petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ACİLL... Kuş hasta oldu sanırım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve djyusuf52 tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. djyusuf52

djyusuf52 Guest

Kuşum uyumak için başını dönderdiğinde burnu tıkalı gibi ince sesler geliyo nefes alışlarında. arada rahatlamak için gevşeniyo. Forumda aradım böyle bi belirti için ilaç öneren bulamadım. ne yapmalıyım kuş 2-3 gündür böyle geçmiyo sanırım üşüttüyse. :(:(

2. kerim yıldız

soguk yerden uzak tut bol bol su ver

3. djyusuf52

djyusuf52 Guest

cam açmıyorum normal oda sıcaklığında. Sık sık yem yeyip su içiyo gördüğüm kadarıyla onda sıkıntı göremedim. Ağzından çıkan o hırıltı gibi ses korkutuyo beni. her nefeste ötüyo sanki. soğuk algınlığı ve astım gibi hastalıklarda Aviastım önermişler netten aradım biraz. Faydası olur mu alsam

4. Sinan Altın

Bol bol su mu? Benim kuşum banyoluğundan bol bol su içtiğinde isal oluyor ama

5. Sinan Altın

Hıçkırık gibi di mi ?

6. djyusuf52

djyusuf52 Guest

hıçkırık gibi değil. sanki burnumuz tıkanınca öter hani nefes alırken öyle bi ses

7. Sinan Altın

O sesi çıkarırken kafasını yukarı doğru uzatıyor mu?

8. djyusuf52

djyusuf52 Guest

bazen. esner gibi oluyo gagayı açıp uzatyo kafayı

9. Sinan Altın

Üşüttüğünü düşünüyorsanız bana suyuna vitamin katılması tavsiye edilmişti.Ayrıca başka bir sulukta suya az miktar limon sıkabilirsiniz(vitamini karıştırmadan).Benimki hem hapşuruyordu hemde hıçkırık gibi bir ses çıkarıyordu üşüttüğü bariz belli oluyordu.

10. djyusuf52

djyusuf52 Guest

tamam Limon tavsiyenizi deniyorum teşekkrler. Yarın bide petshop a sorayım belki bi ilacı vardır vitamin falan

11. Sinan Altın

Rica ederim dolu bir suluğa 5-7 damla sıkın.24 saatte bir suyu değiştirin.

12. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    diskisi ya kabiz gibi ya da asiri ishal olacak.antibiyotik tedavisine basla hemen yoksa kusunu kaybedeceksin :( 2 adet kusum ayni belirtilerle oldu.

13. djyusuf52

djyusuf52 Guest

hadi ya. yarın bi gidp ilaç sorim o zaman. Kalorifer peteğinin üstünde uyumayı seviyo acaba orda mı üşütüyo ya bu kafeste durmayı sevmiyo pek

Sayfayı Paylaş