Karadeniz Pet

Acill kuruma

• Konbuyu başlatan mavikus
  • Başlangıç tarihi
M

mavikus

Guest
Arkadaşlar yazın 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşu sahiplendim birbirimize alıştık ve çok seviyorum yemek konusundada çok iştahlı dün dışkısında bazı yemlerin öğütülmeden çıktığını gördüm ama bu her zaman olmuyor araştırdım ve kuruma hastalığı diye bir şey çıktı ilk defa kuş besliyorum ne yapmam gerek bilmiyorum kuş kumu kullanmıyorum ondan olacağınıda söylediler göğüs kemiği ise parmakla yoklayınca hafiften hissedilir gibi çok hijyenik bakmaya çalışıyorum sizce sorun ne ne yapmalıyım kuruma hastalığı var mıdır yaşadığım yerde kuştan anlayan veteriner yok ama yinede araştırıyorum geç olmadan yardım ederseniz sevinirim hastalığın ölümle sonuçlanacağını söylüyorlar kesinlikle yıkılırım lütfen yardım edin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

Ağzına elma sirkesi damlat diyenler oldu kuşum pek hareketli bunu yapabileceğimi düşünmüyorum hem sirke yakmaz mı hayvanı ?? Suyuna koysak olmaz mı ve ne sıklıkla koymalıyım??

öğütülmemiş yemi hazımsızlık çekiyor diye biliyorum ben kuşunuza kum verin vermesseniz yemleri hazmedemez

DÜN SUYUNA avidare VE VİTAMİN VERDİM BUGÜNDE KUM ALIP VERECEĞİM AMA SUYU PEK İÇMİYOR ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:39 --

Arkadaşlar biraz acil yardım

DÜN SUYUNA avidare VE VİTAMİN VERDİM BUGÜNDE KUM ALIP VERECEĞİM AMA SUYU PEK İÇMİYOR ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:39 --

Arkadaşlar biraz acil yardım

benim bildiğim kuruma bir hastalığın uzun süre tedavi edilmemesi sonucu ilerlerse kurumaya dönüşür
kurumayı ben bu olarak biliyorum dışkısında öğütülmemiş yemi ise hazımsızlık olarak biliyorum bence kuşunuzda kuruma yok hazımsızlık var kum verin iyileşecektir ayrıca niye avidiare kullandınız ki kuşunuz ishal mi ishal değilse vermeyin sadece nishal olan kuşlarda kullanın yoksa kabız edersiniz kuşları dediğim gibi kumu verin düzelecektir ayrıca bir iki tanede fotoğraf koyabilirmisiniz

Siteye şimdi kayıt oldum nasıl fotoğraf yüklendiği hakkında bilgim yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:12 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

sanırım biraz pasaklıyız buda benim şımarık

hazımsızlık sorunu vardır büyük ihtimalle, kum ve kalamar yardımcı olacaktır size, kuşunuz tombul tombul zaten kuruma nereden çıktı

bilmiyorum öyle dediler ve korktum biraaz yardımlarınız içi çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız :)

kuşunda kuruma yok iri bir kuş hazımsızlık çekiyordur dedikleri gibi kuş kumu kullanın geçmiş olsun

biraz şişmanız evet ilgilenen herkese çok teşekkürler :D

kuşun benim kuş gibi hımbıl biraz :D
benim kuş da tombullaştı düşüneceğim en son hastalık kuruma :)

Geçmiş olsun diskida tohumlar varsa eğer bu ciddi bir sindirim problemi arkadaslarin dedigi gibi
sindirim problemleri parazit, kum eksikligi veyagenetikte olabilir bunu onlemelisiniz kurumadaki gibi
istah kaybi olmaya bilir baslarda ama hayvan yediklerinden yararlanamazsa
kisa surede kilo verir ve sonunda kusunuzu kaybede bilirsiniz
kus kumu mineral blok kalamar kemigini kafesten eksik etmeyiniz
anladigim kadarda kafeste kus kumu yok bunu tedarik edip diski kontroluna devam edin hala ayni sey devam
ederse kusu veterinere gostermenizi oneririm

Kuşunuz iç kuruma denilen hastalığa yakalandıysa çok zayıflayacak ve halsizleşecektir bu kuruma hastalığı genellikle ölümle sonuçlanıyor ama bir tedavi yöntemi var bununda.

Kuruma hastalığı bir mantar hastalığıdır kuşun kursağında oluşur bu mantarlar ve tedavisi zor bir hastalıktır. Bunun tedavisi son zamanlarda çok kullanılan ve iyi sonuçlar elde edilen bir yöntemle düzelmektedir Sitemde yazdığım bu makaleye bir göz atabilirsin.

merhabalar. maşallah cicikuşun çok tatlı. geçen haftalarda benim dişi kuşumda da dışkısında yem problemi vardı. baya bi araştırdım. ilk etapta sularına elma sirkesi kattım. yemlerini değiştirdim. kumları kemikleri vs zaten vardı. ama hala devam etti dışkıda yem sorunu. en sonunda veterinere gidip bi antibiyotik tedavisi uygulasak olur mu diye sordum. o da bi ilaç verdi. 3 gün ağzına damlattım. aynı anda günde birer damla da eczanelerde satılan çocuk vitamini olan polivit( istanbulda başka bi veteriner tavsiye etti) damlattım. antibiyotiği verdiğim 2. gün dışkıdaki yem kesildi. 3 gün devam ettim tedaviye.çok şükür geçti. ben de kuruma diye korkmuştum. ama tedavi olmasa kuruma evresine geçebilirdi. sanırım bu kuruma hayvandaki hastalığım ileri aşaması meydana gelen fiziksel durum. veteriner varsa orada gidip bi antibiyotik tedavisi uygula derim. ama şunu da ekliyim antibiyotik tedavisi sonra probiyotik vermelisin. çünkü bağırsaklardaki kötü huylu bakteriler antibiyotikle ölüyor bunun yanında iyi huylu bakteriler de ölüyor probiyotikle iyi huylu bakteri sayısı artıyor ve sindirim sistemi düzene giriyor. probiyotik olarak da ev yapımı yoğurdun suyunu sularına damlatabilirsin. antibiyotik sonrası 2 gün uygulayabilirsin.düzenli olarak vermekte fayda var. çünkü düzenli kullanımda bağırsak sindirim sistemi düzeni giriyormuş diye okudum çoğu kaynaktan.doğal yoğurt suyu bulamam dersen dİazyme 256 probİyotİk var. internette satışı mevcut.suyuna katarsın haftada 2 gün.ama ilk etapta antibiyotik tedavisi gerekiyor sanırım. dışkıda yemi çözmek için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:49 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

biraz şişmanız evet ilgilenen herkese çok teşekkürler :D

merhabalar. maşallah cicikuşun çok tatlı. geçen haftalarda benim dişi kuşumda da dışkısında yem problemi vardı. baya bi araştırdım. ilk etapta sularına elma sirkesi kattım. yemlerini değiştirdim. kumları kemikleri vs zaten vardı. ama hala devam etti dışkıda yem sorunu. en sonunda veterinere gidip bi antibiyotik tedavisi uygulasak olur mu diye sordum. o da bi ilaç verdi. 3 gün ağzına damlattım. aynı anda günde birer damla da eczanelerde satılan çocuk vitamini olan polivit( istanbulda başka bi veteriner tavsiye etti) damlattım. antibiyotiği verdiğim 2. gün dışkıdaki yem kesildi. 3 gün devam ettim tedaviye.çok şükür geçti. ben de kuruma diye korkmuştum. ama tedavi olmasa kuruma evresine geçebilirdi. sanırım bu kuruma hayvandaki hastalığım ileri aşaması meydana gelen fiziksel durum. veteriner varsa orada gidip bi antibiyotik tedavisi uygula derim. ama şunu da ekliyim antibiyotik tedavisi sonra probiyotik vermelisin. çünkü bağırsaklardaki kötü huylu bakteriler antibiyotikle ölüyor bunun yanında iyi huylu bakteriler de ölüyor probiyotikle iyi huylu bakteri sayısı artıyor ve sindirim sistemi düzene giriyor. probiyotik olarak da ev yapımı yoğurdun suyunu sularına damlatabilirsin. antibiyotik sonrası 2 gün uygulayabilirsin.düzenli olarak vermekte fayda var. çünkü düzenli kullanımda bağırsak sindirim sistemi düzeni giriyormuş diye okudum çoğu kaynaktan.doğal yoğurt suyu bulamam dersen dİazyme 256 probİyotİk var. internette satışı mevcut. suyuna katarsın haftada 2 gün.ama ilk etapta antibiyotik tedavisi gerekiyor sanırım. dışkıda yemi çözmek için.

Son düzenleme:
:rolleyes:yemini değiştirdim ve kum verdim sanırım düzelmeye başladı takip ediyorum umarım devam etmez

elma sirkesini sakın ağzına damlatma ben yaptım az daha kuşu kaybediyordum.kustu kursağı şişti hala bile kendine gelmiş değil.

Geri