Karadeniz Pet

Acilen yardım edin lütfen

• Konbuyu başlatan omurking
  • Başlangıç tarihi
O

omurking

Guest
Arkadaşlar kuşum birkaç gündür hasta. Bazen kafasını beline atıp uyuyor. Hastalık belirtileri:
1.) 1 Gözünün çevresinde tüy dökülme sorunu var. Diğer göz çevresi sağlam.

2.) Nefes alırken kuyruğu sallanıyor.

3.) Burnunun biri tıkalı, yara gibi birşey çıkmış. Onu halledicem sarı kantoron yağı veya vazelin sürerek.

4.) Çoğu zaman ağızını açıp nefes alıp yutkunuyor. Burnu tıkalı olduğu için böyle yaptığını sanıyorum.

5.) Böyle olduğundan beri kuşumda koku var.

Durum böyle arkadaşlar. Tavsiyeleri olanlar oldu. Göz nezlesi dediler terramycin ilacını sür, Çeyrek bebe aspirini ezip suya karıştır ver dediler. Sizdende yardım istiyorum.:confused:

pY6n6L.jpg
[/url][/IMG]

rdO11M.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

lütfen yardım edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir veterinere götürmeniz daha iyi olur. Chlamydia ile aynı belirtiler bunlar. Solunum yoluna yerleşen birr bakteridir. Eğer veteriner çözüm bulamazsa hastalıklar ve tedai yöntemleri bölümünden tedavisine bakabilirsiniz. Elinizi çabuk tutarsanız rahatlıkla tedavi edilir. Geçmiş olsun.

Veterinere biraz zor götürürüm ama yinede götürürüm. Evde nasıl müdahele edeyim? 4/1 Bebe asprini suluğuna katayımmı? Ve terramycin ilacını göz çevresine süreyimmi?

Peki ama gözü geçti diyelim halsizliğide geçermi?

Geri