Karadeniz Pet

Ağzını açıp kapıyor.

kubralkis

Meraklı Üye

3-4 defa böyle yaptığına şahit oldum. Nedenini hala çözemedim. Sizce neden olabilir? Yaklaşık 1-2 dakika sürüyor böyle yapması.

Genelde onunla konuştuğumda yapıyor ya da öyle denk geliyor bilemiyorum. Bu yüzden ötmeye çalıştığını düşünmüştüm. Sanırım öyle değil.

Daha önce önceki kuşumda Benimde başıma gelmişti kafeste kuş kumu var mı ve yiyor mu ? Yemiyorsa tazele ulaşabileceği yere koy yemine yakın olsun veya her zamanki haline alışkınsa yemle onun yerini değiştir. Eğer bir bağırsak problemi yoksa sindirme sorunu yaşıyordur diye düşünüyorum 1 hafta falan sürmüştü benim kuşta sonra düzeldi.

Daha önce önceki kuşumda Benimde başıma gelmişti kafeste kuş kumu var mı ve yiyor mu ? Yemiyorsa tazele ulaşabileceği yere koy yemine yakın olsun veya her zamanki haline alışkınsa yemle onun yerini değiştir. Eğer bir bağırsak problemi yoksa sindirme sorunu yaşıyordur diye düşünüyorum 1 hafta falan sürmüştü benim kuşta sonra düzeldi.
Kuş kumu yok. Yaklaşık bir haftadır hastaydı, şu an tam düzelmesede eskisinden çok daha iyi. Bağırsak problemi olup olmadığını nasıl anlarım ki?

Benimle birlikte her şeyi yiyor, kıramıyorum az az veriyorum yediklerimden. Örneğin bugün fıstık ezmesi yerken geldi ve yemek istedi, ittirdim tekrar geldi ben de dayanamadım verdim. Umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur.

Benimle birlikte her şeyi yiyor, kıramıyorum az az veriyorum yediklerimden. Örneğin bugün fıstık ezmesi yerken geldi ve yemek istedi, ittirdim tekrar geldi ben de dayanamadım verdim. Umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur.

Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz.Bi kuş kumu kuş için sindirimine yardım eden önemli bi maddedir.
Kuşların sindirim sistemi bizim gibi değil ki herşeyi yer ama herşeyi yemesi kuşunuzu öldürebilir bile.
Ona sadece taze yeşil sebzeler ve meyveler vermelisiniz.
Google da aratarak bi sürü doğru sonuç bulabilirsiniz link vermek yasak mı bilmem kusura bakmasınlar şu kaynakta bahsetmişler ne yer ne yemez diye.
http://www.kusmuhabbeti.com/2015/03/muhabbet-kuslar-neler-yer-neler.html?m=1

Birde kuşunuz elinize parmağınıza yem kusuyor mu hiç ? Kur yaparken parmağa yem kusmasıda iyi değil çünkü kendine zarar verir sürekli yaparsa.

Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz.Bi kuş kumu kuş için sindirimine yardım eden önemli bi maddedir.
Kuşların sindirim sistemi bizim gibi değil ki herşeyi yer ama herşeyi yemesi kuşunuzu öldürebilir bile.
Ona sadece taze yeşil sebzeler ve meyveler vermelisiniz.
Google da aratarak bi sürü doğru sonuç bulabilirsiniz link vermek yasak mı bilmem kusura bakmasınlar şu kaynakta bahsetmişler ne yer ne yemez diye.
http://www.kusmuhabbeti.com/2015/03/muhabbet-kuslar-neler-yer-neler.html?m=1

Birde kuşunuz elinize parmağınıza yem kusuyor mu hiç ? Kur yaparken parmağa yem kusmasıda iyi değil çünkü kendine zarar verir sürekli yaparsa.
Hayır hiç yapmadı.
"Yer Fıstığı'nın kabuğunda mantar rahatsızlıklarına neden olacak bakteriler bulunmaktadır" yazıyor. Ben vermiştim kaç kere gerçekten çok üzgünüm şu an... Acaba o yüzden mi yapıyor böyle

Hayır hiç yapmadı.
"Yer Fıstığı'nın kabuğunda mantar rahatsızlıklarına neden olacak bakteriler bulunmaktadır" yazıyor. Ben vermiştim kaç kere gerçekten çok üzgünüm şu an... Acaba o yüzden mi yapıyor böyle

İşte dediğim gibi yedikleri şeyler zararına da olabiliyor, normal yeminden başka ne verirsen ver bi bak internetten öyle ver ben öyle yapıyorum. Çok fazla sebze meyve de vermemek lazımmış en fazla günde bi kere veya İdeali 2 günde bir vermek.

Umarım ciddi bir sorun teşkil etmez bu yaptığım..

Ağzını bu şekilde açması hexamiatasis veya mantar hastalığı belirtisidir. Ense dersine bir damla kadar avimec veya vilmectin sürün. Cocsi geel bulabilirseniz o ilaçtan kullanın. Veyerinerlerde veya petshoplarda olur. Bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle alıp sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Flagyle bulamazsanız biteral tablet alıp suyuna bir tavletin 1/6 sını toz hake getirip katın. Tedavi 7 gün sürecek. 4. Gün ve son gün temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kafes telleri de dahil.

Mantar olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Gagası, ayakları ve dışkısı gayet normal geldi bana.

Ekli dosyalar

• IMG_20171013_193916.jpg
    IMG_20171013_193916.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20171013_193831.jpg
    IMG_20171013_193831.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20171013-WA0036.jpeg
    IMG-20171013-WA0036.jpeg
    694.6 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20171013-WA0030.jpeg
    IMG-20171013-WA0030.jpeg
    863.1 KB · Görüntüleme: 15
-

Ekli dosyalar

• IMG_20171013_200918.jpg
    IMG_20171013_200918.jpg
    681.6 KB · Görüntüleme: 17
Bundan sonraki dışkısını vaktiniz olduğu sürece gözlemleyin ve burada paylaşın ben çok tecrübeli değilim ama bilen arkadaşlar görünce direk sorunu ve çözümü söylerler.

Ağzını bu şekilde açması hexamiatasis veya mantar hastalığı belirtisidir. Ense dersine bir damla kadar avimec veya vilmectin sürün. Cocsi geel bulabilirseniz o ilaçtan kullanın. Veyerinerlerde veya petshoplarda olur. Bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle alıp sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Flagyle bulamazsanız biteral tablet alıp suyuna bir tavletin 1/6 sını toz hake getirip katın. Tedavi 7 gün sürecek. 4. Gün ve son gün temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kafes telleri de dahil.
Peki kuşumda mantar olmasa bile dediğiniz tedaviyi uygulasam bir sıkıntı olur mu?