Karadeniz Pet

Ah şu yuvalık sorunu...

• Konbuyu başlatan Mustafa Demir
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Demir

Guest
Yuvalığı takalı 2 gün oldu ama kuşlar hiç yanaşmıyor sizce normalmi?
rn786.jpg

Gayet normal. Benim kuşlarım 4 ay sonunda yuvalıkla ilgilenmeye başladı. Onların paşa gönüllerini beklemek lazım ne yazık ki. :)

Reis havuc ver rendele afiyetle yesinler sabit dursun kafesin yeri 1 ay sure tani disi yavas yavad didiklemeye baslar

Çok erken yuvaliga ilgi göstermesi için. Biraz sabır gerek. Kolay gelsin.

kafesin uretim icin uygun degil yuvaligi bile zorla takmissin

Evet kafesim küçük aranızda para toplayıp bana bir kafes alabilirsiniz arkadaşlar şaka bir yana ben beklicem olursa olsun olmazsa sadece onlarla ilgilenirim...

Ben sana demiştim :) Zaman lazım neden hala sabırsızlanıyorsun :)

Şuan bekliyorum sabırsız değilim eskisi gibi kafes küçük dediler ya ona cevap yazdım :)

ßen demiştim.Küçük diye kısa zamanda değiştir yoksa yuvaya alıştıktan sonra değiştiremessin.Stres yaşarlar.

kafesin kucukmuş dostum yavrular olunca buyutmek zorunda alabilirsin. bana demişlerdi öyle hemen olmuyor diye yeni takikiğin için biraz inceliyolar onu alişinca girerler içine.

kardeşim kafesin çok küçük değil ikitane bunun içinde bir kuş beslemek bile kuşa eziyet verecektir. artı yemlik sayısı çok az. kuş kanatlarını çırpmak istese kendisini yaralayacaktır. yüklemiş olduğum resimdeki kafes ideal ölçülerdedir. kullanımı çok kolaydır. 3 tane kapısı vardır. içi geniştir. çifthane dışında en ideal kafestir. sanırım sizdeki kafesin tek kapısı var. tek yemliğin var. yemliğe yem koymak üflemek değiştirmek için yuvayı tak çıkar mı yapıyorsunuz merak ettim. kafes ekipmanları eksik. artı tünekler sağlam değil. iki kuşa bir yemlik olur mu sence. artı yuvalık için daha çooookkkk erken.. bence yuvalığı çıkarıp kafesini büyütüp güzel rahat bir ortamda kuşlarına bakmayı denemelisin. tabi benim görüşüm. fakat kuşların çok güzeller eğer ki eş olurlarsa çok güzel renklerde yavrularını alacağından eminim. kolay gelsin.

Son düzenleme:
maşaallah...kuşların renkleri falan güzelmiş...başka daha net resimlerde yükleyebilirsin daha net bilgiler verilebilir...

Çok teşekkürler arkadaşlar yarınyeni bir kafes alacağım resmini eklerim...

Kafes küçük ama illa bu kafeste ilerlemek istiyorsanız Mehmet bey in söylediği gibi kafes düzeniniz yanlış..Bu şekilde üretimi yavaşlatırsınız..Extra olarak mama ve vitamin takviyesi yapın , aceleci olmayın sabredin , hemen yuvalığa girmezler zaten..

Yarın yeni kafes alacağım kuşlarım sizce nasıl nasıl yavrular elde ederim??

Geri