Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik

faramir33

Meraklı Üye
Arkadaşlar akıllı yemlik aldım ve kafese taktım ancak benim kuşum gagasıyla yemi öne çekip kabuk bölümünü yemle dolduruyor.Aynı sorunu yaşayan,yaşamış çare bulan arkadaşlar var mı?Yem olarak daha önce verdiğim yemi veriyorum,yani değiştirmedim yemi.

alışıyorlar zamanla kardeşim benimkilerde öyleydi sonra alıştılar

Çok normal zaten öyle yiyorlar öne çekip o bölümden yiyorlar.

Çok normal zaten öyle yiyorlar öne çekip o bölümden yiyorlar.

Ama aşırısını düşün kardeşim.Yemi yeni koy 1 saate kabuk olması gereken yerde normal yem var.Bu normal değil bence.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

alışıyorlar zamanla kardeşim benimkilerde öyleydi sonra alıştılar

İnşallah yeni olduğu içindir.Yoksa ne anlamı kaldı akıllı yemlik kullanmanın değil mi?

Bende önceden akıllı yemlik kullanıyordum fakat benimkide dediğini yaptı 1 kez temizleyip koydum şimdi yine yapmış eski düzen yemlikleri koydum yiyemiyorsa diye zaten yavrularıda var direk değiştirdim.

Bendeki dişi kuşta aynı sıkıntıyı bana yaşatıyordu. Forumda daha önceki konularda bununla alakalı çözüm yöntemi olarak cam çivisi ile yemlerin döküldüğü yere ızgara oluşturmaktı. Lakin benim yemlikte deliklerin önündeki set yemlerin döküldüğü yerdeki setten daha aşağıda olduğu için ben çiviyi yerleştiremedim. Bende bu şekilde bir çelik vida koydum. Paslı olmamasına özellikle dikkat ettim. Sizde böyle bir yöntem bulabilirsiniz.

Bendeki dişi kuşta aynı sıkıntıyı bana yaşatıyordu. Forumda daha önceki konularda bununla alakalı çözüm yöntemi olarak cam çivisi ile yemlerin döküldüğü yere ızgara oluşturmaktı. Lakin benim yemlikte deliklerin önündeki set yemlerin döküldüğü yerdeki setten daha aşağıda olduğu için ben çiviyi yerleştiremedim. Bende bu şekilde bir çelik vida koydum. Paslı olmamasına özellikle dikkat ettim. Sizde böyle bir yöntem bulabilirsiniz.

bu akıllı yemliğin aynısı bende de va ryeni aldım ama nasıl kullanılıyor yani 2 yer vvar ya orda yemli olan o her iki yerde de yem mi olacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

biriyarım edebilirmi bu yemlikler nasıl kullanılıyo:(

bu akıllı yemliğin aynısı bende de va ryeni aldım ama nasıl kullanılıyor yani 2 yer vvar ya orda yemli olan o her iki yerde de yem mi olacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

biriyarım edebilirmi bu yemlikler nasıl kullanılıyo:(

Ister farklı iki yem koy
istersen ikisinide aynı koy
olmadı aradaki bölmeyi çıkar
tek düze devam et
keyfin bilir
sen nasıl istersen

Ister farklı iki yem koy
istersen ikisinide aynı koy
olmadı aradaki bölmeyi çıkar
tek düze devam et
keyfin bilir
sen nasıl istersen

benim demek istediğim şu 2.resimde 2 dikdörtgn yer varya kuşunyem yediği oranın ikisinede yem mi konuluyor yoksa kuş alıp o kabuğu ikinci yeremi atıyor

Yukardan inen yem
ilk bölmeye doluyor
o gagasiyla alirken alirken
ikinci haznede doluyor bi sure sonra
kabuklarda ızgaradan aşağıya
düşüyor
bumudur
yem yediği tabla

Tamam [MENTION=13142]emre224[/MENTION]
kardeşim

Geri