petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ah şu yuvalık sorunu...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Demir tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Demir
    Gizli

Yuvalığı takalı 2 gün oldu ama kuşlar hiç yanaşmıyor sizce normalmi?

2. Sevtap DERİN
    Gizli

Gayet normal. Benim kuşlarım 4 ay sonunda yuvalıkla ilgilenmeye başladı. Onların paşa gönüllerini beklemek lazım ne yazık ki. :)

3. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Reis havuc ver rendele afiyetle yesinler sabit dursun kafesin yeri 1 ay sure tani disi yavas yavad didiklemeye baslar

4. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Çok erken yuvaliga ilgi göstermesi için. Biraz sabır gerek. Kolay gelsin.

5. Mustafa Türker
    Gizli

kafesin uretim icin uygun degil yuvaligi bile zorla takmissin

6. Mustafa Demir
    Gizli

Evet kafesim küçük aranızda para toplayıp bana bir kafes alabilirsiniz arkadaşlar şaka bir yana ben beklicem olursa olsun olmazsa sadece onlarla ilgilenirim...

7. Ben sana demiştim :) Zaman lazım neden hala sabırsızlanıyorsun :)

8. Mustafa Demir
    Gizli

Şuan bekliyorum sabırsız değilim eskisi gibi kafes küçük dediler ya ona cevap yazdım :)

9. ßen demiştim.Küçük diye kısa zamanda değiştir yoksa yuvaya alıştıktan sonra değiştiremessin.Stres yaşarlar.

10. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

kafesin kucukmuş dostum yavrular olunca buyutmek zorunda alabilirsin. bana demişlerdi öyle hemen olmuyor diye yeni takikiğin için biraz inceliyolar onu alişinca girerler içine.

11. Mehmet ŞEKER
    Gizli

aslında kafes çok küçük değil düzeni yanlış

12. Mustafa Demir
    Gizli

Mehmet bey düzeni için öneriniz nedir??

13. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1

kardeşim kafesin çok küçük değil ikitane bunun içinde bir kuş beslemek bile kuşa eziyet verecektir. artı yemlik sayısı çok az. kuş kanatlarını çırpmak istese kendisini yaralayacaktır. yüklemiş olduğum resimdeki kafes ideal ölçülerdedir. kullanımı çok kolaydır. 3 tane kapısı vardır. içi geniştir. çifthane dışında en ideal kafestir. sanırım sizdeki kafesin tek kapısı var. tek yemliğin var. yemliğe yem koymak üflemek değiştirmek için yuvayı tak çıkar mı yapıyorsunuz merak ettim. kafes ekipmanları eksik. artı tünekler sağlam değil. iki kuşa bir yemlik olur mu sence. artı yuvalık için daha çooookkkk erken.. bence yuvalığı çıkarıp kafesini büyütüp güzel rahat bir ortamda kuşlarına bakmayı denemelisin. tabi benim görüşüm. fakat kuşların çok güzeller eğer ki eş olurlarsa çok güzel renklerde yavrularını alacağından eminim. kolay gelsin.

#14 HASAN YAVUZER, 20 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 20 Ağustos 2013
  14. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah...kuşların renkleri falan güzelmiş...başka daha net resimlerde yükleyebilirsin daha net bilgiler verilebilir...

15. Mustafa Demir
    Gizli

Çok teşekkürler arkadaşlar yarınyeni bir kafes alacağım resmini eklerim...

16. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafes küçük ama illa bu kafeste ilerlemek istiyorsanız Mehmet bey in söylediği gibi kafes düzeniniz yanlış..Bu şekilde üretimi yavaşlatırsınız..Extra olarak mama ve vitamin takviyesi yapın , aceleci olmayın sabredin , hemen yuvalığa girmezler zaten..

17. Mustafa Demir
    Gizli

Yarın yeni kafes alacağım kuşlarım sizce nasıl nasıl yavrular elde ederim??

18. Mustafa Demir
    Gizli

Serkan Bey cevap veriinn lütfenn :)

Sayfayı Paylaş