Karadeniz Pet

Ağır Metal Zehirlenmesi

furkanustunbas

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. Bundan 15 gün önce açtığım bir konuda kuşumun durumunu anlatmış, uzun süreli antibiyotik kullanımından sonra nöbetler geçirdiğini söylemiştim. Eskişehir'de hiçbir veteriner bu problemimize çare bulamayınca İzmir'den muhabbet kuşları konusunda uzman olduğu söylenen bir veterinerle iletişime geçip onun yolladıığı ilaçları kullandım fakat onlar da işe yaramadı. Çünkü ben problemi hayvanın ayaklarına odaklanarak anlattım o da kaslarını güçlendirecek ilaçlar yolladı fakat problem kaslarında değil muhtemelen beyninde. Durum böyle olunca ben de taa Avustralya'dan Ross Perry adında youtube'dan çok faydalı videolarını da bulabileceğiniz bir kuş veterineriyle iletişime geçtim. O da bana problemin antibiyotikle ilgisi olmadığını, kuşumun muhtemelen ağır metal zehirlenmesi yaşadığını, zehirlenmenin kaynağının da kafes, kafesteki oyuncaklardan biri, dışarıya çıktığında oynadığı metaller vs. olduğunu söyledi kafesini değiştirdim ve iki gündür iyiydi. Fakat bugün yine bir kasılma nöbeti geçirdi. Bu zehirlenmenin tedavisi nedir ? Kalsiyum edta falan yazıldığını okudum internette ingilizce kaynaklarda. Siz ne düşünüyorsunuz ? Nedir çaresi ?

Yulaf elma armut yumurta ve multivitamin desteği atılımına yardımcı olacaktır

Geri