Karadeniz Pet

Acilll

• Konbuyu başlatan osmann
  • Başlangıç tarihi
O

osmann

Guest
Arkadaşlar lütfen yardım edin. kuşumu hava sıçak diye dışarı çıkardım bi karga sanırım kafese gelip kavga etmişler ve üst gagası ceresinin altından tamamen kopmuş şuan açık veteriner yok sabaha kadar beklemek zorundayız perişan olduk lütfen yardım edin napabilirim

osman geçmiş olsun yakında eczane varsa bi teramicin al ve sür ve bebe bisküvisi veya pirinç ununu suyla sulandır kursagına sırıngayla enjekte et ac kalmasın barı (kursagı kus sana bakarken sol tarafında) benım düşüncem cunku artık yem kıramaz fakat fazla yasayacagını sanmıyorum inşallah iyi olur

şuanda uyudu gagası tekrar çıkmazmı yada gaga tekrar yerine yapıştırılamazmı 3 senedir yanımda lütfen yardım edin

gaga cıkmaz kanaması yok sanırım ama krem sürde acı cekmesın hayvan yapışmaz kardes sen mama ver ve herseyden önce hayvanı besle aclıktan ölür yoksa sırıngayla ver bugunluk sonra ıyı olursa mama veya kabuksuz yemı ver gözle yerse şükret yemezse hergun beslemen gerekebılır

açık eczane bulamadım evde şırıngada yok muzu ezip verdim 1-2 kere yedi daha fazla yemedi şimdi kafası sırtında uyumaya başladı yine

1 gün felan dayanabilir açlığa o zaman sabah kalınca bi veterinere git gitmeden önce beslemeye çalış eczane açılır sırınga alırsın sabah bu siteye tekrar dön tecrubelı arkadaslar var daha iyi yardımcı olurlar

inşallah iyileşir valla bütün sorunları duydumda gagası kopanı ilk duydum

sanırım bi karga veya martıyla kavga etmiş gelip baktığımda üst kısmı yoktu gerçekten ailece çok üzüldük

neysekı bizede bi bilgi oldu ben dısarı cıkarmıyorum camda sıneklık var acıyorum ceryan yapmasın dıye kapıyı kapatıyorum temız havayı alsın yeter

Osman, yumurta maması yap ve eğer varsa bu mamayı biraz avivit eklediğin suyla karıştır, mamayı bu biraz sulu haliyle çay süzgecinden geçir. Parmağınla bastır süzgeci, boza kıvamında çıkar o mama aşağı, madem muzu yedi diyorsun muhtemelen bunu da yavaşça verebilirsin, şırınga bulana kadar dene, aç kalırsa direnci düşer, ümidini kaybetme bir şeyler yedir ama mutlaka, geçmiş olsun..

bebe bisküvisi yada ülkerin sade bisküvisinden 1 tane ez suyla karıştır çaykaşığğıyla içirmeye çalış varsa şırınga ile verin böyle durumlar çok zor oluyor acil şifalar....

veterinere gittik mama verdi şırıngayla besle dedi fakat kuş perişan oluyo onu yedirene kadar ve daha ne zamana kadar böyle devam edebilir bilmiyorum.
şırıngayla beslemek çok zor tam olarak yemiyo ve çok halsiz akşam tekrar veterinere götürücem ve veterinerin tavsiyesine göre belkide ötanazi uygulanıcak..

Kuşlarada mı ötenazi yapılıyor ,bence yine beslemeye devam edin iyileşir belki

Geri