Karadeniz Pet

Acill Anne Yavrusunu Yuvada İstemiyor

Poyraz35

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar, biri 27-28 günlük diğeri 23-24 günlük 2 tane yavrum var. Dün çiftim tekrar çiftleşti bunlar bir daha mı kuluçkaya yatıcak? Bir de yuvalıkta 1 tane de boş yumurta var. Bir kaç gündür yuvadan yavrulardan birinin bağırma sesi geliyor ama ben de acemi olduğum için anlıyamıyordum bugün fark ettim. Küçük yavrunun baş ve boyun tarafındaki tüyleri azalmış bir de ben dışardayken anne yuvadan atmış heralde. 28 günlük olan yuvanın ağzına geliyor ama dışarı çıkmıyor tekrar içeri giriyor, aynı şekilde küçük olan da. Bu küçük yavruyu dışarıda bekletiyim mi normal yem yiyebilir mi acaba? Naapmam lazım biraz uzun oldu kusura bakmayın ilk defa yavrularım oldu.

5 gun elde besleyin. Sonra yem kirarlar.

disiyi ayir erkek bakr diye umut ediyorum genede ustalarimizinda gorusunu bekle

Yavruları dişi kuştan ayırın yeniden yumurtlamak için yavruları öldürebilir. Birde aklınızda olsun yavrulu kuşa nijer vs. gibi kızıştırıcılar vermeyin. Elle besleme maması ve elle besleme aparatı sipariş verin internetten. Siparişiniz gelene kadar Hero Baby ufak şişede mamalar var ondan alın.. Bir hafta sonra falanda dal darı ve kabuksuz darı verebilirsiniz.. Kolay geldin hayırlı üretimler..

Yavruları dişi kuştan ayırın yeniden yumurtlamak için yavruları öldürebilir. Birde aklınızda olsun yavrulu kuşa nijer vs. gibi kızıştırıcılar vermeyin. Elle besleme maması ve elle besleme aparatı sipariş verin internetten. Siparişiniz gelene kadar Hero Baby ufak şişede mamalar var ondan alın.. Bir hafta sonra falanda dal darı ve kabuksuz darı verebilirsiniz.. Kolay geldin hayırlı üretimler..

Usteki yorumu bir deneyin. Olmadi tek care elde siringa ile beslemek. Ahmet hocanin yorumu.

disiyi ayir erkek bakr diye umut ediyorum genede ustalarimizinda gorusunu bekle

Üstadlar az önce gözlemlediğim kadarıyla büyük yavru kafesin tabanına indi dal darı ve kanarya yemi flan vardı biraz yedi tekrar yukarı çıktı yuvalığına girdi. Anlamadğım şu baba da yavrudan korkuyor baba aşşağa yavrunun yanına indiğinde yavru ona doğru hamle yapıyor baba da yukarı kaçıyor. Dikkat ettiğim bi nokta da anne küçüğü de büyüğü de besliyor ama büyüğü sanki daha fazla besliyor bir de büyüğe hiç vurmuyor hep küçüğe vuruyor yuvalıktan hep küçüğün bağırma sesi geliyor boynunun orda neredeyse tüy kalmadı. :(

Son düzenleme:
Üstadlar az önce gözlemlediğim kadarıyla büyük yavru kafesin tabanına indi dal darı ve kanarya yemi flan vardı biraz yedi tekrar yukarı çıktı yuvalığına girdi. Fakat dikkat çeken anne küçüğü de büyüğü de besliyor ama büyüğü sanki daha fazla besliyor bir de büyüğe hiç vurmuyor hep küçüğe vuruyor boynunun orda neredeyse tüy kalmadı. :(

Baba kucuk ile yakindan ilgileniyorsa ondan olabilir.

Baba kucuk ile yakindan ilgileniyorsa ondan olabilir.

Yok hocam baba bir tek dişiye yem kusuyor büyük te kafayı çıkartıp yem istiyor ama bi tek dişiye kusuyor bayadır da yuvalığa girdiğini görmedim. Ayrıca dişi küçüğü yuvadan atmaya çalışıyor bazen.

Son düzenleme:
Yok hocam baba bir tek dişiye yem kusuyor büyük te kafayı çıkartıp yem istiyor ama bi tek dişiye kusuyor bayadır da yuvalığa girdiğini görmedim. Ayrıca dişi küçüğü yuvadan atmaya çalışıyor bazen.

Hayati tehlikede o zaman.

Küçük zamanından önce yuvadan atlarsa annenin bu tepkisi ile karşılaşır . Eğer baba yolmuyorsa anneyi ayırın baba beslesin . Yoksa ilerde çok sıkıntı çekersiniz. Ya da siz elle bebe maması ile besleyin yavaş yavaş yeme alıştırın. Ben hiç tüyü olmayan yani babası tarafından yolunmuş bu şekilde olan 3 yavruyu bebe maması ile bir süre besledim sonra normal yem verdim kıra kıra öğrendiler , rüzgar almayan sıcak bir yerde bu şekilde besleyin.

Geri