petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acillll Dişi Erkek Kuşu Dövüyor !!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kartall82 tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

Selam arkadaşlar benim arsiz dişi dün den beri erkeği kafeste dört donderiyor zavali hayvana yem bile yedirmiyor ben gece saat 4 de birbirinden ayirdim sabah 10 da tekrar geri kafese koydum erkeği dişi sakinleşmistir dİye yaklaşık 1 saat sonra tekrar kavgaya başladılar dişi dünden beri hep tüylerini kabartıyor tunekten çok kafesin altinda duruyor ve etrafi kemirip tüy topluyor bir köşeye

sorun nedir ne yapmam gerekiyor ?
    bu 10-15 gün önceki resimler

Not :resimdeki sag tarafta ki mavi kus değil sadece soldaki sari kus bahsi gecen

bu 3-4 gün önceki resim

buda şimdi çektiğim resimler

#1 kartall82, 29 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2013
  2. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

Dişi kuş kızgınlık döneminde olabilir bir köşeye gazete kağıdı v.s biriktirmesi yumurtlamaya hazırlıkta olabilir yuvalık var mı ?

3. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

hayır çiftleşme olmadi ve yaşlarıda küçük arkadaşlarin demesine göre

4. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

resim koyabilirmisin kardeşim ? yavru kuşlar kavga etmez.

5. harun yılmaz
    Gizli

resim nasıl koyuluyo ?

6. Sevtap DERİN
    Gizli

Bende yavru kuşların kavga etmeyeceğini düşünüyorum. Çok aşırı kavgalar oluyorsa ayırın.

7. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

çok asiri diyemem bacim enazindan dünden beri yavru derken ortalama 6-7 ayliklar

8. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Resimlerde 3 kuş var yeşil-mavi-sarı hepsi aynı kafeste mi duruyor?

9. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Dişiyi bir süre tek olarak ayırabilirseniz iyi olur ayrıca 6-7 aylık bir dişi erişkin sayılır gerekli ortamları oldukdan sonra yumurtlayabilir

10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kıskançlıktan da olabilme ihtimali yüksekti..çünkü aynı durumda bir zamanlar benimde başıma gelmişti..su içirmiyor yemliğinden yem yedirmiyordu dişi..büyük ihtimalle kıskançlıktan benimkide gazete yapraklarını kemirip tüylerini yoluyordu yada yerde tüy varsa onları gazetenin altına koyuyordu..eğer erkeğe biraz daha ilgiliyseniz ondan kıskanmış olabilir..

11. Sevtap DERİN
    Gizli

Benim kafam karıştı kaç tane kuş var buırada ya. :D

12. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    resimlerde 3 farklı kuş var konu edilen 2 kuş

13. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

hayır mavi olani neredeyse 2 hafta oldu satalı şuan sari ve yeşil var

14. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kıskançlık

15. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

sabah 4 den beri ayrilardi yeni biraraya getirdim şuan iyiler ve tüylerini kabartip ikiside birbirlerini kasiyorlar erkeğin ilgisi artti çünkü evde olduğum sürece hep dikkat ediyorum ilklez bukadar iyiler

ortamlardan kastın yuvalik v.s ise yuvaligi 2 gun taktım ve yaşları küçük diye çıkardım

16. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

2 tane sari ve yesil olanlar resimleri telefondan yuklemek cok uzun surdugu için sitedeki eski konulardan alip ekledim ama o resimdeki ayrıntıyi yazmayi unutmuşum ozur dilerim

17. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Bana kalırsa erkek ufak ve değiştirmeni tavsiye ederim çünkü dişi büyük ve erkek yavru olduğu için çiftleşme dönemine daha zaman var dişiler genelde 7-8 aylık civarı erişkin oluyorlar ve çiftleşyorlar.

18. küçük kuşlar
    Gizli

benim 3 tane muhabbet kuşum var 2 erkek 1 dişi dişi olan 2 erkeği dövüyo hatta 1 tane sini ayağından ve kanadından yaraladı ne yapmalıyım ne olur yardım edin

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. disi muhabbet kusu erkegi dovuyor

,
  2. dişi muhabbet erkeği dövüyor

,
  3. dişi muhabbet kuşum erkeği dövüyor

,
  4. dişi muhabbet kuşu erkek kuşu neden döver,
  5. dişi muhabbet kuşu neden erkeği dövüyor,
  6. dişi kuş erkek kuşu dövüyor,
  7. dişi kuşum erkeği dövüyor,