petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

akıllı yemlik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve süleyman yılmaz tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. süleyman yılmaz

benim 2 muabbet kuşum var bir dişi bir erkek kafeste akıllı yemlik var lakin bügün yem kosam ertesi gün kalmıyor dişi kuş eşeleyip hepsini döküyor ben tekrar koyuyorum bir de hep yemliğim iç kısmına tünüyor erkek ile çok iyi anlaşıyorlar ben anlamadım bu işi akıllı yemşiği kaldırağımmı

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yemliğin yedikleri yere ince çivi saplayacaksın sivri yeri içeri bakacak şekilde ben 3-4 tane sapladım. Eşeleyemiyor ama gagasıyla toplayıp atıyor. Olsun eskisine göre daha az zayiat veriyor.

#2 Levent ACAR, 1 Haziran 2014
    Son düzenleme: 1 Haziran 2014
  3. süleyman yılmaz

evet güzel anlatmışsınız fakat yavruluk ta var yem yemediği zaman yine orda kalıyor

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    içinden yem seçiyor, neyi çok sevdiğini tespit edip ekleyin, örneğin benim kuş keten tohumu seçiyordu, yarım kilo alıp yeme karıştırdım, sorun çözüldü. Ayrıca kızgınlaşan kuşlarda bu davranışı sergiliyor...

5. süleyman yılmaz

iyi o zaman doğru yoldayız gaga sı kahve rengi oldu bu kızştığı anlamına mı geliyor başka bir şey vermelimiyim

6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yemin ziyan olmaması için akıllı yemlik haznesine, kabukların toplandığı kısmın alacağı kadar yem ekleyin ki yem sadece alta dökülsün, kafes içine dağılmasın, sonra alıp tekrar akıllı yemliğin içine atın, biraz kabukta karışıyor ama sorun teşkil etmiyor, 2-3 defadan sonra kabuklu yemin kabuklarını üfleyip akıllı yemliğe eklersiniz...

#6 Kaan KARAN, 1 Haziran 2014
    Son düzenleme: 1 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş