Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik Hk.

Caner ERGÜL

Meraklı Üye
Günaydın.

Çiftimi yeni kafeslerine koydum 3 gün önce ama akıllı yemlikten yem yemiyorlar diğer yemliklerden aspur ve mama yiyorlar akıllı yemliğe nasıl alışırlar?

Yem yiyip yemediğinin takibinin yaparak eski yemliklerini çıkarın. Yiyecektir var olan alışkanlığını sürdürüyor yemeye başladıklarında eski yemlikleride kullanırsınız

Son düzenleme:
Kendileri alışır.Diğer yemlikleri çıkarırsanız daha çabuk alışırlar. Birde akıllı yemliği kafes içine değilde dışından takarsanız kabuklarını dökmek için kabı rahat çıkarırsınız. Bu şekilde sorun olur.

Yem yiyip yemediğinin takibinin yaparak eski yemliklerini çıkarın. Yiyecektir var olan alışkanlığını sürdürüyor yemeye başladıklarında eski yemlikleride kullanırsınız

Teşekkür ederim saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:42 --

Kendileri alışır.Diğer yemlikleri çıkarırsanız daha çabuk alışırlar. Birde akıllı yemliği kafes içine değilde dışından takarsanız kabuklarını dökmek için kabı rahat çıkarırsınız. Bu şekilde sorun olur.

Dışardan takmayı beceremedim de:). kabuklarıda kafes tabanındaki çekmeceye dökülür diye düşündüm Altını çıkardım olur mu öyle

Teşekkür ederim saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:42 --

Dışardan takmayı beceremedim de:). kabuklarıda kafes tabanındaki çekmeceye dökülür diye düşündüm Altını çıkardım olur mu öyle

Akıllı yemliği kullanmaktaki amaçlardan biri kabukların bir haznede toplanıp kafese ve ortama dökülmeden boşaltılmasıdır. Kafesinizde akıllı yemliğin üstündeki kapıya dışardan takabilirsiniz yemliği.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:56 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

https://www.google.com/search?q=akı...hVCfiwKHarRB0cQ_AUIBigB#imgrc=-0lwmZ89OnEvnM:

Şöyle bir şeyde var kendi kafesimin akıllı yemlik kullanımı için bi kapısı olmadığı için yuvalığın oradaki kapıdan takmak zorundayım yarın bir gün yuvalık taktığımda bende akıllı yemliği içeri alıcam başka çaresinin olacağını düşünmüyorum bu durumun :)

Kafes seçimi yapılırken bunlar göz önünde bulundurulmalı. Giriş kapısı,yavruluk kapısı,akıllı yemlik yeri vs.

Malesef ev tipi kafeslerde akıllı yemlik kapısı gibi özellik görmedim pek olduğunu düşünmüyorum. Üretim amaçlı kafeslerde gördüm sürekli gayet kullanışlı olur diye düşünüyorum. İçimde kaldı :D

Kafesten birkaç tel keserek dışardan akıllı yemlik takabilirsiniz.

kesmeye gerek yok..aynı kafesten kullanıyorum..yukarı açılan giyotin kapıya dışarıdan takacaksınız...önce giyotin kapıyı yukarıya kaldırın.. akıllı yemliğin önündeki 2 çentiği kapının alt teline takın ..sonrasında yukarıdaki giyotin kapanınca yemliğin ön üstünde bulunan çentiği tutar ..çok kolay..bstlerin sizdeki modeli zaten akıllı yemliğe hazır kafestir..

Son düzenleme:
İçeriden takılı kalması kuşlar için sıkıntı yaratırmı?

İçeriden takılı kalması kuşlar için sıkıntı yaratırmı?

kafesi geniş bir şekilde kullanmanız için dışarısı daha iyi..ayrıca bunlar akıllı hayvanlar..yakında üst kapağının çıktığını öğrenince, yemi kapağı çıkarıp yemeye kalkarlar...benim başıma gelen bir olay yemin çoğunluğunu kafese indirdiler eşeleyerek..bence dışarısı daha iyi..

Son düzenleme:
Geri