petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

akıllı yemlik takma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve atulubas tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. atulubas

atulubas Guest

merhaba arkadaşlar bugün 45 e 35 giyotin kapılı üretim kafesi ve akıllı yemlik aldım fakat akıllı yemligi giyotin kapıya tam oturtamadımm sallanıyoo nasıl takılır fikri olan varmı [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bu şekilde tün kafeslerde sallanır, bir lastikle giyotin kapı etrafına bağlayın...

3. Yusuf Akyüz

İçeriden takılacak şekilde üretilmiş sanırım.

4. atulubas

atulubas Guest

5. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    İçerden takman gerekiyor

6. atulubas

atulubas Guest

berkan bey yukarıda verdiğim linkte de içeri takılacak şekilde kulakları var fakat o arkadaşta dışarıdan takmışş

7. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    görüntüden gördüğüm kadarı ile aşağıdaki iki beyaz çengel geçmemiş sanırım eğer geçmediyse zorlamanız gerekebilir teller kalın olduğu için geçmiyor olabilir :)

8. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    bende akıllı yemlik kullanıyorum dediğiniz gibi kapıda sorun yaşadım sizinkindede içten takma yeri var içten takın yer sorununuz yoksa. ben içeri taktım ve altındaki kabuk haznesini çıakrdım temizleme derdide kalmadı :D

9. atulubas

atulubas Guest

evet bu dediğin olabilir peki kuşlar yemi dagitincaa yemler kafes tabanına düşüp ziyan olmuyor mu ? kabuk haznesinden faydalanmak lazım bence

10. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Alttaki kabuz haznesini çıkardığınızda zaten akıllı yemliğin bir amacı kalmıyor :D

11. atulubas

atulubas Guest

evet bedirhan beyy doğru söyledinizz ben onları geçiremedimm dikey ve yatay teller var kalın geliyo geçmiyoo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

en alt fotoda sol tarafta .zorlasam kırılır mı acabaa ??

12. Yusuf ŞANLI

Su kuslar ustunde dursun diye onune yapilan plastik tunek cikiyor onu cikarinca beyaz cengeller tele oturuyor sallanmiyor ben o sekilde taktim oldu

13. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    zorlamanız gerekebilir ancak kırılma riski var ama riske girseniz de kırılırsa içeriden takarsınız riske girmezseniz de içeriden takarsınız o yüzden riske girin ve zorlayarak geçirin o teli :)

14. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    İçerden takmana gerek yok sallanıyorsa bu şekilde bağlayabilirsin;

15. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    Kafesiniz büyük sanırsam 1 den fazla kuş besliyeceksiniz. Ben 1 tane beslediğim için yere düşürdüğü 3-5 yemi pek önemsemiyorum ama sayı olarak çok kuş beslenicekse dediğiniz gibi hazneden yararlanmakta fayda var

16. atulubas

atulubas Guest

tamammm hallettimm çok sağolunn arkadaşlarr :) önce plastik tüneği çıkardımm sonraa zorladımm ilk önce girdiği yerden çıktı ama başardımm çok sağolunnn :)

17. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    :) bana göre akıllı yemliğin amacı her gün yemin üzerini kaplayan kabukları temizlemekten kurtarmak kimisine görede yem tasarrufu :)

18. atulubas

atulubas Guest

cevap veren bütün arkadaşlara çok teşekkürlerr

19. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Ama alttaki hazneyide takarsanız kafesin tabanına yem dökülmemiş olur ve onları temizlemektende kurtulursunuz :)

20. Gokay Akgul

Benim yemlikte aynı şekildeydi ama ben ön tarafına delik açıp telden kanca yaptım. asabiliyorum. şuan görüntü yok ama sizin arkada olan şeylerden ben telden öne yaptım :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. akıllı yemlik kafese nasıl takılır

,
  2. akilli yemlik

,
  3. akıllı yemlik nasıl takılır

,
  4. akıllı yemlik takma,
  5. Akıllı yemlik dıştan takilirmi