petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Akıllı yemlik ve 1 soru ???????

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve limon61 tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. limon61

limon61 Guest

Arkadaşlar ilk kez akıllı yemlik aldım.Aşağıdaki resmin aynısı.Ama resimde de gözüktüğü gibi yeme ulaşacağı 2 bölme var.Üstten yemi koyduğumda haliyle ilk bölmeye doluyor.Orada yemesi için kafasını yan çeviriyor düz şekilde yeme ulaşamıyor ve buda bana yem yemek için kuş sıkıntıya giriyormuş gibi geliyor yani rahat şekilde düz yemek varken kafasını yan tutarak aradan almaya çalışması çok zahmet verici olsa gerek.Ayrıca o şekil yediğin de bile yem kabuğu ikinci kısma düşüyor ızgaradan aşağıya düşmüyor.Ancak ik bölüme düşen yemleri parmak hareketiyle ikinci bölüme aktardığım zaman bu sefer rahatça yiyor ve kabuklarda ızgaraya denk geliyor lakin ben her seferinde parmak hareketiyle yemi ikinci tarafa aktaracaksam ne anladım bunun akıllılığından :)
    Var mı bu mereti kullanan, yoksa olayı ben mi anlamadım.

2. Cem TANIR

Cem TANIR New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı dertten ben de muzdaribim. Çözüm bulmuş biri varsa çok iyi olur

3. somet

somet Member

Beğenileri:
    0
    malesef bende bu yemlikten 2 tane var ikiside bu şekilde ,

4. boolat

boolat New Member

Beğenileri:
    0
    akıllı yemlik kullanmadan önce cok yem çöpe gidiyordu....
    akıllı yemlik baya akıllı :)
    sen bırak onlar yer...
    kafa hareketi iyi olur kuşa...

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bnce en iyisi nnormal yemlik kullanın yemliğin içine biraz yem koyun 1 günlük yetecek şekilde sonra akşam döker yensini katarsnız ya da yemliğin 4/3 ü kadar yem koyun yedikçe kabuklarını üfleyin ben 2. dediğimi yapıyorum sizede öneririm

6. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    bende hep akıllı yemlik kullanırım çokta memnunum..ayrıca sizin hiç ugrasmanıza gerek yok onlar herşeyi hallediyorlar.. size sadece altındaki kabukları alıp üstünden yem doldurmak kalıyor..

7. Erdal YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Benim de mantıklı ve bilgilendirici bir açıklamaya ihtiyacım var. Sırf bu yüzden bir kaç gündür alıp almamayı düşünüyorum.

8. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Bende aldım bunlardan kuşlar alışana kadar sorun oluyor biraz ama alıştıktan sonra kuş gagasıyla yemleri çekiyor 1ci ve 2ci kısım birleşiyo gibi oluyor ve zorluk çekmeden yem yiyor.temizlemesi ve kullanması gayet kolay.yemlik kullanımını zamana ve kuşun alışmasına bırakın.

9. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende kullanmadım ama kullanmayı düşünüyorum. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Abinin dediği gibi çivi yerleştireceğim. Yemleri dökmesin diye.

#9 Fatih Köle, 13 Ekim 2014
    Son düzenleme: 13 Ekim 2014
  10. Erdal YILMAZ

Beğenileri:
    3
  11. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Akıllı yemlik çok güzel ve kullanışlı. Merak etmeyin kuşlar sistemi 1 günde çözüyorlar. Siz hiç dokunmayın yemliğin sitemine. Yeliktn önce ikinci bölmeye düşer sonra alta düşer oynamayın siz. Kuşların sıkıntı çekmesine gelince. Bırakın biraz zorlanarak yesinler. Kuşlara doğada yem önlerine gelmiyor. Besin için mücadele ediyorlar. Yurtdışında özellikle hayvanları besine uğraşarak ulaşmasını sağlayan oyuncaklar (foraging oyuncaklar) üretiliyor. Kuşlar besin için mücadele ettikçe hem vakit geçiriyorlar hem de zihin meşgul tutulduğu için zekaları gelişiyor. Yemi hazır olarak önlerine koymak onlara iyilik değil kötülük. Ben yemlerini poşet içinde veriyorum poşeti didikleyerek yiyorlarki uğraşsınlar. Hem emin olun onlar da bu yolu daha çok seviyorlar. Forging beslenen papağanların bir iki videosu buyrun. LittleDon Parrot foraging from his new Foraging Wheel - YouTube
    Parrot Foraging Tower Trick - YouTube

12. boolat

boolat New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuş için mi poşet içine yem koyuyorsunuz?

13. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evet didikleyerek yiyorlar. Poşeti yemezler zaten kemirirler. Bi de yurtdışından yemlik getirtdim değişik. Onu kullanıyorum

14. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    akıllı yemliklerde 4de 1yem hebaoluyor

15. boolat

boolat New Member

Beğenileri:
    0
    Merak ettim nasıl bi yemlik?
    resim atarmısın sana zahmet?

16. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    Akıllı yemligin yemini rahat yerlerse tekrar yedikleri yere atarlar ama burada yemi alıp geri gidiyorlar ordaki amaç o

17. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
  18. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    o ortadaki plastiği kır sorun kalksın ortadan :D

19. limon61

limon61 Guest

iki yerden kestim şimdi daha iyi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

SORUNUMA BÖYLE BİR ÇÖZÜM BULDUM

Sayfayı Paylaş