Karadeniz Pet

Akıllı yemlik??

• Konbuyu başlatan Yiğit Bingöl
  • Başlangıç tarihi
Y

Yiğit Bingöl

Guest
Akıllı yemlik nasıl kullanılır? Standart yemlikler gibi küçük değil.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar ben de uzun süre kuş baktım ama , akıllı yemlik yeni kullanmaya başladım.

cehaletimi maruz görün arkadaşlar ama kuşun yem yiyeceği yer çok dar geldi, kullanan arkadaşlar benim de içimi rahat ettirebilmem için biraz bilgi verebilir mi, bu kuş rahat bir şekilde yer mi ordan yemi ?

Rahat yer sıkıntı olmaz merak etmeyin.İlk etapta çekingen davranır sonra acıkınca yer illa ki :) cehalet değil bu olur mu öyle şey bilgi paylaştıkça çoğalır.

Rahat yer sıkıntı olmaz merak etmeyin.İlk etapta çekingen davranır sonra acıkınca yer illa ki :) cehalet değil bu olur mu öyle şey bilgi paylaştıkça çoğalır.

çok teşekkür ederim, ben evham yaptığıma yem mamasını, dal darısını falan da koydum da yine de normal yemlikte =) akıllı yemliğe de alışır mı diye şüphelerim vardı, girer mi içine falan diye, çünkü çok hareketli olduğna önündeki minik tüneği de kırdı manyak, ama girer içeri o zaman herhalde...

doğru söylüyorsunuz bildiğini paylaşınca erdemli olunur ..

alışır alışır eski yemliğe gerek bile yok çünkü acıkınca yem arayacak ve yiyecek :)

akıllı yemlikler kullanış açısından güzel yem kabukları da alt bölmeye dolar böylece yem için kuşlar sürekli rahatsız edilmemiş olur. kafese yeni takılan herhangi bir malzemeyi veya verilen yemi ilk önce yadırgarlar ama daha sonra merak daha üstün gelerek kontrol ederler zarar gelmeyeceğini anladıklarında da kabullenirler.

Bende akıllı yemlik almadan önce buradaki arkadaşlardan bilgi almıştım herkes memnun olunca aldım, gayet geniş yani iki kuş anlaşabildikten sonra gayet rahat birlikte bile aynı anda yiyebiliyor, alışmasına gelince acıkınca nerde olsa yemi buluyorlar bundan emin olabilirsiniz, yalnız benim tek sorunum altındaki kabuk haznesinin yarısı sağlam kırılmamış yem çıkıyor , yem üflemek derdinden kurtulmak için almıştım özellikle akıllı yemliği ama olmadı malesef, akıllı yemliğin bana göre en büyük avantajı, yem bitti kuşum aç kaldı korkusu yok çünkü 300 veya 350 gram yem alıyor aynı anda

Bende yeni aldım akıllı yemliklerden ama pek ilgilenmedi benimkiler.

Geri