petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Akıllı Yemlik Hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner ERGÜL tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Günaydın.

Çiftimi yeni kafeslerine koydum 3 gün önce ama akıllı yemlikten yem yemiyorlar diğer yemliklerden aspur ve mama yiyorlar akıllı yemliğe nasıl alışırlar?

2. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    Yem yiyip yemediğinin takibinin yaparak eski yemliklerini çıkarın. Yiyecektir var olan alışkanlığını sürdürüyor yemeye başladıklarında eski yemlikleride kullanırsınız

#2 Önder AYYILDIZ, 3 Şubat 2016
    Son düzenleme: 3 Şubat 2016
  3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kendileri alışır.Diğer yemlikleri çıkarırsanız daha çabuk alışırlar. Birde akıllı yemliği kafes içine değilde dışından takarsanız kabuklarını dökmek için kabı rahat çıkarırsınız. Bu şekilde sorun olur.

4. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:42 --

Dışardan takmayı beceremedim de:). kabuklarıda kafes tabanındaki çekmeceye dökülür diye düşündüm Altını çıkardım olur mu öyle

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Akıllı yemliği kullanmaktaki amaçlardan biri kabukların bir haznede toplanıp kafese ve ortama dökülmeden boşaltılmasıdır. Kafesinizde akıllı yemliğin üstündeki kapıya dışardan takabilirsiniz yemliği.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:56 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

https://www.google.com/search?q=akı...hVCfiwKHarRB0cQ_AUIBigB#imgrc=-0lwmZ89OnEvnM:

6. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Şöyle bir şeyde var kendi kafesimin akıllı yemlik kullanımı için bi kapısı olmadığı için yuvalığın oradaki kapıdan takmak zorundayım yarın bir gün yuvalık taktığımda bende akıllı yemliği içeri alıcam başka çaresinin olacağını düşünmüyorum bu durumun :)

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kafes seçimi yapılırken bunlar göz önünde bulundurulmalı. Giriş kapısı,yavruluk kapısı,akıllı yemlik yeri vs.

8. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Malesef ev tipi kafeslerde akıllı yemlik kapısı gibi özellik görmedim pek olduğunu düşünmüyorum. Üretim amaçlı kafeslerde gördüm sürekli gayet kullanışlı olur diye düşünüyorum. İçimde kaldı :D

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kafesten birkaç tel keserek dışardan akıllı yemlik takabilirsiniz.

10. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    kesmeye gerek yok..aynı kafesten kullanıyorum..yukarı açılan giyotin kapıya dışarıdan takacaksınız...önce giyotin kapıyı yukarıya kaldırın.. akıllı yemliğin önündeki 2 çentiği kapının alt teline takın ..sonrasında yukarıdaki giyotin kapanınca yemliğin ön üstünde bulunan çentiği tutar ..çok kolay..bstlerin sizdeki modeli zaten akıllı yemliğe hazır kafestir..

#10 ilkerinside, 3 Şubat 2016
  11. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    İçeriden takılı kalması kuşlar için sıkıntı yaratırmı?

12. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    kafesi geniş bir şekilde kullanmanız için dışarısı daha iyi..ayrıca bunlar akıllı hayvanlar..yakında üst kapağının çıktığını öğrenince, yemi kapağı çıkarıp yemeye kalkarlar...benim başıma gelen bir olay yemin çoğunluğunu kafese indirdiler eşeleyerek..bence dışarısı daha iyi..

#12 ilkerinside, 3 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş