Karadeniz Pet

akıllı yemlik takma sorunu

• Konbuyu başlatan atulubas
  • Başlangıç tarihi
A

atulubas

Guest
merhaba arkadaşlar bugün 45 e 35 giyotin kapılı üretim kafesi ve akıllı yemlik aldım fakat akıllı yemligi giyotin kapıya tam oturtamadımm sallanıyoo nasıl takılır fikri olan varmı
RygX8Y.jpg
27Oy4d.jpg
7mBYLP.jpg

bu şekilde tün kafeslerde sallanır, bir lastikle giyotin kapı etrafına bağlayın...

İçeriden takılacak şekilde üretilmiş sanırım.

berkan bey yukarıda verdiğim linkte de içeri takılacak şekilde kulakları var fakat o arkadaşta dışarıdan takmışş

görüntüden gördüğüm kadarı ile aşağıdaki iki beyaz çengel geçmemiş sanırım eğer geçmediyse zorlamanız gerekebilir teller kalın olduğu için geçmiyor olabilir :)

bende akıllı yemlik kullanıyorum dediğiniz gibi kapıda sorun yaşadım sizinkindede içten takma yeri var içten takın yer sorununuz yoksa. ben içeri taktım ve altındaki kabuk haznesini çıakrdım temizleme derdide kalmadı :D

evet bu dediğin olabilir peki kuşlar yemi dagitincaa yemler kafes tabanına düşüp ziyan olmuyor mu ? kabuk haznesinden faydalanmak lazım bence

bende akıllı yemlik kullanıyorum dediğiniz gibi kapıda sorun yaşadım sizinkindede içten takma yeri var içten takın yer sorununuz yoksa. ben içeri taktım ve altındaki kabuk haznesini çıakrdım temizleme derdide kalmadı :D

Alttaki kabuz haznesini çıkardığınızda zaten akıllı yemliğin bir amacı kalmıyor :D

evet bedirhan beyy doğru söyledinizz ben onları geçiremedimm dikey ve yatay teller var kalın geliyo geçmiyoo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

en alt fotoda sol tarafta .zorlasam kırılır mı acabaa ??

Su kuslar ustunde dursun diye onune yapilan plastik tunek cikiyor onu cikarinca beyaz cengeller tele oturuyor sallanmiyor ben o sekilde taktim oldu

zorlamanız gerekebilir ancak kırılma riski var ama riske girseniz de kırılırsa içeriden takarsınız riske girmezseniz de içeriden takarsınız o yüzden riske girin ve zorlayarak geçirin o teli :)

İçerden takmana gerek yok sallanıyorsa bu şekilde bağlayabilirsin;

s183rn.jpg

evet bu dediğin olabilir peki kuşlar yemi dagitincaa yemler kafes tabanına düşüp ziyan olmuyor mu ? kabuk haznesinden faydalanmak lazım bence

Kafesiniz büyük sanırsam 1 den fazla kuş besliyeceksiniz. Ben 1 tane beslediğim için yere düşürdüğü 3-5 yemi pek önemsemiyorum ama sayı olarak çok kuş beslenicekse dediğiniz gibi hazneden yararlanmakta fayda var

tamammm hallettimm çok sağolunn arkadaşlarr :) önce plastik tüneği çıkardımm sonraa zorladımm ilk önce girdiği yerden çıktı ama başardımm çok sağolunnn :)

:) bana göre akıllı yemliğin amacı her gün yemin üzerini kaplayan kabukları temizlemekten kurtarmak kimisine görede yem tasarrufu :)

Ama alttaki hazneyide takarsanız kafesin tabanına yem dökülmemiş olur ve onları temizlemektende kurtulursunuz :)

Benim yemlikte aynı şekildeydi ama ben ön tarafına delik açıp telden kanca yaptım. asabiliyorum. şuan görüntü yok ama sizin arkada olan şeylerden ben telden öne yaptım :)

Geri