Karadeniz Pet

acil

• Konbuyu başlatan Emine MUTLU
  • Başlangıç tarihi
E

Emine MUTLU

Guest
kuşumu seveyim derken kaçtı ne yapıcam, dolabin üstünde duruyo öyle kafesi yanına koydum girer mi. yoksa hep dışarıda mı kalıcak yakalayıp korkutmakta istemiyom büyük ihtimalle de yakalayamam zaten küçük canını yakarım diye korkuyom. zaten o yüzden kaçırdım elimden incitmek istemedim ama o elimi çok fena ısırıyor çok yabani ya bide henüz küçük 1,5 aylık :(:confused:

yani kuşcum eline al sev senden zarar gelmiceni anlasın alışsın sana dedi. kafesin yanında seviyodum. ısırıyordu ani hareketler falan bende zarar vermiyim diye bıraktım.tutmadım hala öyle dolabın üstünde duruyor inşallah sağa sola çarpadan girer kendini off allahım ya:(

Benimde ilk aldığım günlerde dayanamıyıp sevmek istemiştim sonra biri elimden kayıp uçtu belki kafesine girer diye açık bırakmıştım sonra öbür kuşta çıktı tutmak için çok çalıştım sonra duvara asılan bi şeyin üsteydiler abim geldi kafesin kapağı açıp yanına götürdü ikisi de girde dibine kadar sokmuştu :D işte sen öyle duvara asılan bişey varsa ona yönlendir. :D belki olur bilmiyorum.

ya hiç girmezse of kesin benden nefret ediyordur

girmezse akşamı bekle karanlıkta göremedikleri için hemen tutar kafese atarsın

tamam elimle tuttum soktum kafese ya bu hareketimden sonra bana hiç alışmazsa

muti:) çok yabani inşallah alışır bide hiç yemek yemiyor sanki yemlerini kıramıyormu diye düşündüm az önce bir kuş yemi yaptım havuç yumurta bebek bisküvisinden ondan da yemiyo bir problemi mi var acaba açlıktan ölmesin.

ne kadar zamanda alışır bana sizce gözüm gibi bakıyom ama alışmıcak gibi sanki 2 gün önce aldım çok fena ısırıyor elimi bide kuşçudan alırken ben başka bitane beğenmiştim kuşcu yanlışlıkla bunu yakaladı sonra ben diğeri dedim. kuşçu o çok fena ısırıyor biraz zor evcilleşir dedi. az önce tuttuğum kuş daha evcil hiç ısırmıyor onu vereyim dedi.tamam dedim bu daha fena çıktı ya :) kısmetim buymuş ne yapayım aksada koksada evlat :)

2-3 haftada sana alışır :D Biraz sabretmelisin Zamanla alışır merak etme

elime alıp sevmem okşamam elimi kafesin içine sokamam iyi bişey dimi yani kuşçu öyle demişti zamanla eline alışır elinden zarar gelmiceğini diye. yoksa hiç ellemesem mi ama o zamanda yabani kalır gibime geliyor

:D Sevebilirsin bide alışınca her gün uçurman gerek .

ay uçurmaz mıyım ya şebek az önce elimi kafese soktum parmağima kondu hayret ısırmadı :)

Geri