Karadeniz Pet

Ağzından köpük çıkıyor

• Konbuyu başlatan Gokay Akgul
  • Başlangıç tarihi
G

Gokay Akgul

Guest
Arkdaşlar kuşum bir aydır tüyleri kabarık duruyor yemm yiyor su içiyor ama tüylerini kabartıyordu. şimdi de ağzında köpük çıktı. kustu sanırım :/ yardım lazım

konu güncel arkadaşlar yardım lazım. veteriner gelicek gerçeği

eğer kuşta ağzında köpürme ve sulu kusma varsa kursak iltihabı vardır. tedavisi eczaneden flgly ilaç var bunu alacaksın bugday tanesi büyüklüğünde ilacı kırıp suyuna katacaksın. 5 gün boyunca ver. hergün ilaçlı suyu tazele. 5. gün hiçbirşeyi kalmaz.

eğer kuşta ağzında köpürme ve sulu kusma varsa kursak iltihabı vardır. tedavisi eczaneden flgly ilaç var bunu alacaksın bugday tanesi büyüklüğünde ilacı kırıp suyuna katacaksın. 5 gün boyunca ver. hergün ilaçlı suyu tazele. 5. gün hiçbirşeyi kalmaz.

Eyvallah usta çok sağolasın. şuanda yem yiyor bi problemi yok gibi birde şu tüy kabartma işini bırakırsa çok mutlu olucam :)

Geçmiş olsun... Umarım kısa sürede iyileşir.

Eyvallah usta çok sağolasın. şuanda yem yiyor bi problemi yok gibi birde şu tüy kabartma işini bırakırsa çok mutlu olucam :)

Mutluluk ne güzel bişey ya :) o küçücük canlı hasta olunca çok üzüyor ama iyi olunca da nasılda sevdiriyor kendini :)

Mutluluk ne güzel bişey ya :) o küçücük canlı hasta olunca çok üzüyor ama iyi olunca da nasılda sevdiriyor kendini :)

aynen hayvan sevgisi bambaşka bişey :) işe başladım 10 gün oldu hep onları düşünüyorum ne yapıyorlar diye. Bide 25 kg yem aldım 4 tane kuşa kocaman yapıcam onları :D yavrularıda olsa benden iyisi olmıcak valla :)

komik değil, hocam benim kuşta köpürme değilde kusma olmuştu vitamin ve ağrı kesici ile toparlatmıştım hayvana inşallah düzelir.

Eyvallah sağolasın ustam düzelmeye başladı kusma ve köpük falan yok. bu Hanc1 denilen arkadaşta harbiden ayıp etti. ciddi bi durum var ortada

Arkdaşlar kuşum bir aydır tüyleri kabarık duruyor yemm yiyor su içiyor ama tüylerini kabartıyordu. şimdi de ağzında köpük çıktı. kustu sanırım :/ yardım lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:50 -->-> Daha önceki mesaj 09:47 --

[/COLOR]
gökhan bey benım muhabbet kuşuda kafasını sürekli aşağı yukarı indiriyor ve ağzından sıvı bir su çıkarıyor aynı zamandada yemleri çıkartıyor ve başının ustu ıslak sizin bu ilaç tedavi olarak kullansam etkisini görebilirmiyim acil cvp yazarsanız sevinirim ltf

Moderatör tarafında düzenlendi:
lütfen yardım edin kuşum 6 yaşında günlerdir konuşmuyor ve aından salya ve köpük çıkarıyor ne olur yardım edinnnnnn

çok geçmiş olsun anlamadığım bir konu merak ettimhastalığı nedir acaba

hastalığını bilmiyorum ama çok halsi devamli tüneğinden iniyor ve kafasını gövdesinin içine gömüyor pek yem yemiyor su içiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

bugünde ağından köpük çıkardı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

flagyl adında bi ilaç içirdim bi kırık titremeye başladı falan çok korkuyorum

hastalığını bilmiyorum ama çok halsi devamli tüneğinden iniyor ve kafasını gövdesinin içine gömüyor pek yem yemiyor su içiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

bugünde ağından köpük çıkardı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

flagyl adında bi ilaç içirdim bi kırık titremeye başladı falan çok korkuyorum

Geçmiş olsun, bu başlıktaki kuşun sorunuyla aynı gibi görünüyor. Bir tedaviye başladınız madem yarım bırakmayın. KEşke konuyu açan üye de Flagyl kullanımı sonucu kuşu kurtarıp kurtaramadığını yazsaydı. Yedirmeye çalışın, aç karnına ilaç ne kadar verimli olur bilmiyorum ama siz başka bir tavsiye gelene kadar ilacı kesmeyin. Bulunduğunuz şehirde veterinerlik fakültesi varsa öğretim üyeleri içinden egzotik hayvanlardan anlayan birini bulup onunla da konuşun durumu. Bildiğim kadarıyla flagyl kursak mantarında kullanılabiliyor. Geçmiş olsun, umarım iyileşir.

kursak mantarında kullanılıyor ama yan etkisi çarparsa kuşu, durum fena.Kasılmalar peş peşe tik gibi aynı durumu tekrarlaması halinde sonucu ölüm oluyor.Öyle kuşun canı 2 günde anca çıkıyor.Sıcak havalarda su tüketimi fazla olduğu için dozajı iyi ayarlamak gerekir.

teşekkür ederim hemen etki edermi bilmiyorum ama sanırım bira daha iyi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

ilaca devam ediyorum ama kuşumun ağından hala köpük çıkıyor acaba iyileşmemi durumu ağırlaşmışmıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

arkadaşlar kuşum 1 haftadır halsidi yem yemiyordu ama su içiyordu ağından köpük çıkarıyordu flagyl isiml, bir şurubu suluğuna 2,5 ml kadar koyduk ama kuşum iyileşmedi ne kadar o ilaca devam etsekte kuşum kuş uykusu gibi değilde insan uykusu gibi uyumaya başladı bu sabah baktığımda ölmüştü inanın bunları hiç rahat yamıyorum sanki canımdan can kopuyor

Geri