petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acilll yardım... RESİMLİ

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bomotoy tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    hızlı resim hata veriyor bir türlü yükleyemedim.. yeni aldığım kuşun dışkısı yeşil gibi etrafında yeşil sıvı var ne yapmam lazım yardım edin ishal diye korkuyorummm :( :( :([​IMG][​IMG][​IMG]

#1 bomotoy, 7 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 7 Temmuz 2014
  2. Bayram TANRIKULU

resimleri düzgün yükle açılmıyor

3. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    hızlı resim hata veriyor bir türlü yükleyemedim.. yeni aldığım kuşun dışkısı yeşil gibi etrafında yeşil sıvı var ne yapmam lazım yardım edin ishal diye korkuyorummm :( :( :(

4. Ahmet Behçet

dışıkının 3/2 si sulu ise ishal olabılır ıyı bı gözlemleyın.

5. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:03 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

dışkının şekli böyle yardımcı olursanız sevinirim....

6. Ahmet Behçet

hocam dıskısı suluymus ıshal olabılır patates haslayıp verın ve aspur (kanarya yemı) alın verın eger onlarıda yemezse en yakın veterınerden ıshal ıcın toz ılac var suyuna bırakırsınız gecer.

ımkanının varsa kusun ve dıskının bı kac fotosunu daha cekıp atın yakından yanlıs bılgı vermıyelım.

7. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

bunuda az önce çektim ? daha büyük foto da atıcam şimdii

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

8. Ahmet Behçet

hocam fotoyu buyuk atın kı yakınlastırıp bakalım ayrıca kusun da fotolarını cekınız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

en sonkı fotoya göre kus kesın ıshal dedıklerımı yapın kusunuz ıyılesır ınsallah.

9. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    daha büyük foto attım abi.. bunu az önce yaptı çektim attım hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

arkadaki dişi de var sorun kuşları ayırmak gerekir mi ??

10. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş yeni gelmişse ishal olması normal siz gözlemleyin panik yapmayın geçer

11. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    evet kuşu dün aldım izmirde oturuyorum kuş pazarından aldım çok canlıydı falan ishal durumu normal diyorsunuz geçicidir inşallah bişey olucak diye korkuyorum. haşlanmış patates vericem şimdi. bide duymuştum içme suyuna 1-2 damla limon damlattığında ishali keser diyorlar ne kadar doğru bilmyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

evet kuşu dün aldım kuş pazarından.. sizce bu geçici bir durum mudur ve patates haşladım onu vericem şimdi bide içme suyuna 1-2 damla limon ishali keser diyorlardı ne kadar doğru bilmiyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:22 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

cevap verecek kimse yok mu ??

12. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0

pet shop dan vs. alıp eve getırılen kuslar genelde ishal oluyor anladığım kadarıyla 1-2 defa benimde başıma geldi aldığım kuşlar ishalmiş baya telaşlanmıştım diğer kuşlarada bulaşır diye bir süre ayrı tutmuştum hatta ama korkulacak kadar değilmiş ben ilk 2 gün sularına kahve karıştırmıştım patatesde verdim ama yememişlerdi sonra bi ishal ilacı aldım avidiare ismi onu kullandım 1-2 günde geçti artık ya kahve geçirdi yada ilaç iyi geldi bilemiyorum belkide kuş kendi kendine iyileşti oda olabilir umarım en kısa zamanda iyileşir kuşunuz

13. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Suyuna limon damlatin bi kaç gün ve gözlemleyin geçmezse veterinere ilaç yazdırın

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim umarım iyileşir..

Sayfayı Paylaş