Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Akıllı yemlik kullanmayı öneriyor musunuz?Sizce alayım mı?İçten mi takılıyor dıştan mı?

Tavsiye Etmem İçede takılıyor dışada içe takınca doldurması zor oluyo dısarda olunca zırt pırt yemler dökülüyo gereksiz masraf

Kafesinizin durumuna göre her iki türlüde takılabilir dıstan takılınca daha güzel oluyor üretimhaneniz yoksa gereksiz bence

Ben hobiciyim, kafes temizliğinde gayet faydalı bir ürün, 5 lira birşey zaten deneyin, olan 5 liranıza olur.

Ben kullanıyorum vede tavsiye ediyorum. Hergün yem üfleme derdi olmuyo yem üfleme yeri bulma derdide yok.. Yem ayıklama makinem olmadığı için diğer türlü daha çok israf oluyordu benim için..

Bu kuşun durumu ile alakalı kimisi yem seçip israf ediyor,eşeleniyor 5 dakikada boşaltıyor.

Kuştan kuşa değişir. Benim iki çift kuşum var. Çiftin birinde 1 tane bile yem israfı olmazken diğeri akıllı yemliği 5 dakikada alta geçiriyordu. İsrafçı kuşlarda kullanmıyorum ama diğerinde süper birşey.

1 takım muhabbetim var kafesin dışına koydum kullanıyorum kuşlarınıza bağlı yem israfı yapıp yapmamaları benim kuşlar boş kabukları düşürüyorlar haznelere, sizinkiler yemleride düşürse bir tabaga döküp üflediğinizi düşünün bence gayet güzel bir şey ama dikkat edin dolmasın yani 3-4 günde bir bakın boşaltın.

Tavsiye ederim ben ortadaki bölmeyi kırdım rahat yemesi için daha rahat yiyorlar üfleme derdi yok.

Huysuz olan kuş akıllı yemliğide boşaltır normal yemliğide.
Ama akıllı yemliğin altınaki kaba dökülen yemleri tekrar kullanabilirsiniz,
normal yemliklerden tabana dökülen yemler pisleneceği için kullanılmazlar.

Geri