Karadeniz Pet

Ahşap box hakkında ..

Seyit SUNGUR

Meraklı Üye
Merhaba Abilerim , Kardeşlerim ,

2 Yuvalikli 1 Salma şeklinde duşundugum , muhtemelen ölçüleri Boy :600 En:35 Yükseklik:40 Şeklinde birsey disunuyorum ölçüler net degil fikirlerinizide almak istiyorum ...

Kavak Kontraplak ?
Su Kontrasi ?
Mdf ?

Bu yukaridaki malzemelerden hangisi daha acantajli olur benim icin ? Evimin salonunda durucak ve eşimle arami açmaması icin estetikte durmasi gerekiyor

Birkaç çizim arasında kaldim onlarda şöyle :

1.
f5250cc26c1dcc26eaa5b85756816c00.jpg

2.
8fe70320beab4af40d0580c17e7bf3f5.jpg

Konu ile ilgili yardimcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum ..

MDF-lam en temizi.
Salonda olmaz.
Salma altta kafesler üstte olsun. En alta da bir dolap yaparsın malzemeler için.
Levent abi , Başka koyabilecek yerim yok ki salonda çokmu sıkınti olur peki , Akşamdan ustlerini ortsem gunduz evde kimse olmuyor sabahtan işe giderken ustlerini açsam ? Bu şekilde yürütemezmiyim ?

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neden üstlerni örteceksin? Hiç bir işe yaramaz, kuşlar da rahatsız olur.
Salondaki insan sirkülasyonundan rahatsiz olurlar belki diyerek duşundum abi , sence levent abi bu şekilde salonda boyle bir box yardimi ile hic mi ihtimal yoktur bakilabilmesi icin ? Ben bu mubisleri uretmek cogaltmak istiyorum kismetse

Levent abi , Başka koyabilecek yerim yok ki salonda çokmu sıkınti olur peki , Akşamdan ustlerini ortsem gunduz evde kimse olmuyor sabahtan işe giderken ustlerini açsam ? Bu şekilde yürütemezmiyim ?

Seyit salonda zor olur ama tabii sen bilirsin. Eğer tahtaya karar verdiysen MDF en iyisi tabii ki. Ama pahalı da. Levent Abi'nin de dediği gibi en alt salma ve onun altında da dolap olursa daha kullanışlı olur.

Seyit salonda zor olur ama tabii sen bilirsin. Eğer tahtaya karar verdiysen MDF en iyisi tabii ki. Ama pahalı da. Levent Abi'nin de dediği gibi en alt salma ve onun altında da dolap olursa daha kullanışlı olur.
Bir ara odam daha var aslında gün içerisinde ve akşamları hiç kullanılmiyor , Ama Orasida hiç güneş almiyor ve suni ışıklandırma ile yetersiz olacagıni dusundugum icin salonda olmasini istedim.... Kapali bir balkonumda var gunes alan ama kislari balik buzhanesi , Yazlarida sauna gibi oluyor isitmam ve sogutmam neredeyse imkansiz sekilde ...

Bir ara odam daha var aslında gün içerisinde ve akşamları hiç kullanılmiyor , Ama Orasida hiç güneş almiyor ve suni ışıklandırma ile yetersiz olacagıni dusundugum icin salonda olmasini istedim.... Kapali bir balkonumda var gunes alan ama kislari balik buzhanesi , Yazlarida sauna gibi oluyor isitmam ve sogutmam neredeyse imkansiz sekilde ...

Ara odayı kullanabilirsin bence. Salonda rahat edemeyeceklerdir kuşlar.

Bir bayan olarak salonun en yanlış yer olduğunu düşünüyorum. Bende de 4 katlı kafes var. Önde korumalığı olmasına rağmen odaya tüy dağılıyor. Eşinizle temizlik açısından sıkıntı yaşayabilirsiniz :D Herneyse projeniz çok güzel. İnşallah başarılı olursunuz.

Bir bayan olarak salonun en yanlış yer olduğunu düşünüyorum. Bende de 4 katlı kafes var. Önde korumalığı olmasına rağmen odaya tüy dağılıyor. Eşinizle temizlik açısından sıkıntı yaşayabilirsiniz :D Herneyse projeniz çok güzel. İnşallah başarılı olursunuz.
Hem temizlik, hem de üretim, hem de kuşlarda oluşabilecek stres konusunda sıkıntı yaşayabilir :)

MDF malzemeyi istediğiniz (salon malzemesi renginde) renkte kaplatabilirsiniz. Bu şekilde mobilyalarla uyumlu olacağından sorun olmayacaktır. Ölçüleri alacağınız malzemeye göre yapın. Mesela öntel ve tava ölçüleri birbirine uyumlu olsun ve ona göre genişlik hesaplayın. Yuvalık ölçüsünü de plastik folluk kullanacaksanız (tavsiye ederim) plastik folluk ölçülerine göre ayarlarsanız daha sonra sorun yaşamazsınız. Kafes salonda duracaksa en büyük sorun tüy ve toz olacaktır bunun için kafes derinliğini tava derinliğinden 4-5 cm fazla yaparsanız ön koruma,tül vs. örtüldüğünde tüy ve tozun dışarı çıkmasını daha fazla engeleyebilirsiniz.

Sesten, tüy ve tozdan rahatsız olacaksın, hanımla kavga edeceksin..
Galiba en iyisi ara odaya almak bir ara orada akvaryumda vardi ... zaten orasi icinde ikna edemszsek artik 1 ciftten yukari cikmiycaz demektir

Hagen Vision serilere göre örnek alırsanız tül'e ihtiyaç olmadan tüy ve yem atma konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağı düşünüyorum. yada kafes yaptırmadan Hagen Vision serisini satın alırsınız.

eğer ara odaya alırsanız daylight olan led lambalar kullanmanız ışık sorununuzu çözeceği gibi, kuşlarınızın da rahatsız edilme durumu minimuma ineceğinden üretim daha verimli olacaktır.

Hagen Vision serilere göre örnek alırsanız tül'e ihtiyaç olmadan tüy ve yem atma konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağı düşünüyorum. yada kafes yaptırmadan Hagen Vision serisini satın alırsınız.
Tüy ve yem kabukları ile ilgili olarak , kafes tellerini alacagım firmadan yem ve tüy için korumalik alacagim bu benim işimi gormezmidir ?

Mesela Fotoğrafıni bulamadim ama Bst Kafeste Mevcuttu Fuarda Görmüştüm ...

Tüy ve yem kabukları ile ilgili olarak , kafes tellerini alacagım firmadan yem ve tüy için korumalik alacagim bu benim işimi gormezmidir ?

Mesela Fotoğrafıni bulamadim ama Bst Kafeste Mevcuttu Fuarda Görmüştüm ...

Senin gibi bende bir çiftle başladım. odadan kovulduk (hanım tarafından) toz tüy yüzünden. sonra dedim balkonda beslerim dedim. gittim pimapenle kapattırdım balkonu, oradanda kovulduk, tüy toz yüzünden :) ( evde çocuk varsa olmuyor), en sonunda binanın garajına bir yer yaptım da rahata erdim. (yoksa kuşlarla beraber evden kovulacaktım.) Bence kullanmadığınız oda varsa orada besleyin, suni ışıklandırma olsun çokta sorun değil. Ben garajda suni ışıklandırma ile bakıyorum, zaman ayarlı priz aldım. belli saatlerde yanıp sönüyor.

bence az çiftiniz varsa kendiniz yapmayın kafesi. pvc kafes alın hem temizliği kolay hem taşıması. hem dekoratif. ayırca toz tüyü mdf ye göre daha az olur.

Senin gibi bende bir çiftle başladım. odadan kovulduk (hanım tarafından) toz tüy yüzünden. sonra dedim balkonda beslerim dedim. gittim pimapenle kapattırdım balkonu, oradanda kovulduk, tüy toz yüzünden :) ( evde çocuk varsa olmuyor), en sonunda binanın garajına bir yer yaptım da rahata erdim. (yoksa kuşlarla beraber evden kovulacaktım.) Bence kullanmadığınız oda varsa orada besleyin, suni ışıklandırma olsun çokta sorun değil. Ben garajda suni ışıklandırma ile bakıyorum, zaman ayarlı priz aldım. belli saatlerde yanıp sönüyor.

bence az çiftiniz varsa kendiniz yapmayın kafesi. pvc kafes alın hem temizliği kolay hem taşıması. hem dekoratif. ayırca toz tüyü mdf ye göre daha az olur.
Çoluk çocuk yok şimdilikte sesinden falan rahatsız olmuyor eşim , Toz tüy onun en büyuk dusmani kafesi kendim temizliyorum 2 gunde 1 kere ... hergun su degisimi yapiyorum falan 1 tanede boyleysen buyuk olursa yine yaparsin diyo tereddutte kaldim malesef ... oturdugum ev kira , gorevli dairesi ve garaji yok , komurluk bile yok ... boyle giderse evi degistiricem

Bekarken ailemle kaliodum orda komurlugum vardi 50 adet guvercin besliodum sikintim yoktu ... simdi evlenince ikamet degisti , sıkıntılar başgösterdi ...

Geri