petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ağaç tünek?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muratünal tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. muratünal

arkadaşlar benim kuşlarım çok haraketliler enerjileri hiç bitmiyor sürekli oyun oynamak istiyorlar bende aşağıdakine benzer bi oyun alanı yapmak istiyorum ve etraflarını oyuncaklarla donatacağım ama bunu yapmak için ne tür bir ağaç olması gerekli? ben söğüt ağacının kabukları kolay soyulduğu için önce soyup sonra kurutarak güzel olacağını düşündüm sizce olurmu hem söğüt ağacı görsellik açısındanda uygun siz ne dersiniz?:p

(resim temsilidir)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kabuğunun soyulup soyulmaması çok önemli değil Muratçım. Dalın çok yaş olmamasında fayda var. Genede dut dalını tercih ediyorlar.

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kurutmaya gerek yok ben agactan kesip direk koydum iceri kabuklarıyla oynamak cok hoslarına gidiyor :D

4. muratünal

teşekkürler ma bide dut ağacından başka olsa olurmu yani söğüt zararlı olmaz demi ?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben her tür ağaçtan şeklini beğendiğim dalları kestim.
    3-4 haftadır kuruyorlar balkonda. Fotoğraftaki metal malzemeleri de tedarik ettim. Yarın fırsatım olursa tünek yapmayı düşünüyorum bol bol..

6. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    söğütü bu şekilde dallara ayrılan şekilde bulmak çok zor olur. Meşe, dut ağacı olabilir. Birde ormanda olan bi çalı türü var biz burada 'ağu' deriz onu bulabilirsen süper olur. benim kuşların tüneği o çalıdan imzadaki resimden bakabilirsin.

7. Ceren Çağlayan

Bizde de var aynisindan :) Findik agacindan yapmistik. Dallari kivrimli oldugu icin salincak ve merdiven asmak icin de oldukca kullanisi

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. ahşap tünek yapımı