Karadeniz Pet

Acillll Dişi Erkek Kuşu Dövüyor !!

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
K

kartall82

Guest
Selam arkadaşlar benim arsiz dişi dün den beri erkeği kafeste dört donderiyor zavali hayvana yem bile yedirmiyor ben gece saat 4 de birbirinden ayirdim sabah 10 da tekrar geri kafese koydum erkeği dişi sakinleşmistir dİye yaklaşık 1 saat sonra tekrar kavgaya başladılar dişi dünden beri hep tüylerini kabartıyor tunekten çok kafesin altinda duruyor ve etrafi kemirip tüy topluyor bir köşeye

sorun nedir ne yapmam gerekiyor ?
bu 10-15 gün önceki resimler

Not :resimdeki sag tarafta ki mavi kus değil sadece soldaki sari kus bahsi gecen

bu 3-4 gün önceki resim

buda şimdi çektiğim resimler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dişi kuş kızgınlık döneminde olabilir bir köşeye gazete kağıdı v.s biriktirmesi yumurtlamaya hazırlıkta olabilir yuvalık var mı ?

hayır çiftleşme olmadi ve yaşlarıda küçük arkadaşlarin demesine göre

resim koyabilirmisin kardeşim ? yavru kuşlar kavga etmez.

Bende yavru kuşların kavga etmeyeceğini düşünüyorum. Çok aşırı kavgalar oluyorsa ayırın.

Dişiyi bir süre tek olarak ayırabilirseniz iyi olur ayrıca 6-7 aylık bir dişi erişkin sayılır gerekli ortamları oldukdan sonra yumurtlayabilir

kıskançlıktan da olabilme ihtimali yüksekti..çünkü aynı durumda bir zamanlar benimde başıma gelmişti..su içirmiyor yemliğinden yem yedirmiyordu dişi..büyük ihtimalle kıskançlıktan benimkide gazete yapraklarını kemirip tüylerini yoluyordu yada yerde tüy varsa onları gazetenin altına koyuyordu..eğer erkeğe biraz daha ilgiliyseniz ondan kıskanmış olabilir..

Benim kafam karıştı kaç tane kuş var buırada ya. :D

Dişiyi bir süre tek olarak ayırabilirseniz iyi olur ayrıca 6-7 aylık bir dişi erişkin sayılır gerekli ortamları oldukdan sonra yumurtlayabilir

sabah 4 den beri ayrilardi yeni biraraya getirdim şuan iyiler ve tüylerini kabartip ikiside birbirlerini kasiyorlar erkeğin ilgisi artti çünkü evde olduğum sürece hep dikkat ediyorum ilklez bukadar iyiler

ortamlardan kastın yuvalik v.s ise yuvaligi 2 gun taktım ve yaşları küçük diye çıkardım

sabah 4 den beri ayrilardi yeni biraraya getirdim şuan iyiler ve tüylerini kabartip ikiside birbirlerini kasiyorlar erkeğin ilgisi artti çünkü evde olduğum sürece hep dikkat ediyorum ilklez bukadar iyiler

ortamlardan kastın yuvalik v.s ise yuvaligi 2 gun taktım ve yaşları küçük diye çıkardım

Bana kalırsa erkek ufak ve değiştirmeni tavsiye ederim çünkü dişi büyük ve erkek yavru olduğu için çiftleşme dönemine daha zaman var dişiler genelde 7-8 aylık civarı erişkin oluyorlar ve çiftleşyorlar.

benim 3 tane muhabbet kuşum var 2 erkek 1 dişi dişi olan 2 erkeği dövüyo hatta 1 tane sini ayağından ve kanadından yaraladı ne yapmalıyım ne olur yardım edin

Geri