Karadeniz Pet

Ailemin yeni üyeleri

Besiktepe

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ben Hakan aranıza yeni katıldım .
Ben ilk kez yavru alma tecrübesi yaşayacağım umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
Jumbolarım Hakkı'nda siz değerli üyelerin fikirlerini almak isterim.

Bu arada kışlar yuvalığa giriyor ancak ilginç geldi bana erkek ve dişi beraber giriyor sebebi nedir.
053c1a4c7175b23bb2306fb09424c281.jpg

1ba40aff8152853a621a3bba42589de1.jpg

a76f9e2fa8ec6b468347afe35ef58e5b.jpg

b5a91082405fb9a00cbdc4f75223923d.jpg

8e7cdfcbea4ef478a9275661c5691e39.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler bi sorum var bilginiz vardır kuşların beraber yuvalığa girme sebebi nedir acaba

Aramıza hoşgeldin Hakan.Keyifli forumlar.Bazen erkeklerde yuva hazırlığında dişilere yardım etmek için yuvalığa girebilirler.

Çok teşekkür ederim bu demek oluyor ki o Zaman kuşlar birbiri ile anlamış doğrumu

Maşallah çok güzel kuşlarınız var. Bir an önce yavru almanız dileğiyle.

Hoşgeldiniz, kuşlar da hayırlı olsun.
Keyifle besleyin. Dişi ve erkeğin yuvaya beraber girmesi sorun teşkil
etmez. Hatta iyi bir durum.

Bu saatte bile forumda aktif insanları görmek çok güzel çok teşekkür ederim herkese umut ışığı oldu bana bu msjlar umarım tez Zaman'da alırım 15 senedir kuş besliyorum ilk kez yavru almayı deniyorum umarım olur

Maşallah çok güzel bir ciftiniz var inşaallah yavrulariniz olur ikisinin aynı anda girmesi güzel erkek besliyorda olabilir ciftlesiyorda olabilirler

Bu saatte bile forumda aktif insanları görmek çok güzel çok teşekkür ederim herkese umut ışığı oldu bana bu msjlar umarım tez Zaman'da alırım 15 senedir kuş besliyorum ilk kez yavru almayı deniyorum umarım olur

Merhaba. Öncelikle foruma hoş geldin. İnşallah isteğin en yakın sürede gerçekleşir. Kuşlar gayet iyi duruyorlar. Belli ki iyi de anlaşıyorlar. Çiftleşmenin daha sağlıklı ve verimli olması için popo tüylerini biraz yolabilirsin. Böylece doluluk oranı artacaktır. İlk yavrularını jumbodan alacak olursan da bu gayet iyi olacak senin adına da :) Çünkü genel de önce yerli, çek gibi sırayla gidilir. Beraber yuvaya girmeleri de olumlu bir durum. Hem çiftleşmek, hem yuva hazırlığı, erkeğin dişiyi yuvaya çekme çabaları olarak algılanabilir. Bu yavrular olduktan sonra da babanın da yuvaya girip yavruları beslemeye yardımcı olacağına bir göstergedir.

Yolma işlemini Nasıl yapayım ürkmesin hayvanlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:33 -->-> Daha önceki mesaj 11:32 --

Ya bide bişe sormak istiyorum bende bide normal muhabbet kuşu vardı 1.5 yasında 3 gün önce bi dişi aldım yanına koydum aldığım dişi 2 gündür yuvalıkta yere oturmuş duruyor sebebi nedir

Yolma işlemini Nasıl yapayım ürkmesin hayvanlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:33 -->-> Daha önceki mesaj 11:32 --

Ya bide bişe sormak istiyorum bende bide normal muhabbet kuşu vardı 1.5 yasında 3 gün önce bi dişi aldım yanına koydum aldığım dişi 2 gündür yuvalıkta yere oturmuş duruyor sebebi nedir

Aldığınız dişi kuluçkaya hazırlık ya da kızgınlık yumurtası yapacağı için yatıyordur. Jumboların da Ürkütmeden tutup popo tüylerini hafifçe yolacaksın. Zaten onlar kuvvetli tüyler değil. Kuşlara zarar vermez.

Akşam ilk işim yolmak olacak çok teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 15:10 --

Arkadaşlar bişe sormak istiyorum özel mama hazırladım Breedmax ve diazym 256 kattım etkileri Hakkı'nda bilgisi olan varmı

Geri