Karadeniz Pet

Acilll yardımmmm

bomotoy

Meraklı Üye
Y56GyE.jpg
muhabbet kuşumda kursak şişliği yem kusma cik cik ses çıkarıyor halsiz tüy dökümü var napmam lazım acil yardımm :(

Son düzenleme:
Bence veterinere götürebilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
muhabbet kuşumda kursak şişliği yem kusma cik cik ses çıkarıyor halsiz tüy dökümü var napmam lazım acil yardımm :(

Allah korusun sindirim sisteminde bir bozukluk olabilir.Öncelikle sorulacak soru,kafesinde kuş kumu var mı ? Çok yiyorsa ve sindiremiyorsa kusuyor olabilir.Kuş kumu kullanırsanız kusma sorunu bir nebze ortadan kalkar.Tüy dökümünü vitaminle destekleyin.

resim attım hocam yaşı 3 e yakın eşi de var

resim attım hocam yaşı 3 e yakın eşi de var

Üç çeşit kusma var:

1)Sindirim rahatsızlığı çekiyor olabilir.
2)Eşine kur yapıyor olabilir.
3)Uçtuktan sonra daha rahat uçabilmek için kusuyor olabilir.

Bana göre özellikle kuş kumu yoksa 1.seçenek daha mantıklı.Veterinere götürün.Kusma iyi değil.

veterinere götür hiç burda boşa vakit harcama kabarmış zaten

bence de öyle bir kusma bu izmirde oturuyorum ben güvenebileceğim bi veteriner var mı acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Üç çeşit kusma var:

1)Sindirim rahatsızlığı çekiyor olabilir.
2)Eşine kur yapıyor olabilir.
3)Uçtuktan sonra daha rahat uçabilmek için kusuyor olabilir.

Bana göre özellikle kuş kumu yoksa 1.seçenek daha mantıklı.Veterinere götürün.Kusma iyi değil.

aviastım kullansam var şuanda elimde

5 gün önce yazılmış bir mesaj ama yine de tavsiyede bulunayım. İlaç takviyesi almadı ve hala yaşıyorsa büyük ihtimalle kursak mantarı. Kursak hava ile dolu gibidir ama yem yoktur ve kuşun göğüs kemiği elle çok rahat hissediliyordur. Durum buysa eğer flucan tablet kullanacaksınız. TECRÜBE İLE SABİTTİR.

5 gün önce yazılmış bir mesaj ama yine de tavsiyede bulunayım. İlaç takviyesi almadı ve hala yaşıyorsa büyük ihtimalle kursak mantarı. Kursak hava ile dolu gibidir ama yem yoktur ve kuşun göğüs kemiği elle çok rahat hissediliyordur. Durum buysa eğer flucan tablet kullanacaksınız. TECRÜBE İLE SABİTTİR.

Peki madem bu tablet nasıl kullanılmalıdır ve nereden temin edilebilir

Beşeri bir ilaç,eczanelerden temin edilir. İçinde bir tablet ya da iki tablet oluyor. Teklinin fiyatı 5 tl civarı. Ben şırınganın içine 2 cc su,mercimek tanesi kadar flucan ve 2 damla sirke koyarak 2 cc suyun yarısını direk kursağa enjekte ettim 7 gün boyunca. Şimdi maşallahı var. Tabi arkadaşın kursak olayına girmesini tavsiye etmem. yarım suluğa 2 mercimek tanesi ve 5 damla sirke olarak uygulayabilir.

Beşeri bir ilaç,eczanelerden temin edilir. İçinde bir tablet ya da iki tablet oluyor. Teklinin fiyatı 5 tl civarı. Ben şırınganın içine 2 cc su,mercimek tanesi kadar flucan ve 2 damla sirke koyarak 2 cc suyun yarısını direk kursağa enjekte ettim 7 gün boyunca. Şimdi maşallahı var. Tabi arkadaşın kursak olayına girmesini tavsiye etmem. yarım suluğa 2 mercimek tanesi ve 5 damla sirke olarak uygulayabilir.

Çok teşekkür ederiz eminim faydalı olacaktır bilgileriniz.

Umarım faydalı olur ve işe yaradığıma sevinirim.

Kardeşim, burada ne zaman kaybediyorsun? Hemen veterinere git. Kuşunu sağlığından bassetdiyoruz.

öz-vet veterinere götürdüm ilaç verdi 4 şırınga suyuna katıyorum bugünde baytril sipariş ettim birazdan gelir onun da etkili olduğunu duydum inşallah iyileşir..

Geri