Karadeniz Pet

Akıllı yemlik ve 1 soru ???????

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
Arkadaşlar ilk kez akıllı yemlik aldım.Aşağıdaki resmin aynısı.Ama resimde de gözüktüğü gibi yeme ulaşacağı 2 bölme var.Üstten yemi koyduğumda haliyle ilk bölmeye doluyor.Orada yemesi için kafasını yan çeviriyor düz şekilde yeme ulaşamıyor ve buda bana yem yemek için kuş sıkıntıya giriyormuş gibi geliyor yani rahat şekilde düz yemek varken kafasını yan tutarak aradan almaya çalışması çok zahmet verici olsa gerek.Ayrıca o şekil yediğin de bile yem kabuğu ikinci kısma düşüyor ızgaradan aşağıya düşmüyor.Ancak ik bölüme düşen yemleri parmak hareketiyle ikinci bölüme aktardığım zaman bu sefer rahatça yiyor ve kabuklarda ızgaraya denk geliyor lakin ben her seferinde parmak hareketiyle yemi ikinci tarafa aktaracaksam ne anladım bunun akıllılığından :)
Var mı bu mereti kullanan, yoksa olayı ben mi anlamadım.

Aynı dertten ben de muzdaribim. Çözüm bulmuş biri varsa çok iyi olur

malesef bende bu yemlikten 2 tane var ikiside bu şekilde ,

akıllı yemlik kullanmadan önce cok yem çöpe gidiyordu....
akıllı yemlik baya akıllı :)
sen bırak onlar yer...
kafa hareketi iyi olur kuşa...

bnce en iyisi nnormal yemlik kullanın yemliğin içine biraz yem koyun 1 günlük yetecek şekilde sonra akşam döker yensini katarsnız ya da yemliğin 4/3 ü kadar yem koyun yedikçe kabuklarını üfleyin ben 2. dediğimi yapıyorum sizede öneririm

bende hep akıllı yemlik kullanırım çokta memnunum..ayrıca sizin hiç ugrasmanıza gerek yok onlar herşeyi hallediyorlar.. size sadece altındaki kabukları alıp üstünden yem doldurmak kalıyor..

Benim de mantıklı ve bilgilendirici bir açıklamaya ihtiyacım var. Sırf bu yüzden bir kaç gündür alıp almamayı düşünüyorum.

Bende aldım bunlardan kuşlar alışana kadar sorun oluyor biraz ama alıştıktan sonra kuş gagasıyla yemleri çekiyor 1ci ve 2ci kısım birleşiyo gibi oluyor ve zorluk çekmeden yem yiyor.temizlemesi ve kullanması gayet kolay.yemlik kullanımını zamana ve kuşun alışmasına bırakın.

Bende kullanmadım ama kullanmayı düşünüyorum. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Abinin dediği gibi çivi yerleştireceğim. Yemleri dökmesin diye.

Son düzenleme:
Akıllı yemlik çok güzel ve kullanışlı. Merak etmeyin kuşlar sistemi 1 günde çözüyorlar. Siz hiç dokunmayın yemliğin sitemine. Yeliktn önce ikinci bölmeye düşer sonra alta düşer oynamayın siz. Kuşların sıkıntı çekmesine gelince. Bırakın biraz zorlanarak yesinler. Kuşlara doğada yem önlerine gelmiyor. Besin için mücadele ediyorlar. Yurtdışında özellikle hayvanları besine uğraşarak ulaşmasını sağlayan oyuncaklar (foraging oyuncaklar) üretiliyor. Kuşlar besin için mücadele ettikçe hem vakit geçiriyorlar hem de zihin meşgul tutulduğu için zekaları gelişiyor. Yemi hazır olarak önlerine koymak onlara iyilik değil kötülük. Ben yemlerini poşet içinde veriyorum poşeti didikleyerek yiyorlarki uğraşsınlar. Hem emin olun onlar da bu yolu daha çok seviyorlar. Forging beslenen papağanların bir iki videosu buyrun. LittleDon Parrot foraging from his new Foraging Wheel - YouTube
Parrot Foraging Tower Trick - YouTube

muhabbet kuş için mi poşet içine yem koyuyorsunuz?

Akıllı yemligin yemini rahat yerlerse tekrar yedikleri yere atarlar ama burada yemi alıp geri gidiyorlar ordaki amaç o

o ortadaki plastiği kır sorun kalksın ortadan :D

Geri