acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emine MUTLU tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  kuşumu seveyim derken kaçtı ne yapıcam, dolabin üstünde duruyo öyle kafesi yanına koydum girer mi. yoksa hep dışarıda mı kalıcak yakalayıp korkutmakta istemiyom büyük ihtimalle de yakalayamam zaten küçük canını yakarım diye korkuyom. zaten o yüzden kaçırdım elimden incitmek istemedim ama o elimi çok fena ısırıyor çok yabani ya bide henüz küçük 1,5 aylık :(:confused:
   
 2. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

 3. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  yani kuşcum eline al sev senden zarar gelmiceni anlasın alışsın sana dedi. kafesin yanında seviyodum. ısırıyordu ani hareketler falan bende zarar vermiyim diye bıraktım.tutmadım hala öyle dolabın üstünde duruyor inşallah sağa sola çarpadan girer kendini off allahım ya:(
   
 4. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  Benimde ilk aldığım günlerde dayanamıyıp sevmek istemiştim sonra biri elimden kayıp uçtu belki kafesine girer diye açık bırakmıştım sonra öbür kuşta çıktı tutmak için çok çalıştım sonra duvara asılan bi şeyin üsteydiler abim geldi kafesin kapağı açıp yanına götürdü ikisi de girde dibine kadar sokmuştu :D işte sen öyle duvara asılan bişey varsa ona yönlendir. :D belki olur bilmiyorum.
   
 5. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  ya hiç girmezse of kesin benden nefret ediyordur
   
 6. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  Bişey olmaz tutarsın :D
   
 7. Gökhan YILDIZ
  Çevrimdışı

  girmezse akşamı bekle karanlıkta göremedikleri için hemen tutar kafese atarsın
   
 8. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  tamam elimle tuttum soktum kafese ya bu hareketimden sonra bana hiç alışmazsa
   
 9. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  Alışır merak etme :) Kuşunun adı ne ?
   
 10. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  muti:) çok yabani inşallah alışır bide hiç yemek yemiyor sanki yemlerini kıramıyormu diye düşündüm az önce bir kuş yemi yaptım havuç yumurta bebek bisküvisinden ondan da yemiyo bir problemi mi var acaba açlıktan ölmesin.
   
 11. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  Ne zaman aldın kuşunu
   
 12. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  ne kadar zamanda alışır bana sizce gözüm gibi bakıyom ama alışmıcak gibi sanki 2 gün önce aldım çok fena ısırıyor elimi bide kuşçudan alırken ben başka bitane beğenmiştim kuşcu yanlışlıkla bunu yakaladı sonra ben diğeri dedim. kuşçu o çok fena ısırıyor biraz zor evcilleşir dedi. az önce tuttuğum kuş daha evcil hiç ısırmıyor onu vereyim dedi.tamam dedim bu daha fena çıktı ya :) kısmetim buymuş ne yapayım aksada koksada evlat :)
   
 13. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  2-3 haftada sana alışır :D Biraz sabretmelisin Zamanla alışır merak etme
   
 14. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  elime alıp sevmem okşamam elimi kafesin içine sokamam iyi bişey dimi yani kuşçu öyle demişti zamanla eline alışır elinden zarar gelmiceğini diye. yoksa hiç ellemesem mi ama o zamanda yabani kalır gibime geliyor
   
 15. Çiko.Fiko
  Çevrimdışı

  :D Sevebilirsin bide alışınca her gün uçurman gerek .
   
 16. Emine MUTLU
  Çevrimdışı

  ay uçurmaz mıyım ya şebek az önce elimi kafese soktum parmağima kondu hayret ısırmadı :)
   

Sayfayı Paylaş