Karadeniz Pet

Ahşap kafes yapımına başladım

tahtalar 3cm eninde. dediğiniz gibi biraz kalın. içteki kapılar 1,5cm. toplamda 20kg olacak gibi:) Teller paralel zaten :) şaka bi yana yatay yaptığımda tel israfı fazla olacaktı, tel yetmeyecekti onun içinz dikey yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Çatıyı da uzatırsam devasa olur sanırım :) Bu şekilde bırakmayı düşünüyorum yoksa çok fazla yüksek olacak. Çatı çerçevesini de deldikten sonra tel geçireceğim, sadece çatı için 16 metre tel gidecek.

Elinize sağlık çok güzel olmuş.El emeği sonuçta,sizin için en değerli kafes budur. :)

Ön taraftaki parça kısım 4,5 cm uzunluğunda. yüksekliği 4 cm olan tavadan yaptıracağım, kulpsuz şekilde. Tavaya direkt olarak kestiğim 4,5 cm lik parçayı monte edeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Ön taraftaki parça kısım 4,5 cm uzunluğunda. yüksekliği 4 cm olan tavadan yaptıracağım, kulpsuz şekilde. Tavaya direkt olarak kestiğim 4,5 cm lik parçayı monte edeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Kafesi bitirip iç düzenini de yapınca sizin haylaz la birlikte fotoğrafını isteriz. :)

Yuvalık yapımını tamamlamak üzereyim. 5cm lik delik, tünek montajı ve kapısı kaldı. Yuvalık boyutları show için uygun mudur sizce?

Son düzenleme:
Son sürat gitmesekte yavaş yavaş damlıyor, inşallah bi kaç haftaya kadar bardak dolacak :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Yuvalığıda tamamladık, yumurtaların dağılmaması için çam ağacınden kesilen tahtanın ortasını oydum.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun kardeş ... oo ince tel gibi olan çubugu nerden buluyon sen yapınca heves ettim vallahı helal olsun ... :)

Mehmet marangoz . com. tr adresinden alabilirsin, yorumun için teşekkür ederim.

Elinize sağlık gerçekten güzel olmuş

Hayırlı ve bereketli olsun...

Sağolun, yorumlar için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 09:09 --

Hay maşallah,kardeşim eline emeğine sağlık. Çok güzel olmuş. İnşallah yakın bir zamanda kazasız b elasız bitirirsin de kuşunu koyarsın. Vallaha ne diyeyim seni görünce benim de bir kafes yapmak canım çekti ama dur bakalım... :)

Kafesi yaptım fakat atandığım zaman gittiğim ile nasıl taşırım bilmiyorum :) yorumunuz için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Yine bolca fotoğrafla geldim :)

harika olmuş emeğinize sağlık yuvalık felan süper.

yorumunuz için teşekkür ederim, elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:56 --

Son olarak tava ve vernik kaldı. Bunları da bitirdikten sonra kafes tamamlanmış olacak. İki hafta sonu daha geçtikten sonra bitmiş olacak inşaallah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

Dolgu verniği ve tava tamamlandı. Şimdi sıra parlak vernikte, daha sonra kafes tamamlanmış olacak inşaallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:40 --

Perakende tava siparişi bulamadığım icin kontraplaktan uygun ölçüde tava yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:05 --

Vernikleme işlemi de bitti ve Kafes Tamamlandı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Maşallah çok güzel olmuş

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yorumunuz için teşekkür ederim, elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:56 --

Son olarak tava ve vernik kaldı. Bunları da bitirdikten sonra kafes tamamlanmış olacak. İki hafta sonu daha geçtikten sonra bitmiş olacak inşaallah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

Dolgu verniği ve tava tamamlandı. Şimdi sıra parlak vernikte, daha sonra kafes tamamlanmış olacak inşaallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:40 --

Perakende tava siparişi bulamadığım icin kontraplaktan uygun ölçüde tava yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:05 --

Vernikleme işlemi de bitti ve Kafes Tamamlandı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Gerçekten çok muntazam olmuş keşke elime böyle salma şeklinde birşey geçse Güle Güle kullanın

Buna layık bi kuşta alırsak iyi olacak, bakalım ne zaman nasip olurda alırsak artık :)

maşaallah çok güzel olmuş dört yapraklı yonca gibi elinize emeğinize gören gözünüze işleyen parmaklarınıza sağlık