Karadeniz Pet

acilll

yavrulu kuşların mamasına kızıştırıcı havuç vb. besinler eklemenizi önermem, aksi taktirde anaç kuşlar yavrular yuvadan atlamadan çiftleşebilir ve yavruları öldürebilir, en iyi yöntem hazır mama ve rusk ile nemlendirme, mamayı kendim hazırlarım diyorsanız nemlendirme için yumurta kullanabilirsiniz...

Bu kadar telaş yapma :) İlla ki besleyecek. Anne beslemezse baba besler, ama mutlaka beslerler. Hayırlı uğurlu olsun bu arada. Resimlerini yükleyebilirsen daha bi mutlu oluruz :)

yukleyecektım ama yavru öldü :( normal biskuvi vardı avde mama yapıp önce kibrit çöpüyle sonrada şırıngayla verdim biraz tam doyurmadım sabah baktıgımda agızdan hızlı hızlı nefes alıp verıyordu bıraz daha besledım ama öldü acaba mama verırken ceresının ustundekı delıkler kapandı dıye mı ölmustur mama verdıkten sonra agzınıda sıldım ama ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 10:01 --

aynen hayırlısı olsun. Onlar ticari bakıyolar olaya... umarım bi problem çıkmadan büyür yavrular ;)

abi yavru öldü maalesef :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 10:04 --

yavrulu kuşların mamasına kızıştırıcı havuç vb. besinler eklemenizi önermem, aksi taktirde anaç kuşlar yavrular yuvadan atlamadan çiftleşebilir ve yavruları öldürebilir, en iyi yöntem hazır mama ve rusk ile nemlendirme, mamayı kendim hazırlarım diyorsanız nemlendirme için yumurta kullanabilirsiniz...

tesekkurler verdıgınız bılgı ıcın ama yavru öldü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:05 -->-> Daha önceki mesaj 10:04 --

Yarim havuc rendele rendeledigin havucu elinle iyice bastir suyunu akit kuru hal alana kadar.
Yumurta kaynat ve ortadan ikiye kes.kestigin yumurtayida rendele
Havucla rendeledigin yumurtayi bi tabaga koy ustune bir cay kasigi pirinç unu dok ve karistir (karistirirken ezme)
Evde varsa e timek 1 adet iyice ez toz haline getir yoksa 3 adet bebe buskivisini toz haline getir. Havuc ve yumurta karisiminin icine at hepsini birbiriyle karistir.havucun suyunu iyice sikmazsan lapa hal alir kuslar yemez.elinle alip birakdiginda tel tel dokulmesi lazim.kuslari yeni aldiysan yemlikden yemeye bilir buyuzden yaptigin mamanin icine birazda yem serpistirip kafesin tabanina dok..

cok sagolun tesekkurler

bişey sormak istiyorum kuşum daha yeni ama biraz hırçın kafesinden çıkmak istiyo heralde kafasını demirlerin arasına sokuyo küçük birazda sığıyo ama bugün görmesem boğuluyordu sıkıştı kafese hemen çıkardım yavaşça neden böyle yapıyo acaba bi fikriniz varmı

dikkatlı ol beslerken hayvanı bogabilirsin cok basma sırıngayı ve nefes borusuna kacmaması için nedesini ayarlamalısın zaten yavas yavas sıktıgında yavru agzını oynatır bolece anlarsın yedigini yutkundugunu anlarsın

Geri