petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Akıllı Yemlik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berfin Başocak tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Berfin Başocak

Berfin Başocak New Member

Beğenileri:
    0
    Bizim kafesimizde akıllı yemlik takmak için yer olmadığından içine takmıştım fakat bir kaç aksesuar almak istiyorum yemlik çok yer kaplıyor kafesin tellerini kestirebilir miyim eğer yapabilirsem ne şekilde ve nerde kestiricem yardımcı olursanız sevinirim

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. kusku

kusku New Member

Beğenileri:
    0
    marangozda kestirebilirsiniz

3. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Sadece onunde kafese takilan iki yer varya onlar takilsa yetiyor demi baska bilmedigim bir sey yok yanlis kestirmeyeyim

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Akıllı yemliğin yem yeme kısmı tele oturacak ve kare şeklinde üzerinde boşluk kalacak şekilde kestirebilirsin. Marangozdan ziyade demirciler bu işi becerir. Yemliği de götürüp kafesle beraber nasıl takılacağını anlatırsan, daha iyi yaparlar.

5. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Kare seklinde bosluk nasil kalacak anlamadim

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75

Alttaki beyaz plastik ile üzerinde yemin geldiği ve kuşun kafasını içine soktuğu boşluktan bahsediyorum. Kare-dikdörtgen her neyse işte. Telde o kadarlık bir açıklık yeterli olacaktır.

7. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Anladım çok teşekkür ederim

8. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Penseyle evde kendim kestim. Daha sonra kestigim pirinc demir kisimlari ocakta erittim. Ve plastige delik actim. O acilan delikten kablo sokarak kafese bagladim :D akilli yemlik buyuk kolaylik.cok zor bi sey degil kafesin turune bagli olarak ama bir bayan icin zor olabilir tabi orasini bilemicem.

#8 Doğukan Hazar, 16 Haziran 2015
    Son düzenleme: 16 Haziran 2015
  9. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Cok guzel ama ben bunu beceremem sanirim bir de benim tellerim yatay ama bisey fark ediyor mu

10. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Yatay tel muhabbet kusu icin daha uygundur. Benim kafesi alirken acemiligime geldi. Kesme acisindan soruyorsaniz bi sey farketmez bence. Sonucta ona gore ayarlanabilir olcerek

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Selim Savas

Beğenileri:
    1
    bu akilli yemlikler avrupada hic yaygin degil. gercekten yemin kabuklari alttaki kaba birikiyormu, yoksa yemi disari atmayida basariyorlarmi?

12. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Ya acikcasi ben pek hayrini goremedim o konuda :D zaten benim alma sebebim kusumun kendini yemlige sikistirmasiydi ama kafesin icinde cok yer kapladi bu sefer de ustune cikiyor iyice pisletiyor icinden cikarip temizlemesi de cok zor yani bana gore digerinden daha zahmetli oldu benim kusum surekli kafesin icinde kanat cirpmasina ragmen daha hic kabuklarin hazneye dustugunu gormedim ama uc dort gun evde yokken dondugumde hazne baya doluydu. Onde iki bolumu var ben ondeki bolume parmagimla yem dolduruyorum cunku arkadan yemesi bence onun icin zor oluyor her gun iki uc kez ondeki bolumde biriken kabuklari hazneye dokup tekrar yem dokuyorum o kisma. O kadar kabugun ustte biriktigini gordukten sonra icim rahat etmiyor yani ise yariyor mu yaramiyor mu anlamadim tabi surekli yem uflemek zorunda kalmiyosun ya da kafesin her yeri yem olmuyor o ayri

13. Selim Savas

Beğenileri:
    1
    Bence öndeki bölmeyi elinle yem doldurma. Kus yiyemiyormus gibi gözüksede onlar emin ol yemleri alirlar.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusu akilli yemlik

,
  2. muhabbet kuşu akıllı. yemlik