Karadeniz Pet

akıllı yemlik hakkında

Kerem Beyli

Yeni Üye
Selam arkadaşlar
Akıllı yemlik almayı düşünüyorum fakat bende iki muhabbet kuşu var ve ikisi de erkek bir tane akıllı yemlik alsam ikisine yeter mi?
Diğer sorumda hangi çeşidinden alıyım internetden bu üç çeşidini buldum hangisini tavsiye edersiniz.Şimdiden teşekkürler

1.

oscthumb.php

2.
gd9hk.jpg

3.
2qi61zk.jpg

3.resimdeki fazla yaygın değil sanırım

2 kuşa tek yemlik sıkıntı olabilir

genelde 2.si rağbet görüyor çoğu kişi onu aldığına göre vardır bi bildikleri

bir ile ikinin pek bir farkı yok biri tünekli biri tüneksiz üçüncü akıllı yemlik eğil galiba bence iki bölmeli olanlar var onlardan al alacaksan

Son düzenleme:
1 al 3 sakın alma 1 ve 2 de yemin kabukları dokuluyor diye biliyorum ama 3 de olmaz öyle şeyler yanı yenilmişler falan karışır sıkıntı uğraşılmaz analıcan 1 veya 2.yi al saten ikisi de neredeyse aynı

2 kuşa 1 tane akıllı yemlik yeter, 2 bölmeli akıllı yemliklerin (şekil olarak 1. ve 2. resimdekilere benziyor) kabuk toplama haznesi daha büyük oluyor, alacaksanız 2 bölmeli olandan alın. 1. ve 2. resimdeki tek fark akıllı yemliğin birine tüneği takılmış, diğerine takılmamış, zaten aldığınızda tünek de yemlikle birlikte geliyor, takıp takmamak size kalmış, bazen tünek kendiliğinden çıkabiliyor, tünek takılan yeri japon gibi bir yapıştırıcı ile sabitleyebilirsiniz, iyice kuruduktan sonraya kullanmaya başlayabilirsiniz, ben yıllardır bu şekilde kullanıyorum.

2 kusa yetiyor. 1 numarayi alin.

3. tavsiye etmem, 1 ve 2 aynı zaten onu alabilirsin, 2 kuşa bir akıllı yemlik yeter.

1. Ve 2. Arasinda bir fark yok. Tek akıllı yemlik yeter diye düşünüyorum. 3. Zaten akıllı yemlik degil haznesi büyük bildiğimiz yem kabı.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

1ve2 iyiy 3 deil

Merhaba bende bu yemlikten Almak istiyorum ama boyutları nasil bilemedim. Bi resim atar misiniz.halen kullanıyor iseniz
Ve onerir misiniz

Arkadaşlar gördüğüm kadarı ile kimsenin pek bilgisi yok. Aslında 1 ve 2 aynı yemlik. O yemliği aldığında zaten içinden standart olarak tünek çıkar. Sen ister takarsın ister takmazsın. Akıllı yemlikten 2 kuşa yeterlidir. Ve hem kabukları muhafaza eder hem de sürekli boş yem kabuklarını üflemekten kurtarır. Şiddetle tavsiye ederim herkese

[MENTION=15079]THERACULA[/MENTION] yükseklik 15 genişlik 10 derinlikte 5 cm olması lazım, dıştan asarak kullanmanız gerekiyor akıllı yemlikleri

1 ve 2 arasında ki fark nedir görememekle birlikte, 1 adet akıllı yemlik 2 kuşa yeter.

Son düzenleme:
Akıllı yemlik can kurtarıcıdır (= Ama her kafese uymuyor iyi hesap yapın derim (=

Benim düşüncem;
İki kuş için bir adet akıllı yemlik yeterli. Fakat; "Kuşların birbirlerinin akıllı yemlik içerisinden çıkartma mücadelesini izlemek hoşunuza gitmiyorsa, kafesinizde buna uygunsa iki adet takılabilir." Akıllı yemlik tercihi için ise Özvardar Yem markasına ait akıllı yemliği kullanıyorum. 1. resimdeki. Bu arada 2. resimdeki akıllı yemliğin tüneğini koymadan fotoğrafını çekmişler. Benim bildiğim tüneksiz akıllı yemlik olmaz, olmamalı. Tercih etmemdeki sebeb malzeme kalitesi olarak tüm akıllı yemliklerden bir gömlek daha üstün. Bölmeli akıllı yemlik boyut olarak biraz daha büyük ve doğal olarak kabuk toplama haznesi diğerlerine göre daha büyük, tabi derinliğin fazla tutulması da etkili. Fakat bu artı özelliğin tellere ekstra ağırlık ve kafes içine asılacaksa yemliğin kafes içinde ekstra yer işgal edeceğinide göz önünde bulundurmak gerekir.

Geri