Karadeniz Pet

Ahşap kafes yapımına başladım

Ali ihsan

Yeni Üye
İnternette gördüğüm örneklerden fikir alarak ahşap kafes yapımına geçtiğimiz hafta başladım. Dış çerçeve 3x3 kapılar 1.5x1.5 cm çaplarındalar. Şuan yatılı okuğum için konuyu ancak telefondan açabiliyorum. Pek ayrıntılı fotoğraf yok fakat hafta sonu yenilerini yüklerim. Forum da da böyle kafes yapmak isteyenler olacaktır diye düşünüyorum çünkü bittiği zaman gayet güzel görüntüsü olacak gibi duruyor. Tünekler dahil tamamen el yapımı olacak.

İnternette gördüğüm örneklerden fikir alarak ahşap kafes yapımına geçtiğimiz hafta başladım. Dış çerçeve 3x3 kapılar 1.5x1.5 cm çaplarındalar. Şuan yatılı okuğum için konuyu ancak telefondan açabiliyorum. Pek ayrıntılı fotoğraf yok fakat hafta sonu yenilerini yüklerim. Forum da da böyle kafes yapmak isteyenler olacaktır diye düşünüyorum çünkü bittiği zaman gayet güzel görüntüsü olacak gibi duruyor. Tünekler dahil tamamen el yapımı olacak.
ben istiyorum bana yardım edin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

Nasıl yardım edebilirim ?

Birleştirmede 4cm lik ağaç vidası. Tel monte ederken de sadece delik delerek. Delik 2mm tel kalınlığı 1.5mm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:27 --

@Levent ACAR temenniniz için teşekkür ederim.

Kolay gelsin çubukları yatay yapsanız daha iyi olur muhabbet kuşu için

Onun farkındayım fakat elimdeki tel sınırlı olduğu için yatay yaptığımda tel yetersiz gelecek. Ama tellere tırmanmaları yerine kafes içi tutunacak birçok yer yapmayı planlıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Son düzenleme:
el emeğiyle yapılan başka olur insana ayrı bir haz verir güle güle kullanın

Teşekkür ederim. Bugünlerde yeni fotoğraflar ekleyeceğim, yapımı ilerledikçe..

ölçüler 55*40*55

Elinize sağlık çok güzel olmuş oluyor. Yatay tel uzantılı olsaymış daha da iyi olurdu...

Emeğine sağlık

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elinize emeğinize sağlık kuşları koymadan önce iyi bir ilaçlayın güle güle kullanın

Vernik kullansam sakıncası olmaz sanırım.. Yusuf abi nasıl bir ilaç kullanalım

Benim kafesler ızgaralı olduğu için kafes diplerine keneson kullanıyorum kuşlar ulaşamıyor. kuşlara da vilmectin. Bu nedenle bunlar olmaz Ardap tarzı sprey kullananlar var ise bilgilendirir inşaallah. Çünkü tahta olduğu için bit olasılığı artar bu nedenle ilaçla belli bi zaman geçsin ve kuşlarını koy dedim

Tahtayla pek alakası olmayacak vernik kullanacağım için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

Ahşap kafes için dut ağacından alınma tünek adayı :)

Son düzenleme:
Emeğine sağlık
güzel görünüyor