Karadeniz Pet

acilll kuşum ayakta duramıyor ?

• Konbuyu başlatan dürdane
  • Başlangıç tarihi
D

dürdane

Guest
bugün kuşumuza bir şeyler oldu tavuk gibi oturuyor ayaklarının üzerinde duramıyor sanki eşim kuşçuya görürdü o da bişeyi yok ishal olmuş demiş ama farklı bir şey gibi sanki titriyor sürekli ne olabilir acaba

JEb2no.jpg

hocam resim koymayı beceremedik galiba titremesi geçti ama aynı şekilde duruyor hala kafesin üzerinde hızlı nefes alıp veriyor kuşçu poposunu temizlemiş dışkı varmış yani bir de haşlanmış yumurta verdik yedi durum bu

Moderatör tarafında düzenlendi:
normal yerde de gövdesinin üzerine çöküyor kuşcu ayaklarına bakmış birşey yok demiş yemesinde sıkıntı yok gibi sabah çok titriyordu titremede geçti bulunduğumuz yerde veteriner kuşlardan pek anlamıyor hocam bir tane var zaten

İnşaallah düzelir ayakları zedelenmiş gibi duruyor bir yere mi çarptı acaba ishalden dolayı bu şekilde olacağını düşünmüyorum başka bir sıkıntısı var ama :S

tünekte de duramıyor mu? yani kavraya biliyor mu tüneği

kavrıyor ama bacakları taşımıyor da gövdesinden kuvvet alıyor gibi duruyor

geçen benimde başıma geldi, kafesini değiştiriyordum elime aldım, diğer kafese koyarken bağırmaya başladı. koyduktan sonra sizin kuşunuz gibi titreme ve pısma hareketi yaptı kaldı, 15 -20 dk, korktum sert bir hareket yaptım diye, ama 20 dk sonra yerinde durmuyordu, korkudan yaptı sanırım benimki, umarım seninkide öyledir

dün başka bir kuşçuya götürdük kuşumuzu kanlı ishal olduğunu bu yüzden ayakta duramadığını söyledi ilaç ve şekerli su verdi orada bize de evde vermemeiz için bir ilaç ve mama gibi bir şey verdi içine havuç katıp verin dedi ama sudan da yemden de yemiyor ne yapmamız lazım acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

haşlanmış patates de verdim yemedi

dün başka bir kuşçuya götürdük kuşumuzu kanlı ishal olduğunu bu yüzden ayakta duramadığını söyledi ilaç ve şekerli su verdi orada bize de evde vermemeiz için bir ilaç ve mama gibi bir şey verdi içine havuç katıp verin dedi ama sudan da yemden de yemiyor ne yapmamız lazım acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

haşlanmış patates de verdim yemedi

Hangi ilaci verdi? Bir de şekerli su vermeyin. Çok zararlı. Kuşun ilaç kullanması gerekli anlattıklarınıza göre ama hangi ilaç olduğu da önemli. Onun haricinde pirinç unu katın suyuna. Keçiboynuzu tozu kaynatıp ılıtıp verin. Eğer ishalse tabi.

Böyle olmasa da benim kuşum da ayakta duramıyor ve şiddetli titriyordu.İlk başlarda hafif titremeyle başladı.Sonra aşırı şiddetli titreme oldu.Resmen takla atıyordu yavrucak.Tırnaklarını kestik belki ondandır diye ama yok.Beyindenmiş.Sinir sistemine parazit mi ne girmiş.İlaç verdi ama ertesi gün öldü kuşum.Eğer sizde de titreme varsa daha bilgili birine başvurun.İshalmiş geçer yok.Çoğu vet.anlamıyor kanatlılardan.İstanbulda'ysanız kliniğe başvurun.

sıcak tutun çok fazla halsiz kalmış olabilir tünekde değilde bir müddet düz zeminde durmasında fayda var muhtemelen çok fazla soğuk almış

inşalalh felç degildir geçmiş olsun

Hangi ilaci verdi? Bir de şekerli su vermeyin. Çok zararlı. Kuşun ilaç kullanması gerekli anlattıklarınıza göre ama hangi ilaç olduğu da önemli. Onun haricinde pirinç unu katın suyuna. Keçiboynuzu tozu kaynatıp ılıtıp verin. Eğer ishalse tabi.

sineral diye bir ilaç verdi suyuna yarım ezin verin dedi ama kuşum bugün ne su içti ne de birşey yedi ne yapabilirim :confused:

Sineral biteral'in muadili bir ilaç. Bilemiyorum ama ağır gelebilir. Başka bir hekime dha danışın istrseniz.

Geri