Karadeniz Pet

Adana ' da damda tek oda... yorumlarınızı bekliyorum

Herodot01

Yeni Üye
Adana malumunuz çok sıcak bir memleket. Damda tek o da çatısı çinko dediğimiz malzemeden bir kiler , odunluk tarzı küçük bir odamız var. beş li üretim kafesi aldım . üç çift yerli kuşum var hepsi yavruları yeni büyüttü ben de bu ara vermeden yararlanıp beşli üretim kafesini dama hazırlamayı düşünüyorum. Sizce yeri değiştirilen bu çiftler bir daha çiftleşir mi? Damda hava koşulları nasıl olur, etkilenirler mi?

Son düzenleme:
Kaç derece hava var damda

[MENTION=16285]Herodot01[/MENTION] Damdaki hava 15-20 derecenin üstünde ve rüzgar gelmiyorsa hiçbir sorun olmaz.Tekrardan çiftleşirler.

[MENTION=16285]Herodot01[/MENTION] Damdaki hava 15-20 derecenin üstünde ve rüzgar gelmiyorsa hiçbir sorun olmaz.Tekrardan çiftleşirler.

Kardeş benim odada sabahları 28-30 aksamlari 25 gibi oluyor hiçbir rüzgar güneş yok çok mu sıcak? Yerlerini deişmek istemiyorum bulmuşken

adana da yaz sıcağı 30 lu dercelerde olur hele çinko çatılı yerde fırında kuş eti yersin :) bence çinko çatı işini hallet derim ha bir de dikkatli ol kuşları çalmasınlar :)

Kardeş benim odada sabahları 28-30 aksamlari 25 gibi oluyor hiçbir rüzgar güneş yok çok mu sıcak? Yerlerini deişmek istemiyorum bulmuşken

Sıcaklık 20 derecenin üstünde olduğu sürece sıkıntı olmaz.Muhabbet kuşları sıcak iklim kuşları olduğu için sıcağa dayanıklı soğuğa karşı zayıftırlar.

Son düzenleme:
valla rüzgar kapıyı açınca ceyran yapıyor ama kapalıyken denedim sorun yok. Bende kapatıp gidiyorum malumunuz. Üste strafor atacağım olmazsa sıcağı yalıtsın diye. adana yazın gölgede 35 :) nem de % 95 :)

Geri