petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acılllll!!!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şevval MERAL tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Şevval MERAL

Mavisim icin daha demin veterinere gittik antibiyotik verdi kafasini saga sola sallayinca antibiyotik gozune denk geldi kafasini sallayip duruo kafes demirlerine sokmaya calisio. Lutfen yardim edin tunege koyuyom demire ucuo durumu cok kotu acill yardim edinn :( mavisimi kaybetmek istemiyorum bu sadece goz yuzunden degil burnunda mantar var cok halsiz :(

2. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    burnunda mantar varsa kafesi ayirin bnce diger kusa cok kolay gecer kusunuz strese sokmadan kendisini krize sokmadan sakince bir odaya kalsin sicak bir oratam ilacida siringa yadimiyla verin ama simdi degil biraz sakinlessin yuzundeki ilaci ilik islak bir bezle nazikce silin herseyi ust uste yapmayin krize girmesin kus ustalar yorumlarinida bekleyin isterseniz

#3 34arda34, 5 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 5 Mayıs 2014
  3. Şevval MERAL

Ilaci zaten siringayla veriyorumm :(

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    owww cok kötü olmus gecmis olsn. İnşallah cabuk iyileşir.

5. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    oyyy kötü olmuş inşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur

6. Mustafa Özkorkmaz

Gecmis olsun

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0

kusu ayir ve kusun biraz sakinlesmesini bekle sicak bir yere al goz cevresini dikkatli temizle ve ve siringayla ilaci dikkatlice ver mantar ilacida lazim sana

8. Hacı cici kuşum benim

çok geçmiş olsun. benim önceki kuşuma da antibiyotiği zorla veriyorduk. tavsiyem iki kişi ile verin. biri elinde tutsun diğeri ağzına versin. tek kişi ile olmuyor. şırımgaya dikkat edin çünkü şırınga birden akıyor. biz şırıngaya ölçü ile koyup ilacı veriyorduk.
    Birde kuş çok korktuğuna üstüne gitmeyin sakin bir yere götürüp sakinleşmesini bekleyin. hasta olunca çok hassas oluyorlar.kalpleri çok zayıf oluyor. kalabalık iyi değil onlar için.ilaç verince korkuyorlar.
    bir de hangi antibiyotiği kullanıyorsunuz? kuşun hastalığı mantar mı?

9. Şevval MERAL

Antibiyotiğin adını bilmiyorum veteriner direk şırıngayla verdi 1 ay önce yükseğe uçamama başladı geç fark ettik veterinere gidicek zaman bulamadık iki kişiyle veriyorum zaten antibiyotiği. biraz kurudu şimdi ama açmıyo :( :( evet burnunda mantar var.

10. Hacı cici kuşum benim

uçarken nefes nefese kalıyor mu? veteriner antibiyotiği ne kadar süre ile kullan dedi?
    başka şırınga ile ölçüsü ne kadarsa kuşa öyle verin. direkt dolu şırıngayla vermeyin.
    ben kuşuma antibiyotik verirken neler çekerdim.
    veterinerin telefonu varsa arayın sorun gözünün durumunu. yanlış birşey yapmayın

#11 Hacı cici kuşum benim, 5 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mayıs 2014
  11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    mantar için antibiyotik kullanmana gerek yok tabi kursağa kadar yayılmadıysa, mycospor adli mantar kremini al, eczanede 7,5 lira, sabah ve akşam hava kararınca mantarlı bölgelere sür, 7-10 gün sonra kafesi ve tüm aksesuarları çamaşır suyu veya vanodin gibi bir temizleyici bir madde ile temizle, bir şeyi kalmaz, şahsen 3 kuşumu mantar illetinden bu şekilde kurtardım, geçmiş olsun...

12. ibrahimbulan

Beğenileri:
    0
    gecmiş olsun hocam

13. emrecelik3673

İnşallah iyileşir çok üzüldüm :(

14. Şevval MERAL

Ucamiyo ki zaten veteriner 5 gun sabah aksam 2 damla kullanin dedi. Tesekkur ederim arayacagiz biraz daha duzeldi ama acamio gozunu...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Herkese tesekkur ederim tavsiyeler icin :)

15. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    gaga ve göz çevresine vazelin sürebilirsin iyi gelir.ben bu şekil mantar olaylarında vazelin kullandım bir haftaya bişey kalmadı

16. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun işallah cok cabuk iyileşir

17. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Okan abinin dediği gibi günde 2 kez vazelin sürünce birşeyi kalmaz

18. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Önemli olan hastalığı atlatması.Gözünü arkadsşaın dedikleri gibi halledebilirsin.Kuşu sıcak tut her daim.Antibiyotiği aksatma.Hatta kafesin yanına buhar yap içine viks at.Solunum yollarını rahatlatır.

19. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Kusun son durumu nasil bilgilendirmedin bizi hala ayni

Sayfayı Paylaş