petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

akadaşlar kuşum hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İbrahim ÇİÇEK tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar sabah kalkıtıgımda kusum yürüyemiyodu baktım sağ ayağına basamıyor kanatlarını kol gibi kullanıyordu yuvaya girmeye çalısıyodu ama giremiyodu koydm ama geri çıkamadı dışarı bıraktıgım zaman uçuyor şu anda kuşu ayırdım ama oldugu gibi yatıyor zaten yuvada yatıyodu yumurtladı kırdılar yumurta olabilir dışkısı da büyük kuş bu halde [​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG]
    arkadaşlar fotoların bazılarında gözlerini çaıp kapatırken çekmişim

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ağzına ve yumurtladigi kısıma 2 3 damla zeytin yağı damlatin sanırım kuş zorlanmaktan ayağına vurdu ağrı

3. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=10604]İbrahim ÇİÇEK[/MENTION] Büyük ihtimalle yumurta sıkışması ya da zorlanma oldu ve Yusuf Kürşat'ın dediği gibi bu sebepten ayağa ve kanada vurdu. Zeytinyağı sür poposuna 2-3 damla. Mama ver, bir de prebiyotik takviyesi yap mutlaka.

4. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    abilerim hiçbişey yemiyodu marul verdim marulu çok sever marul yedi obiraz beni rahatlattdı ama yani son 3 ay içinde 10-15 tne belki daha fazla yumurtlamıştır sağolsun erkeğimizde kırmış ayırmıştım o arada da dedem ölünce kaldı

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Öncelikle başın sağolsun zeytinyağı da damlatirsan daha etkili olur em azından ağzına

6. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Bence bir süre dinlendirin hayvancağızı başka kafese alın. Tamamen iyileşene kadar bir daha yumurtlamasın.

7. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    aldım ama bekleyin videosunu ekiyim de atatım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 15:54 --

video geldi arkadaşlar https://www.youtube.com/watch?v=9cYKSWtHBFE

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

123456789756312

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

arkadaşlar z.yağı sürdükten sonra yem yemeye basladi ama sanki öbür bacağıda tumutmuyor gibi

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Geçmiş olsun kuş canlı görünüyor yem yiyorsada inşaallah atlatacaktir

9. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun kuş kötü olmuş , poposunda şişlik var mı . Yani yumuşak böyle pembemsi bir şişlik . Eğer var ise ur oluşmuştur. Şuan sürekli yem yiyor ve su içip sizden ürkmüyorsa acı çektiğindendir.
    Aynı şekilde olan birçok kuş gördüm , eğer popo tarafında ur var ise son anlarını güzel geçirin , mutlu bir şekilde vefat etsin . Urun tedavisi ameliyat fakat ona da her kuş dayanamıyor maalesef . Tekrar geçmiş olsun...

10. Snm232323

Snm232323 New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta sıkışması varsa çıkarmasına yardım etmelisiniz. Birçok video var bununla ilgili. Elinize alıp masaj yaparak çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Tabi eğer yumurta varsa.

Sayfayı Paylaş