petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acilllllllll......

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve muzi41 tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. muzi41
    Gizli

muzi41 Guest

15 günlük 2 yavru kuşumun annesi öldü baba pek ilgilenmiyor mama tarifi verebilirmisiniz ne yapmalıyım.........

2. Celalettin TOPAL
    Gizli

hocam kuşlara o zaman ekmek bıskuvı kırığı tarzı besın verın daha rahat yerler

3. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Sitede biraz araştırırsanız daha önce de böyle olaylar olmuştu birşeyler bulursunuz.

4. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    15 günlük yavrular tek başına beslenemez siz bebelac tarzı yarı akışkan mamaları alıp kuşlara şırınga ile yedirin kursakları şişsin azına dayayıp vermeniz yeterli olacaktır.

5. enginzgz
    Gizli

enginzgz Guest

Merhaba arkadaşlar bugün bir arkadaşımın kuşlarından 1 tane aldım. Kuş 1.5-2 Saatlik bir araba yolculuğu sonrası misafirhanemize geldi. Hiç sesi soluğu çıkmıyor öyle oturuyor. Anneden besleniyormuş en son. Fakat benim hatırladığım kadarı ile bu tarz anneden beslenen yavrular acıktığı zaman ses falan çıkarır bizimkinde ne ses var ne seda. Yeni evine adapte olma süreci diyorum kendi kendime ama içim içimi de yemiyor değil. 1 adet bebek bisküvisini ılık su ile sıvı mama haline getirip şırıngaya çektim. Elime alıp gagasına falan sürdüm ama tık yok banamısın demedi. Şimdi kendi kendime merak içerisindeyim. Acıkmış olsa yemesi gerekmez mi ? Adapte olma süreci ne kadar sürer ?

Not: Şırınga ile mama verdim ama yemedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 10:28 --

Akşamı sabırsızlıkla çekiyorum valla. Gidip kafesin içindeki yemleri sayıcam sayıca eksilen oldumu diye. Pıfff. Umarım bızdık hala yaşıyordur. Her duruma hazırlıklı olmak için bugün kelebek seti denen ince hortumlu zımbırtıdan aldım eczaneden. Umarım onunla beslemek zorunda kalmam. 1 günde adapte olmuş olur diye umuyorum. Yem kırmayı kendi kendine öğrenir mi acaba ki ?

6. Samet Çağlar
    Gizli

Hocam bizdik yaşıyor mu?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş