Karadeniz Pet

Acilen görüşlerinize ihtiyacım var...

• Konbuyu başlatan Aysima
  • Başlangıç tarihi
A

Aysima

Guest
Arkadaşlar dişi kuşum yaklaşık 11 gündür kuluçkada.Ancak erkek kuşum dişiyi bir türlü rahat bırakmıyor.Dişi birazcık yuvalıktan dışarı çıkıyor tuvaletini yapmak için ama erkek hemen onu kovalayıp üzerine çıkmaya çalışıyor.

Yuvada da onu rahat bırakmıyor yuvalığa çok sık giriyor orada da rahatsız ediyor galiba...Dişi sıkıntıdan fazlaca tüy dökmüş durumda.

Ben erkek kuşu ayırsam dişi kendine bakabilir mi ya da ne yapmalıyım görüşlerinizi bekliyorum. :(

Eger cok ciddi anlamda rahatsizlik veriyorsa erkegi ayirabilirsiniz. Disi tek basina bakar yavrulara.

Anladım ama şu an kuluçkada ve yavruların çıkmasına 10 gün kadar var.Bu durumda kendisinin yem yemeye çıkması gerekecek bu sorun olur mu acaba?

Kuşları ayırmaman daha iyi olur. Erkek kuş dişiyi rahatsız edebilir hatta yuvaya girip kuluçkaya da yatabilir bu normal bir şey.. Üzerine çıkmaya çalışıyor demişsiniz -bizim kuş da aynısını yapıyor :) - tekrar çiftleşme olasılığı var. Dişi kuş sıkıntıdan da tüy dökebilir ki bence yumurtaların üzerinde yattıgı için tüyleri dökülüyor.

Kuşları ayırmaman daha iyi olur. Erkek kuş dişiyi rahatsız edebilir hatta yuvaya girip kuluçkaya da yatabilir bu normal bir şey.. Üzerine çıkmaya çalışıyor demişsiniz -bizim kuş da aynısını yapıyor :) - tekrar çiftleşme olasılığı var. Dişi kuş sıkıntıdan da tüy dökebilir ki bence yumurtaların üzerinde yattıgı için tüyleri dökülüyor.

Fakat özellikle kafa bölgesindeki tüyler dökülüyor. Göz çevrelerinde hiç tüy kalmadı. Bu normal mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
dışarıda rahatsız ediyorsa yuvaya girmesi içindir yuvadada rahatsız ediyorsa erkeği ayırın

yavruların cıkmasını bekleyınız eger erkek yıne dısıye rahatsızlık verırse bence ayırın dişi yavrularını büyütür.

Geri