Karadeniz Pet

Akilli Yemlik?

• Konbuyu başlatan edk
  • Başlangıç tarihi
E

edk

Guest
Arkadaslar yurt disinda akilli yemlik alip kullanan arkadaslar varmi bu forumda? Bugun 3-4 yere baktim ama bulamadim, acaba sadece turkiyedemi var bunlar?

Birde bu bilyali suluk dedikleri sey nedir? Bugun baktigimda hamsterlar icin olan bikac suluk gordum ucu uzun sekilde bumu acaba? Eger buysa muhabbet kuslari icin zor olmazmi bundan icmeleri veya kullanan arkadas varsa fotografini atabilirmi ona gore bende almayi dusunuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arjantinde var ordan alabilirsin :D

dostpetshop ta vardı akıllı yemlik, 3 lira + kargoydu galiba, bilyeli suluğa kuşları alıştırabilirseniz diğer suluklardan daha sağlıklı, suyla tüy, kuş dışkısı vb. temas etmez, kuşları alıştırmak için hem bilyeli suluk hem de normal suluk takabilirsiniz, aklıma gelmişken alacaksanız çift bilyeli suluk alın.

Arkadasim burda ciddi birsey soruyoruz bilgin yoksa yorumda yapma
ciddi soruyorsan soruyu düzgün sor ozaman nedemek yurt disinda akilli yemlik alip kullanan arkadaslar varmi
böyle sorarsan bende öyle cevap veririm Arjantin yurt dışı değilmi Türkiye yemi bağlı

ciddi soruyorsan soruyu düzgün sor ozaman nedemek yurt disinda akilli yemlik alip kullanan arkadaslar varmi
böyle sorarsan bende öyle cevap veririm Arjantin yurt dışı değilmi Türkiye yemi bağlı

Tamam arkadasim sen arjantinde kalmaya devam et. Yorumun icinde tskler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

dostpetshop ta vardı akıllı yemlik, 3 lira + kargoydu galiba, bilyeli suluğa kuşları alıştırabilirseniz diğer suluklardan daha sağlıklı, suyla tüy, kuş dışkısı vb. temas etmez, kuşları alıştırmak için hem bilyeli suluk hem de normal suluk takabilirsiniz, aklıma gelmişken alacaksanız çift bilyeli suluk alın.

Suluk olarak egerki hamsterlar icin kullanilanlarsa onu temin edebilirim burda var, ama su akilli yemligi bulamadim buralarda. Turkiye icine gonderirler galiba sadece dedigin sekilde. Ebaydada baktim bulamadim.

siz yurt dışındaysanız mutlaka oralarda da vardı biye düşünüyorum, başka şehirlere veya bulunduğunuz ülkedeki internet sitelerine bakın derim, aksi taktirde Türkiye'den kargo çok tutar.

Ben Almanya da bulamadim maalesef.

Hollanda sitesinde benzer birsey gordum galiba onu arastiracagim veya turkiyeden buraya gelecek birini bulursam getirtecegim.Hollandadan belcikaya gonderimi ile ucuza gelirse oylede alabilirim. Hic olmadi kendim ona benzer birsey yapacagim :)

Normal suluğu da akıllı yemlik gibi kullanabilirsiniz.

Burdaki 1kg diyor olculeride yazmiyor benim tahminimce buyuk birsey ve fiyati 20dolar gosteriyor bence gonderimi filan bayagi pahali olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:07 --

Normal suluğu da akıllı yemlik gibi kullanabilirsiniz.

Onuda dusundum hatta burda genis agizli olarak mevcut suluklarda var yem icin olanlari. Akilli yemlik bulamazsam ondan alip denerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:09 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Ceren doğru söylüyor, ama siz kabukların dağılmamasınımı istiyorsunuz?

Evet hergun yem kabullarini ufleme derdinden kurtulmak istiyorum.

Akıllı yemlik aldığında yine üfleyeceksin :eek:) Sana gönderdiğim 2 tanesi artı kargo bedava olarak geçiyor :)

Evet yem kabuklarını illa ki üfleyeceksiniz. Bir de birkaç kuş için alacaksanız, büyük yemlik olması çok da iyi değil. Yem tazeleme işlemini sık yapamayacaksınız. Eğer kuş sayısı azsa suluk da işinizi görür ama yem kabuklarını her türlü üfleyeceksiniz

Akilli yemlikte kabuklar alt taraftaki cekmeceli bolume dokulmuyormu?

Geri