Karadeniz Pet

Akilli yemligi ayagiyla eseleyerek bosaltiyor. Ayagini kanatti yine devam ediyor.

faruk gezer

Meraklı Üye
Yeni aldigim bir kus nasil duzeltirim bu durumu normal yemlik taktim onada aynisini yapiyor icine giriyor deli gibi eseliyor yuvalik takili kafeste.

Son düzenleme:
Ahşap çivisi ile resimdeki gibi engel yapabilirsin.

45709338530853603624.jpg

Cok tesekkurler ahsap civisini deneyecegim.
Yaptim cok guzel oldu eselemeye calisiyor yapamayinca delleniyor bakalim denemekten nezaman vazgececek. Tekrar tesekkurler.

Son düzenleme:
Bu bilgi benim de işime yarayacak. Teşekkürler Levent Bey.

O ahşap çiviyi oraya ısıtarak mı geçireceğiz aceba?

Önce ince bir çiviyi bastırarak yolu açtım, sonra çıkarıp kalınını bastırdım. Akıllı yemliklerde kullanılan plastik toplama olduğu için metali ısıtıp değdirdiğinde yanıyor plastik direk.

Benim kilere çivi falan fayda etmedi yine devam eşelemeye yemi alttan alıyorum üste 1 saat sonra yine altta.

Benim kilere çivi falan fayda etmedi yine devam eşelemeye yemi alttan alıyorum üste 1 saat sonra yine altta.

Aynen benimkilerde öyle. Hatta yavrular bile öyle. Bir tane çiftim adam akıllı yiyor geri kalan hepsini 3-4 sefer aşağıdan yukarı tekrar boşaltıyorum.

Onların derdi üzüm yemek değil o zaman. Birkaç saat yemliği alın acıksınlar, sonra ne yapacaklar deneyin.

Anladığım kadarıyla sadece yumurta ve yavrudayken yapıyorlar bunu. Yemi acele yerken döküyorlar gördüğüm tahmin ettiğim kadarıyla. Tabi bazen 1 yemliği boşalttıkları durumlar istisna :)

Ben dort yerden caktim tel vardi ocakta isitarak yaptim icten disa dogru deldim en son yerden ucunu cikartmadim yariya kadar deldim hemde guzel tuttu resimde gordugunuz gibi yemleri dokemiyor. Olmayan arkadaslar civi sayisini arttirabilir.
RY6oqR.jpg

Önce ince bir çiviyi bastırarak yolu açtım, sonra çıkarıp kalınını bastırdım. Akıllı yemliklerde kullanılan plastik toplama olduğu için metali ısıtıp değdirdiğinde yanıyor plastik direk.

Bilgi için tekrar teşekkürler Levent Bey.

Geri