petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acilll yardım !!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ERAY tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ERAY

ERAY Guest

3 Hhaftadır yumurtlayamaya jumbomun altı bugün böyle olmuş ne yapabirim[​IMG]

2. ERAY

ERAY Guest

3. Tuan MAKSEL

Yumurta ters donmus olabilir bu islerden anliyan veteriner yada bilgili bi kisiye kontrol ettir varsa yumurta cikartmasini saglasin. Sende elinle poposuna basgi uygulamadan poposuna sivi yag sur hayvani biraz rahatlatir.

4. kartall82

kartall82 Guest

bence en yakın veterinere götür kuşun hayati problem yaşayabilir

5. Sevtap DERİN

Ayy çok kötüü olmuş. Müdahale edilmesi gerekiyor. Poposuna yağ sür ve Tuan'ın da dediği gibi mutlaka bu işten anlayan birine götür. Ölüyorlarmış müdahale edilmezse. :(

6. Tuan MAKSEL

Cifleseli uzun sure olmadiysa kuslarida rahatsiz etme uzun suredir boyleyse kusu bilene kontrol ettir

7. ERAY

ERAY Guest

kuşun altını bol bol yağladım karnı yumuşak yumurta donmus olabılır mı dıye baktım ama sert degıl..

8. kenan

kenan Guest

Kuşta yumurta tıkanması var veya bi tür tümör olabilir bekliyerek çözüm bulamazsın bu kuşu acil veerinere götürmen lazım yoksa kaybedebilirsin

9. Tuan MAKSEL

Resimde poposunda yumurta vargibi duruyor bence sen kontrol etmeye calisma yumurta varsa kirarsin sonra kusundan olursun bi gotur bilene gister

10. ERAY

ERAY Guest

her veterıner anlamıyokı kuştan hepsı kedı kopek le ugrastıgı için kuşun şuan genel durumu ıyı oyle sıkıntılı bır halı yokk..

11. Tuan MAKSEL

Cevrendeki veterinerleri googleden bul telefon ac kusunla ilgili soru sor bilgili olup olmadigini anlarsin eger bilgiliyse goturursun

12. ERAY

ERAY Guest

eyvallah saoll

13. Sevtap DERİN

Kardeş sıkıntı yok diyorsun ama eğer yumurta tıkanması varsa kuşu kaybedersin. Madem veteriner yok al kuşunu bir kuşçuya götür. Oradaki amcalar bilirler.

14. ERAY

ERAY Guest

veterinere sordum şimdi kıst yada ıltıhap kapmıs olabılır dıyo..

15. Sevtap DERİN

Peki ne yapmak gerekiyormuş? Bir şey söyledi mi?

16. ERAY

ERAY Guest

iltihap varsa antıbıyotık kullan kullan dıto kıst ıse yapacak bişey yok dedı

17. Tuan MAKSEL

Ozaman yapman gereken once bi kuscuya gidicen kusu goturcen bi cozum bulamadiysa o aradigin veterinere goturcen. Once kuscuya gitki ilgi alani kus oldugu icin kusun net sikintisinin ne oldugunu bulabilir eger anlamiyorsa en son isin o veterinere gostermek olsun.kusda daha onceden bi problem olmadigini dusunuyosan yumurta ters donmustur.

18. Muharrem KARAKOÇ

Kardeşim aynı şey benim başıma geldi kuşum öldü bilgisiz bir veteriner yüzünden ben anlarım getir dedi kuş gözümün önünde öldü anlayan birine göster

Sayfayı Paylaş