Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik

Berfin Başocak

Meraklı Üye
Bizim kafesimizde akıllı yemlik takmak için yer olmadığından içine takmıştım fakat bir kaç aksesuar almak istiyorum yemlik çok yer kaplıyor kafesin tellerini kestirebilir miyim eğer yapabilirsem ne şekilde ve nerde kestiricem yardımcı olursanız sevinirim

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akıllı yemliğin yem yeme kısmı tele oturacak ve kare şeklinde üzerinde boşluk kalacak şekilde kestirebilirsin. Marangozdan ziyade demirciler bu işi becerir. Yemliği de götürüp kafesle beraber nasıl takılacağını anlatırsan, daha iyi yaparlar.

Akıllı yemliğin yem yeme kısmı tele oturacak ve kare şeklinde üzerinde boşluk kalacak şekilde kestirebilirsin. Marangozdan ziyade demirciler bu işi becerir. Yemliği de götürüp kafesle beraber nasıl takılacağını anlatırsan, daha iyi yaparlar.
Kare seklinde bosluk nasil kalacak anlamadim

muhabbet-kusu-akilli-yemlik-388x368.jpg

Alttaki beyaz plastik ile üzerinde yemin geldiği ve kuşun kafasını içine soktuğu boşluktan bahsediyorum. Kare-dikdörtgen her neyse işte. Telde o kadarlık bir açıklık yeterli olacaktır.

muhabbet-kusu-akilli-yemlik-388x368.jpg

Alttaki beyaz plastik ile üzerinde yemin geldiği ve kuşun kafasını içine soktuğu boşluktan bahsediyorum. Kare-dikdörtgen her neyse işte. Telde o kadarlık bir açıklık yeterli olacaktır.
Anladım çok teşekkür ederim

Penseyle evde kendim kestim. Daha sonra kestigim pirinc demir kisimlari ocakta erittim. Ve plastige delik actim. O acilan delikten kablo sokarak kafese bagladim :D akilli yemlik buyuk kolaylik.cok zor bi sey degil kafesin turune bagli olarak ama bir bayan icin zor olabilir tabi orasini bilemicem.
f7679e51c190574b42ab43617dc6c6d7.jpg

871fc3656f23bd3f61c669045f2c69d7.jpg

Son düzenleme:
Penseyle evde kendim kestim. Daha sonra kestigim pirinc demir kisimlari ocakta erittim. Ve plastige delik actim. O acilan delikten kablo sokarak kafese bagladim :D akilli yemlik buyuk kolaylik.cok zor bi sey degil kafesin turune bagli olarak ama bir bayan icin zor olabilir tabi orasini bilemicem.
f7679e51c190574b42ab43617dc6c6d7.jpg

871fc3656f23bd3f61c669045f2c69d7.jpg
Cok guzel ama ben bunu beceremem sanirim bir de benim tellerim yatay ama bisey fark ediyor mu

Yatay tel muhabbet kusu icin daha uygundur. Benim kafesi alirken acemiligime geldi. Kesme acisindan soruyorsaniz bi sey farketmez bence. Sonucta ona gore ayarlanabilir olcerek

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu akilli yemlikler avrupada hic yaygin degil. gercekten yemin kabuklari alttaki kaba birikiyormu, yoksa yemi disari atmayida basariyorlarmi?

Ya acikcasi ben pek hayrini goremedim o konuda :D zaten benim alma sebebim kusumun kendini yemlige sikistirmasiydi ama kafesin icinde cok yer kapladi bu sefer de ustune cikiyor iyice pisletiyor icinden cikarip temizlemesi de cok zor yani bana gore digerinden daha zahmetli oldu benim kusum surekli kafesin icinde kanat cirpmasina ragmen daha hic kabuklarin hazneye dustugunu gormedim ama uc dort gun evde yokken dondugumde hazne baya doluydu. Onde iki bolumu var ben ondeki bolume parmagimla yem dolduruyorum cunku arkadan yemesi bence onun icin zor oluyor her gun iki uc kez ondeki bolumde biriken kabuklari hazneye dokup tekrar yem dokuyorum o kisma. O kadar kabugun ustte biriktigini gordukten sonra icim rahat etmiyor yani ise yariyor mu yaramiyor mu anlamadim tabi surekli yem uflemek zorunda kalmiyosun ya da kafesin her yeri yem olmuyor o ayri

Bence öndeki bölmeyi elinle yem doldurma. Kus yiyemiyormus gibi gözüksede onlar emin ol yemleri alirlar.

Geri