Karadeniz Pet

acill.. ne yapmaya çalışıyor..??

• Konbuyu başlatan Fatih ÇETİNER
  • Başlangıç tarihi
yemliğin ayaklarıyla bastığı yere girmeye çalışıyor dimi çok karanlık zor gördüm..belki oyun yapıyordur eğer tek kuş ise.

dışarı çıkmak istiyor gibi. benim kuşumda dışarı çıkmak istediğinde kafesin içinde deliriyor :)

hocam benim kuşumda bi ara yapıyodu bence oyun amaçlı yapıyor ama cüssesi yüzünden çıkamıyor :)

benimki dışarı çıkmak için telleri kemiriyor :D hergün saldığımız için çiftleştkten sonra salmadık hayvancığım delirdi..dişi telleri kemiriyor erkekte kafayı tellere tak tak vuruyor :D saldık bitti gitti depresyonları

valla bugün ilk defa gördüm..kuş tek değil eşi var yanında ama eşinede şiddet uygulamaya başladı..(dişi erkeğe siddet uygulamaya başladı)bu arada son 6-7 gündür ikisi birlikte folluktan çıkmıyorlar neredeyse beslenmek için çıkıyorlar..sonra tekrar giriyorlar..durum bu

aynısını benim kuşda yapıyor. o yemliğin arasına kafasını sokuyo. dün yemliğe girdi komple. tellerin arasına kafasını sokmaya calısıyor. ama benimli yeni olduğundan kafese alışamadığınından yaptığını düşünüyorum.

eve yeni bir sultan aldım ve salma kafaes koydum..muhabbet kuşlarımın kafesi ile biişik durumda..sultan geldikten sonra dişide daha önce görmedim hareketler görmeye başladım..arada erkeğin ağınıda gagalıyor..bakalım nasıl olucak böyle devam ederse ayrıcam kuşları..

dostum yemiğin oraya tunek koy sen olmadıgın zaman sıkışip boğluma durumu olabilir. tünek koyarsan o yemliklerin altina öyle bişey yapmaz.

Benim kuş da kafesteyken beni gördüğünde böyle yapıyordu dışarı çıkmak için, boynundaki tüyler yolunduydu bu yüzden, yemliklerin ayaklıklarını kesip önlerine tünek koydum mecbur.

Geri