Karadeniz Pet

acilll yardım... RESİMLİ

bomotoy

Meraklı Üye
hızlı resim hata veriyor bir türlü yükleyemedim.. yeni aldığım kuşun dışkısı yeşil gibi etrafında yeşil sıvı var ne yapmam lazım yardım edin ishal diye korkuyorummm :( :( :(
k-864183-dasd.jpg
1404740812406.jpg
image.php

Son düzenleme:
hızlı resim hata veriyor bir türlü yükleyemedim.. yeni aldığım kuşun dışkısı yeşil gibi etrafında yeşil sıvı var ne yapmam lazım yardım edin ishal diye korkuyorummm :( :( :(

dışıkının 3/2 si sulu ise ishal olabılır ıyı bı gözlemleyın.

j0lg8j.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:03 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

dışkının şekli böyle yardımcı olursanız sevinirim....

hocam dıskısı suluymus ıshal olabılır patates haslayıp verın ve aspur (kanarya yemı) alın verın eger onlarıda yemezse en yakın veterınerden ıshal ıcın toz ılac var suyuna bırakırsınız gecer.

ımkanının varsa kusun ve dıskının bı kac fotosunu daha cekıp atın yakından yanlıs bılgı vermıyelım.

312h7pk.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

bunuda az önce çektim ? daha büyük foto da atıcam şimdii

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

riyzx2.jpg

hocam fotoyu buyuk atın kı yakınlastırıp bakalım ayrıca kusun da fotolarını cekınız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

312h7pk.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

bunuda az önce çektim ? daha büyük foto da atıcam şimdii

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

riyzx2.jpg

en sonkı fotoya göre kus kesın ıshal dedıklerımı yapın kusunuz ıyılesır ınsallah.

daha büyük foto attım abi.. bunu az önce yaptı çektim attım hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

2d91co5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

arkadaki dişi de var sorun kuşları ayırmak gerekir mi ??

Kuş yeni gelmişse ishal olması normal siz gözlemleyin panik yapmayın geçer

evet kuşu dün aldım izmirde oturuyorum kuş pazarından aldım çok canlıydı falan ishal durumu normal diyorsunuz geçicidir inşallah bişey olucak diye korkuyorum. haşlanmış patates vericem şimdi. bide duymuştum içme suyuna 1-2 damla limon damlattığında ishali keser diyorlar ne kadar doğru bilmyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

evet kuşu dün aldım kuş pazarından.. sizce bu geçici bir durum mudur ve patates haşladım onu vericem şimdi bide içme suyuna 1-2 damla limon ishali keser diyorlardı ne kadar doğru bilmiyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:22 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

cevap verecek kimse yok mu ??

evet kuşu dün aldım izmirde oturuyorum kuş pazarından aldım çok canlıydı falan ishal durumu normal diyorsunuz geçicidir inşallah bişey olucak diye korkuyorum. haşlanmış patates vericem şimdi. bide duymuştum içme suyuna 1-2 damla limon damlattığında ishali keser diyorlar ne kadar doğru bilmyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

evet kuşu dün aldım kuş pazarından.. sizce bu geçici bir durum mudur ve patates haşladım onu vericem şimdi bide içme suyuna 1-2 damla limon ishali keser diyorlardı ne kadar doğru bilmiyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:22 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

cevap verecek kimse yok mu ??

pet shop dan vs. alıp eve getırılen kuslar genelde ishal oluyor anladığım kadarıyla 1-2 defa benimde başıma geldi aldığım kuşlar ishalmiş baya telaşlanmıştım diğer kuşlarada bulaşır diye bir süre ayrı tutmuştum hatta ama korkulacak kadar değilmiş ben ilk 2 gün sularına kahve karıştırmıştım patatesde verdim ama yememişlerdi sonra bi ishal ilacı aldım avidiare ismi onu kullandım 1-2 günde geçti artık ya kahve geçirdi yada ilaç iyi geldi bilemiyorum belkide kuş kendi kendine iyileşti oda olabilir umarım en kısa zamanda iyileşir kuşunuz

Suyuna limon damlatin bi kaç gün ve gözlemleyin geçmezse veterinere ilaç yazdırın

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri