Karadeniz Pet

Acılllll!!!!!

• Konbuyu başlatan Şevval MERAL
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şevval MERAL

Guest
Mavisim icin daha demin veterinere gittik antibiyotik verdi kafasini saga sola sallayinca antibiyotik gozune denk geldi kafasini sallayip duruo kafes demirlerine sokmaya calisio. Lutfen yardim edin tunege koyuyom demire ucuo durumu cok kotu acill yardim edinn :( mavisimi kaybetmek istemiyorum bu sadece goz yuzunden degil burnunda mantar var cok halsiz :(

burnunda mantar varsa kafesi ayirin bnce diger kusa cok kolay gecer kusunuz strese sokmadan kendisini krize sokmadan sakince bir odaya kalsin sicak bir oratam ilacida siringa yadimiyla verin ama simdi degil biraz sakinlessin yuzundeki ilaci ilik islak bir bezle nazikce silin herseyi ust uste yapmayin krize girmesin kus ustalar yorumlarinida bekleyin isterseniz

Son düzenleme:
owww cok kötü olmus gecmis olsn. İnşallah cabuk iyileşir.

oyyy kötü olmuş inşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur

Gecmis olsun

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok geçmiş olsun. benim önceki kuşuma da antibiyotiği zorla veriyorduk. tavsiyem iki kişi ile verin. biri elinde tutsun diğeri ağzına versin. tek kişi ile olmuyor. şırımgaya dikkat edin çünkü şırınga birden akıyor. biz şırıngaya ölçü ile koyup ilacı veriyorduk.
Birde kuş çok korktuğuna üstüne gitmeyin sakin bir yere götürüp sakinleşmesini bekleyin. hasta olunca çok hassas oluyorlar.kalpleri çok zayıf oluyor. kalabalık iyi değil onlar için.ilaç verince korkuyorlar.
bir de hangi antibiyotiği kullanıyorsunuz? kuşun hastalığı mantar mı?

Antibiyotiğin adını bilmiyorum veteriner direk şırıngayla verdi 1 ay önce yükseğe uçamama başladı geç fark ettik veterinere gidicek zaman bulamadık iki kişiyle veriyorum zaten antibiyotiği. biraz kurudu şimdi ama açmıyo :( :( evet burnunda mantar var.

Antibiyotiğin adını bilmiyorum veteriner direk şırıngayla verdi 1 ay önce yükseğe uçamama başladı geç fark ettik veterinere gidicek zaman bulamadık iki kişiyle veriyorum zaten antibiyotiği. biraz kurudu şimdi ama açmıyo :( :( evet burnunda mantar var.

uçarken nefes nefese kalıyor mu? veteriner antibiyotiği ne kadar süre ile kullan dedi?
başka şırınga ile ölçüsü ne kadarsa kuşa öyle verin. direkt dolu şırıngayla vermeyin.
ben kuşuma antibiyotik verirken neler çekerdim.
veterinerin telefonu varsa arayın sorun gözünün durumunu. yanlış birşey yapmayın

Moderatör tarafında düzenlendi:
mantar için antibiyotik kullanmana gerek yok tabi kursağa kadar yayılmadıysa, mycospor adli mantar kremini al, eczanede 7,5 lira, sabah ve akşam hava kararınca mantarlı bölgelere sür, 7-10 gün sonra kafesi ve tüm aksesuarları çamaşır suyu veya vanodin gibi bir temizleyici bir madde ile temizle, bir şeyi kalmaz, şahsen 3 kuşumu mantar illetinden bu şekilde kurtardım, geçmiş olsun...

uçarken nefes nefese kalıyor mu? veteriner antibiyotiği ne kadar süre ile kullan dedi?
başka şırınga ile ölçüsü ne kadarsa kuşa öyle verin. direkt dolu şırıngayla vermeyin.
ben kuşuma antibiyotik verirken neler çekerdim.
veterinerin telefonu varsa arayın sorun gözünün durumunu. yanlış birşey yapmayın

Ucamiyo ki zaten veteriner 5 gun sabah aksam 2 damla kullanin dedi. Tesekkur ederim arayacagiz biraz daha duzeldi ama acamio gozunu...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Herkese tesekkur ederim tavsiyeler icin :)

gaga ve göz çevresine vazelin sürebilirsin iyi gelir.ben bu şekil mantar olaylarında vazelin kullandım bir haftaya bişey kalmadı

geçmiş olsun işallah cok cabuk iyileşir

Önemli olan hastalığı atlatması.Gözünü arkadsşaın dedikleri gibi halledebilirsin.Kuşu sıcak tut her daim.Antibiyotiği aksatma.Hatta kafesin yanına buhar yap içine viks at.Solunum yollarını rahatlatır.

Kusun son durumu nasil bilgilendirmedin bizi hala ayni

Geri