ağaç tünek?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muratünal tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. muratünal

arkadaşlar benim kuşlarım çok haraketliler enerjileri hiç bitmiyor sürekli oyun oynamak istiyorlar bende aşağıdakine benzer bi oyun alanı yapmak istiyorum ve etraflarını oyuncaklarla donatacağım ama bunu yapmak için ne tür bir ağaç olması gerekli? ben söğüt ağacının kabukları kolay soyulduğu için önce soyup sonra kurutarak güzel olacağını düşündüm sizce olurmu hem söğüt ağacı görsellik açısındanda uygun siz ne dersiniz?:p

(resim temsilidir)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Profesyonel

Beğenileri:
    188
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Kabuğunun soyulup soyulmaması çok önemli değil Muratçım. Dalın çok yaş olmamasında fayda var. Genede dut dalını tercih ediyorlar.

3. CEM CANER

CEM CANER Profesyonel

Beğenileri:
    12
    Yer:
    BALIKESİR/ERDEK -ŞUANLIK KÜTAHYA :)
    kurutmaya gerek yok ben agactan kesip direk koydum iceri kabuklarıyla oynamak cok hoslarına gidiyor :D

4. muratünal

teşekkürler ma bide dut ağacından başka olsa olurmu yani söğüt zararlı olmaz demi ?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Profesyonel

Beğenileri:
    188
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Ben her tür ağaçtan şeklini beğendiğim dalları kestim.
    3-4 haftadır kuruyorlar balkonda. Fotoğraftaki metal malzemeleri de tedarik ettim. Yarın fırsatım olursa tünek yapmayı düşünüyorum bol bol..

6. Kadir SEZGİN

Kadir SEZGİN Profesyonel

Beğenileri:
    3
    Yer:
    giresun
    söğütü bu şekilde dallara ayrılan şekilde bulmak çok zor olur. Meşe, dut ağacı olabilir. Birde ormanda olan bi çalı türü var biz burada 'ağu' deriz onu bulabilirsen süper olur. benim kuşların tüneği o çalıdan imzadaki resimden bakabilirsin.

7. Ceren Çağlayan

Bizde de var aynisindan :) Findik agacindan yapmistik. Dallari kivrimli oldugu icin salincak ve merdiven asmak icin de oldukca kullanisi

Sayfayı Paylaş