Karadeniz Pet

akıllı yemlik kabuk sorunu

alse

Paylaşımcı Üye
bugün sipariş ettiğim akıllı yemlik geldi taktım kafese fakat aşağıdaki yazdığım gibi bir sorun var

aşağıdaki resimde ok ile gösterdiğim 1 numaralı göze boşalan yemleri yiyor fakat

resimde ok ile gösterdiğim 2 numaralı göze kabukları boşaltıyor

resimde ok ile gösterdiğim 3 numaralı gözden aşağı gitmesi gerekirken 2. gözde birikiyor

bunun bir çaresi varmı

PvVrM8.png

Son düzenleme:
Kuşlar Yemi yedikçe 2 numaralı yerde biriken kabuk ve fazlalık yemler 3 numarada birikecektir

kabukları dediğin gibi 2 nolu yere atıyorlar ama kabukları da eşeledikleri zaman 2 numaradakiler 3 e düşüyor döngü böyle devam ediyor en azından benim ufaklık böyle yapıyo

Kuşlar Yemi yedikçe 2 numaralı yerde biriken kabuk ve fazlalık yemler 3 numarada birikecektir

ilk etapda buşekil deneyelim bakalım ne olacak

1 ve 2 numara arasındaki sete maket bıçağı ile birkaç yerden V şeklinde yarık açarsan yemler 2 nolu bölmeye daha kolay geçer, kabuklar da 3e gider..

aslında kesmeyi düşündüm 2 numaralı bölmeye geçsin yemler diye fakat önce bir danışayım haybeye kesmeyelim dedim

kabukları dediğin gibi 2 nolu yere atıyorlar ama kabukları da eşeledikleri zaman 2 numaradakiler 3 e düşüyor döngü böyle devam ediyor en azından benim ufaklık böyle yapıyo
bakalım bizimkide yapacakmı yemlik yeni geldi ilk etapda gözlemlediği buydu

2 numara dolunca 3 e doğru ilerleyecektir.

Geri