Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik

etenderis

Yeni Üye
Yeni çıkan bu akıllı yemliklerden kullanıyor musunuz?
Memnun musunuz? faydası oluyor mu?

kullanan varsa bilgi verebilir mi?

Kolay gelsin

Benim kuşumda sürekli yemliğinin içine girip ayağı ile yemleri attırıyor.Bende akıllı yemliğe geçmeyi düşünüyorum,sizce geçmeli miyim?

akıllı yemlik çözüm olabilir gerçi bazı kuşlar akıllı yemlikleride boşaltabiliyor ama denemekte fayda var bence

Kafes kucuk degilse bence hemen alin. Yem israfi ve yem ufleme derdi ortadan kalkiyor.

Akıllı yemlik daha önce kullanmıştım çok yer kaplıyor ve hiç kullanışlı değil..

Benim kafesimde yemliklerin üzeri açık. Dolayısı ile yem israfı oluyor. Akıllı yemlik ile hem kabukların kirlettiği kafesten hem de yem israfından kurtuldum. 3-5 lira birşey deneyin derim.

Eğer kuş yemlikteki yemleri boşaltmazsa ve dışardan takarsan çok kullanışlı bence.

akıllı yemlik kullanmanın kötü tarafı kabukları üfleyip geri üstten dökünce bi süre sonra kuş yem seçmeye başlıyo istedigini bulamayınca 1 günde aşya indiriyo yemi eger ben alta birikeni hiç üflemem direk dökerim diyosanız kullanışlı bi yemlik

akıllı yemlik kullanmanın kötü tarafı kabukları üfleyip geri üstten dökünce bi süre sonra kuş yem seçmeye başlıyo istedigini bulamayınca 1 günde aşya indiriyo yemi eger ben alta birikeni hiç üflemem direk dökerim diyosanız kullanışlı bi yemlik

Ben 1 aydır kullanıyorum bugün altta birikeni dökerkeb dikkat ettim neredeyse yem yok gibiydi. Oran verecek olursak %90-95 istafı önlüyor.

%10 bile değil. Karışık talaşlar. Ben genelde parmağımla kabukları düşürüyorum :) arada düşen yemler de oluyor. Dişiler yem seçiyor diye biliyorum. Ama siyah şeylerde var.

Son düzenleme:
Akıllı yemlik iyidir.
Alın ama kafesin dışından takarak kullanın.
Ben aldım kesinlikle almaya değer parası ise hiçbirşey değil. Nette 3 TL bilgin olsun.

40'a yakın kuşum var, akıllı yemlik kullanıyorum, önerim akıllı yemliği kafesin kapılarından birine dıştan takmanız, kafes içine takarsanız çok yer kaplar ve yem ekleme, kabukları alt hazneden alma zor olabilir, eğer çift besliyorsanız ve yuvalık takıyorsanız, akıllı yemlikte kullanmanız durumunda en az kafeste 3 kapının olması gerekiyor. Karışık yem kullanıyorsanız kızışan kuşlar ve yem seçen kuşlar yemleri, kabukların biriktiği alt kısımdaki hazneye indiriyor, sade yem kullanıyorsanız sıkıntı yok, akıllı yemliklerin iki bölmeli olanlarının kabuk toplama haznesi daha geniş, çift bölmeli olanları almanız daha iyi olur, internette akıllı yemlikler 2,5 - 3 lira civarı ama kargo ücreti hariç, pet shoplarda 4-5 lira...

Son düzenleme:
Akıllı yemlik en iyisi alcaksan akıllı yemlik al dışarıdan tak.
Yem döken kuş akıllı yemliktede döker benim kuşum bi ara akıllı yemligi full bosaltıyodu ayagıyla :D

Akıllı yemlik en iyisi alcaksan akıllı yemlik al dışarıdan tak.
Yem döken kuş akıllı yemliktede döker benim kuşum bi ara akıllı yemligi full bosaltıyodu ayagıyla :D

Akıllı yemlik normal yaylı bir kapıdan takılabiliyor mu?
yoksa kafeste özel bir kapı mı olması gerekiyor?

kafese göre değiğşebilir bazı kafeslere dışardan uymuyor kafesiniz byükse alın ufak kafesse dışardan takamazsanız elinizde kalır

Geri