresi gri ama beyazinki daha gri degil ama onun kide gri olmaya baslamis

kardeşim daha kuşun kafasında çizgiler var. belli ki amcanız bu işten anlamıyor. ona bence bir daha soru sormayın yanılırsınız

Geri