petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

akıllı yemliğe alıştırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bysmtnc tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar çiftime akıllı yemlik aldım.kafes kapısına içeriden takmak durumunda kaldım.ancak yemliğin üstüne çıkıp durmak dışında yem yediklerini görmedim.nolur nolmaz diye bir tane normal yemlik taktım.ondan yiyolar akıllı yemlikten yemiyolar.normal yemlikte yeme ulaşamayınca acıktıklarında akıllı yemlikten yemeye başlarlar mı? yoksa alıştırmanın bi yöntemi var mı ?

2. Yusuf TATLI

Yusuf TATLI New Member

Beğenileri:
    0
    Her turlu alisirlar korkulacak bir durum yok sadece akilli yemligi birakin kuslariniz alirislar...

3. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Acıkınca yerler. Normal yemliği çıkarın. Olayı akışına bırakın.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Kendi kendilerine alışacaklardır.Siz müdahale etmeyin bence.Akıllı yemlik içerden takıldığında en çok karşılaşılan sorun üzerine tüneyerek pisletmeleridir.

5. Kadir Çavuşoğlu

Beğenileri:
    0
    içerden takılmak hem kafes içini daraltır hemde üstüne konarlar pisletirler.Dışarıdan takmam daha iyi , hem yem değişmelerinde kolaylık hemde kuşlarınız kafes içinde yemliğe yabancı gibi bakmazlar , benimkiler yemligi ayaklarıyla eşeliyorlar hep dagıtıyorlar.

6. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler arkadaşlar.

evet malesef öyle.yeni kafes alcam yakın zamanda.o zamana kadar böyle idare edecem artık.yuvalık suluk yemlik tünek vs kafes malzemelerini temin ettim.şuan için oda değişikliği yapamıyorum.havalar biraz ısınınca yeni kafesleriyle yeni odaya alcam kuşları.zaten şuanda yumurta yapmalarını beklemiyorum.ortamları iyi değil.

Sayfayı Paylaş